Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób utworzyć własna listę kanałów, tak by zawierała ona kanały z listy podstawowej? Przeczytałem wszystkie poprzednie posty ale w dalszym ciągu nie moge rozwiązać tego problemu. Po przeszukaniu wszystkich kanałów zarówno kodowanych jak i FTA na liście nie zapisują sie kanaly Cyfrowego Polsatu. Może robie coś nie tak jak powinienem. Czy lista ulubionych może zaczynać sie od pozycji 1 czy jest mozliwa tylko od pozycji 200? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje tylko w niektórych egzemplarzach. Podaję schemat, jak zrobić własną listę. Jeśli nie będzie on możliwy do wykonania, musisz czekać na nowsze oprogramowanie.

1. Włącz tuner na dowolny kanał i wciśnij na pilocie OK.

2. Wciśnij zielony przycisk. Powinieneś mieć następujące pozycje:

- Cyfrowy Polsat

- Wszystkie kanały

- Bieżący satelita

- Lista nr x (x to cyfra, powinno być 8 lub 10 takich pozycji, nie pamiętam dokładnie)

3. Wciśnij biały przycisk, wybierz "Dodaj". Powinieneś zobaczyć listę kanałów (Wszystkie kanały).

4. Poruszaj się przyciskami góra/dół po kanałach i wciścij OK na każdym kanale, który chcez dodać do listy.

5. Wciśnij biały przycisk jeszcze raz. Na pytanie "Zapisz zmiany?" odpowiedz "Tak" (wybierz odpowiedź i OK).

6. Wybierz biały przycisk jeszcze raz i wybierz "Przenieś". Teraz wybierając kanały przyciskiem OK, możesz je poukładać w dowolnej kolejności. Jakk skończysz, wciśnij biały przycisk jeszcze raz i zapisz zmiany.

7. Możesz jeszcze nazwać swoją listę. Wybierz biały przycisk kolejny raz, wybierz "Zmień nazwę". Pojawi się klawiatura. Poruszając się strałkami i przyciskiem OK po niej, nazwij swoją listę (np. Lista Familijna). Nazwę zaakceptuj wymierając Enter na klawiaturze. Zapisz zmiany.

8. Lista kanałów ulubionych jest gotowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj wymieniłem mój dekoder (echostar 717) na ten sam z powodu zacinania sie obrazu co jakies 5 minut.. z nowym niestety jest to samo. Czy ten typ tak ma czy moze zalezy to od siły i jakosci sygnału? górny pasek 99% dolny w granicach 55%. Caly zestaw od CP. Coraz bardziej zastanawiam sie nad modułem dostępu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co najmniej dziwne, że posiadacze sprzętu firmowanego przez Cyfrowy Polsat z coraz większym nasileniem narzekają.

 

Ciekawe ile jest w obiegu Echostarów 606, ja ma takiego już kilka lat i zero problemów. Wersja oprogramowania (120P).

 

Ja mam górny pasek 99% a dolny 59% i dekoder tnie się jak oszalały powiedziano mi że to jest wina kiepskiego oprogramowania i że "ponoć "nad tym pracują...minęło ponad pół roku i nie widać efektów ich pracy

 

Dziwna sprawa jest z tymi Echostarami 717. Ja mam takiego na którym można tworzyć listy ulubionych programów, górny pasek 80%, dolny 70%. Jak chodzi praktycznie zero problemów, obraz i głos w porządku, z tym, że ostatnio padł już drugi raz. Czyli można wnioskować, że oprogramowanie nie jest takie złe. Problem jest chyba w tym, że do Echostarów 717 wgrywane są dwa oprogramowania. Na jednym można tworzyć np. listy ulubione (wersja 120P) a na drugim nie. Wychodzi na to, że to drugie jest gorsze. To dlaczego wgrywają to drugie zamiast pierwszego???

