Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Początek 2013 roku przyniósł drobną zmianę wśród niekodowanych polskich kanałów dostępnych z satelity. Tele5 oraz Polonia1 zaprzestały emisji teletekstu. Serwis występował odpowiednio pod nazwami Mediatext 5 (przy Tele5) i Mediatext 1 (przy Polonii1). Teletekst pod nazwą Mediatext nadawano przy obydwu stacjach od czerwca 2004 roku, wcześniej był to Videotel.

https://satkurier.pl/news/81335/tele5-i- ... ekstu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jedyna "nowość" bo wraz z początkiem roku brak programu ezoterycznego Kosmica TV na Tele 5 ( od 10 - 12:10 ) w zamian oglądamy telezakupy.
Pisałem o tym wczoraj. Zniknął również magazyn "Zapisane w gwiazdach", a Telezakupy wydłużyły się do 3 godzin (9:00 - 12:00). Przed telezakupami są 2 odcinki niezbyt śmiesznego serialu "Benny Hill"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja promuje własne standardy :)

Historycznie mają całkiem sporo nowatorskich, niekonwencjonalnych, niespotykanych nigdzie indziej wdrożeń: porozciągany obraz, przerwy miedzy programami, logo nader luźno związane z obrazem (podobnie jak i dźwięk), ostatnio nawet quasi-progresywne wybieranie obrazu.

Powinni zacząć sprzedawać dedykowane dekodery i telewizory do odbioru swojego czteropaku w systemie HD-VHS, bo jak widać klasyczny sprzęt nie jest dostosowany do prawidłowego odbioru tych ekskluzywnych kanałów

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zacząć sprzedawać dedykowane dekodery i telewizory do odbioru swojego czteropaku w systemie HD-VHS, bo jak widać klasyczny sprzęt nie jest dostosowany do prawidłowego odbioru tych ekskluzywnych kanałów

:mrgreen:

Mam pytanie. Pracowałeś tam i jesteś niezadowolony ze współpracy, skoro stosujesz tak zgryźliwe uwagi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałeś tam i jesteś niezadowolony ze współpracy, skoro stosujesz tak zgryźliwe uwagi? :)

Oj... za wysokie progi na moje nogi :mrgreen: , aczkolwiek znam kilku takich, którzy mieli z tym przedwsięwzięciem intymny kontakt.

A już całkiem poważnie - (mały off topic) przez lata życzyłem tym stacjom wszelkiej pomyślności, ale ostatnie ruchy z Water i Novelą każą mi powątpiewać w rozsądek i dobrą wolę ich decydentów.

Nie mają możliwości prostego usprawnienia emisji, a bawią się w zadziwiające zabiegi propagandowe, usprawiedliwiające śladowe zainteresowanie nowymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem po co Novela i Water Planet zostały uruchomione, z tego co mi się wydaje to jakoś nigdy specjalnie się w Polcaście nie przelewało i wszystko było robione po kosztach (jeśli chodzi o sprzęt i content), a tutaj nagle postanowili się zabawić w potenata medialnego. Problemy z dystrybucją mają płatne kanały takie jak Fox, Viacom Blink, albo AXN Spin, a oni liczyli na to, że ktoś im zapłaci za 20ty kanał popularnonaukowy i 40ty serialowy..

 

Nie wiem, ja bym wolał kupić prawa do czegoś pokoroju Dr. House'a i pokazać to na Tele5 niż bulić za miejsce na transponderze ;). Trzeba było wejść w IPTV, tak jak Kino Polska Muzyka, Edusat czy TVS HD co znacząco obniża koszty uplinku (o jakieś 95% ;)), "zaproponować się" za darmo do kablówek i zarabiać na reklamach, ale oni woleli pojechać na bogato ;).

 

Apropo samego T5, to czasami w ramówe zauważe coś godnego uwagi, ale obojętnie jakbym się starał to nie mogę się do niego przekonać bo albo trafiam na kopię wyglądająca jak VCD, trafiam na reklamy wstawione w połowie zdania, albo jakiegoś dziwnego lektora czytającego film.. Do tego ciągłe niezgodności czasowe ramówki z tym co widać na ekranie no i ta jakość, miało być już lepiej, wersje HD, cuda, a często jest mydło i piksele. Kiedyś wydawało się, że Tele 5 to jakaś tam konkurencja dla TV Puls czy TV4, no ale te dwie stacje odskoczyły im na kilomter, zwłaszcza Puls z takimi hitami jak Toy Story w ramówce i wysoką jakością techniczną..

 

Znałem kilku ludzi z Polcastu, którzy pracowali tam po kilka dobrych lat (większość już tam nie pracuje) i to byli naprawdę dobrzy fachowcy, ale nikt im nie pozwalał rozwinąć skrzydeł, tak jak na to zasługiwali. Teraz za lepszą kasę pracują gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Tele 5 nie ma już Kosmici i Zapisane w gwiazdach ale za to niestety wydłużyli nocne sextelefony, które trwaja teraz ok. 3,5 godziny. Wczoraj np. skończyły się o 5:15. Więc zmiana na minus. Oby nikt w KRRiT przypadkiem nie dał im koncesji na nadawanie w DVB-T. [beep]i Włosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...