Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że Tele 5 powinien być kanałem uniwersalnym ze wskazaniem na mężczyzn, zaś Polonia 1 kanałem uniwersalnym ze wskazaniem na kobiety.

 

Oba kanały powinny być dostępne w DVB-T również Polonia 1 która jest pierwszym kanałem komercyjnym w Polsce i i już kiedyś była dostępna naziemnie.

 

PS Jestem ciekawy kiedy doczekamy się Polonii 1 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, co w tej stacji jest źle prócz powtórek seriali, których nie oglądam ja i pewnie ty też? Nie oglądam powtórek to przynajmniej o tym nie mówię, bo się nie znam. Nawet te wyścigi na żywo widziałem, lubię też tam jakiś film obejrzeć, dlatego nie mam nic im do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa dobrze? A to dobre :D

 

Takie kanały jak TV4 czy Tele5 powinny się skupić na poprawie jakości SD, a nie rzucać się na HD...

 

Nie rozumiem twojej logiki. SD i HD to standardy jakości przekazu. HD to poprawa jakości względem SD. Nadawca powinien poprawiać jakość w ogóle, a nie poprawiać jakość pewnego standardu jakości obrazu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiesz. Jakość, w której nadaje Tele5 nie dorównuje nawet Pulsowi w SD, więc jak słyszę, że uruchamiają kanał HD... ogarnia mnie śmiech.

 

To, że w obecnym przekazie satelitarnym mają słabą jakość obrazu nie oznacza, że nie mogą uruchomić wersji z wysoką rozdzielczością - High Definition. ;) Obecny poziom nie jest wyznacznikiem możliwości zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechne umiłowanie fanów Satkuriera do gloryfikacji bitrate'u jako jedynego wyznacznika jakości jest zabawne :)

To, że TELE5 ma na satelicie jakość, jaką ma (w zasadzie - coraz lepszą...) jest związane z jakością kontentu - a ta jest coraz częściej dla małych nadawców osiągalna w HD, w kolejności - jakość konwersji, postprodukcji, opracowania i play-outu ( tu TELE5 sporo poprawiło), a w dalszej kolejności osławiony bitrate ( marny, bo sporo kosztuje - stacja musi na niego zarabiać)

Obecna "rewolucja" to wysokojakościowy dosył kontrybucyjny do kablówek. Tu nie ma opłat za pasmo, tylko smieszne, kilkutysięczne koszty utrzymania łącz IP i zakup encoderów (kilkanaście tysięcy EURO/kanał)

Jeśli operator kablowy nadmiernie nie skompresuje strumienia - jakość u widza może być bardzo dobra.

Na nadawanie HD via HotBird, stacji tego pokroju obecnie nie stać i nie ma się czemu dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...