A jakie macie wersje oprogramowania w tych nowych 717?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawels mam ten sam problem z moim Echostarem i powiem Ci, że tez dokładnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Raz dekoder się wiesza, że aż człowieka krew zalewa a innym razem działa bezproblemowo. Kontaktowałem się w tej sprawie z BOA CP i tam powiedzieli mi, że wina może leżeć po stronie układu antenowego. Sprawdziłem u znajomego, który ma cały zestaw od CP i dalej to samo. W takim razie znowu zadzwoniłem do BOA i mam dostarczyć dekoder do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży. Tylko teraz jestem w kropce i potrzebuje forowicze waszej pomocy. Otóż dekoder zamawiałem prosto od CP i dostarczał mi go kurier czy w takim wypadku serwis może odmówić mi naprawy sprzętu skoro nie oni podpisywali ze mną umowę i sprzęt nie jest od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemow z 717tka choc czasami pojawiaja sie drobne zaciecia obrazu zaniki fonii to osobiscie chwale sobie ten model choc moglby byc nieco szybszy i wzbogacony o kilka funkcji...wersja oprogramowania 120Pbezproblemowa przy tworzeniu wlasnych list...natomiast poczatkujacym tworzacym proponuje na poczatku kreacji wybor czerwonego przycisku na pilocie potem wybor opcji LISTA dalej przycisk bialy...zielonym wybieramy charakter tworzonej listy radio badz tv...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Echostarze mam dolny pasek z HB 80 % a z Astry 65 %, mimo tego że bardzo blisko rosną winogrona i dosyć blisko duże drzewo. Winogrona raczej nie przeszkadzają, bo sygnał przecież w linii prostej nie biegnie, ale ostatnio je trochę zmasakrowałem, lecz nic się nie poprawiło. Co do drzewa to nie rośnie całkiem na wprost, "światło anteny" nie widzi tego drzewa, bo stoi ono kilka metrów od linii prostej sygnał - antena (gałęzie kilkadziesiąt centymetrów). Mimo tego, że jest dosyć duże, to chyba nie ma wpływu na sygnał. Na szczęście na drzewo zapadł wyrok, ale potrwa to ze dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dolny pasek (jakość sygnału) zależy od tego jaki jest ustawiony transponder w Menu Głównym. U mnie np. na 12 188V ma wartość 75%, ale już na 12 284H wynosi 85%. (antena 80-90cm, nigdy nie mierzyłem). Na innych transponderach ma jeszcze inne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam problem z tym śmiesznym dekoderkiem :] Otóż po wielu próbach, kombinacjach, zmianach kabli itp., itd. doszedłem do wniosku, że ten dekoder powoduje buczenie w głośnikach. Mam ten problem od początku, myślałem że to wina telewizora (LG 32LC52) bo kiedy korzystałem z głośników wbudowanych w TV to buczało cały czas w tle a zwłaszcza jak się obraz rozjaśniał. Pisałem nawet do LG z pytaniem czy to wina TV i gość mi napisał że to może być coś z uziemieniem. Napisał, żebym odłączył wszystko od TV i po kolei podłączał i wtedy zobaczę co powoduje buczenie - no i pojawia się tylko wtedy jak jest podłączony dekoder. Próbowałem przez SCART oraz Cinch i to samo. Wniosek jest taki, że ten dekoder jest do bani i ma kiepskiej jakości wyjścia - tak mi się wydaje. Podłączyłem zewnętrzy zestaw 5.1 i tak samo - jak podłącze do TV tylko odtwarzacz DVD to dźwięk malina a jak tylko podepnę dekoder to buczy. Teraz mam podłączone przez wyjście VCR a nie TV i jest trochę lepiej ale nie można sterować poziomem dźwięku za pomocą pilota dekodera. To buczenie doprowadza mnie do szału a zwłaszcza w nocy :] - PLEASE HELP !! :]

Ma ktoś może podobny problem albo wie jak go rozwiązać - bo nie wiem czy to normalka w tym modelu czy mam go na gwarancję oddać.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że próbowałem różne kable (a to, że ten z dekoderem to lipa to wiem) - ostatnio kupiłem za blisko 40zł taki grubaśny podwójnie ekranowany i nadal to samo. Ten dekoder nie był tyle wart co już wydałem na kable (już chyba ze 4 sztuki) :D - nie będę robił niepotrzebnie składu kabli. Napisz co rozumiesz poprzez lepszy ? - jaką mam gwarancję że wydam na kabel 100zł i problem zniknie. Niech napisze ktoś kto ma taki dekoder i miał taki sam problem oraz konkretnie jaki kabel pomógł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spróbuj coś takiego, u mnie przynajmniej zadziałało. Ustaw głośność oglądanych kanałów na 3 lub 4 na dekoderze. Wtedy TV musisz przyciszyć i buczenie praktycznie ustaje. Nie wiem tylko czy funkcja ,,zmień głośność" jest w Twoim dekoderze, bo z tego co wiem Echostary 717 mają podobno różniące się między sobą oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to niesatysfakcjonujące rozwiązanie. W ten sposób problem zamaskowałeś, a nie rozwiązałeś. Ja raz używam do regulacji siły głosu pilota od tv, a raz od dekodera, ale chociaż teraz na tv mam ustawioną stałą średnią wartość, a siłę reguluję pilotem od dekodera. To jest chyba najlepsze rozwiązanie, dlatego że najwięcej używa się pilota od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...