Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, może przesadziłem, ale bitrate jednak pozostawia nieco do życzenia, zwłaszcza jest to widoczne podczas dynamicznych scen.

 

To 16/9 i zwiększenie bitrate to był chyba tylko taki pic na wodę, aby ktoś się przekonał i zaczął oglądać ten kanał, oczekując na te zmiany, których... nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, czyżby coś nowego na Polonii 1?? Od 29 stycznia na antenie tejże stacji pojawią się seriale: Akta Prosiaczka i Projekt UFO. Pierwszy produkcji brytyjskiej w soboty i niedziele o 16:20, a drugi amerykański z 1978 r. w soboty i niedziele o 21:55.

Opis w Tele Magazynie:

Projekt UFO: http://www.telemagazyn.pl/program/3535282503.html

Akta Prosiaczka: http://www.telemagazyn.pl/program/3535282497.html

EDIT: Te seriale do Polonii 1 wracają po kilkuletniej przerwie. I jeszcze szczegóły o serialach z Filmwebu:

Kryptonim Prosiaczek: http://www.filmweb.pl/serial/Kryptonim+ ... 1990-94729

Projekt UFO: http://www.filmweb.pl/serial/Projekt+UFO-1978-260127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość Tele5 należy wspomnieć, że stacja ta nadaje w windowbox-ie, o ile dobrze pamiętam o szerokości 8 piksli. Teraz pytanie jak ten windowbox powstaje? Bo jeśli jest to nałożenie czarnej obwódki na obraz to jeszcze pół biedy, ale jeśli jest to przeskalowanie obrazu do mniejszego rozmiaru, to downscaling na pewno wprowadza dodatkowe pogorszenie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O, czyżby coś nowego na Polonii 1?? Od 29 stycznia na antenie tejże stacji pojawią się seriale: Akta Prosiaczka i Projekt UFO. Pierwszy produkcji brytyjskiej w soboty i niedziele o 16:20, a drugi amerykański z 1978 r. w soboty i niedziele o 21:55.

To żadne nowości. Obie pozycje były powtarzane wielokrotnie, z czego pierwszy pochodzi z "lepszych" dla P1 czasów kiedy to był emitowany zaraz obok "MacGyvera" czy "Drużyny A".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdziekolwiek dostępny aktualny program Polonii 1? -pytanie za 100 punktów.

 

To, że program w drukowanej gazecie czasami się nie zgadza, to rozumiem. Ale, że program na oficjalnej stronie www Polonii 1 oraz w EPG jest nie aktualny, to są jakieś kpiny.

Wspomniany "Prosiaczek", pierwszy odcinek wyemitowany był w sobotę tydzień temu o godz. 14.

PLUS dla Polonii 1 bo serial jest chyba fajny (trudno sobie wyrobić opinię to jednym odcinku) i co najważniejsze nie jest dubingowany po włosku. Kolosalny MINUS bo nigdzie nie było wzmianki o emisji (trafiłem na niego przypadkiem).

Tak samo przypadkiem (z miesiąc temu) trafiłem na jakiś serial fantazy opere mydlaną dla młodzieży - z ciekawości chciałem sprawdzić co to za dziwadło, ale się nie dało, brak było takowej pozycji w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakoś ostatnio na Tele 5 coraz więcej premier filmowych

myślę że jest to związane z ubieganiem się o miejsce w MUX 1

a do MUX 1 Tele 5 się nadaje,bo jest dobrą stacją nadającą dobre filmy i seriale

lepszy Tele 5 niż inne parachło typu np. ITV (Disco Polo i Wróżki)

 

22:12 16.03.2011 - Kanały ubiegające się o miejsce w mux 1: Tele 5 - 5%, a ITV - Brak głosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tele5 czasami można znaleźć coś ciekawego. Na iTV nic.

 

Ostatnio trafiłem na "Johan Falk", tę nową serię kryminalną, logo było obniżone i pod nim był napis "Premiera" jak na kanałach TVP. Przydałoby się jeszcze obniżyć logo podczas nadawania audycji niepremierowych, bo wtedy logo nadal jest na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tele5 czasami można znaleźć coś ciekawego

Tak, bardzo ciekawego aż nie można oderwać oczu a zwłaszcza od tej "przepięknej" jakości. :D

 

Już wolę 2-3 porządne kanały w co najmniej 16:9 już nie koniecznie w HD niż 20 zapchajdziurę gdzie nie wiadomo na czym oko zawiesić. Mam nadzieję że w przyszłości skończy się ta era kanałów FTA. Bo takie FTA to ja mam głęboko w d….ie. Wolę zapłacić i oglądać gdzie jest coś porządnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie wszystkich stać na płacenie za C+ czy HBO. Może jakość nie jest taka jak powinna, ale pewnie i ten kanał ma swoich zwolenników.

"Disco Bandżo" - dobre miejsce dla tego typu kanału - disco polo podnosi "chyba" oglądalność.(czego nie jestem pewien czy pomoże tego typu program VIVIE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Tele 5 w MUX I powinno być ponieważ :

Stacja ogólną tematyczna z średnią ramówką , istnieją na rynku już kilka dobrych lat , myślę że jak dostaną większą kasę za reklamy mogą poprawić Ramówkę która już i teraz nie jest zła < przykładem może być Puls w MUX-ie = Więcej kasy z reklam= lepsze programy>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w przyszłości skończy się ta era kanałów FTA. Bo takie FTA to ja mam głęboko w d….ie. Wolę zapłacić i oglądać gdzie jest coś porządnego :wink:

 

TV Puls jest FTA i jest całkiem przyzwoity.

 

Owszem, "kanały" typu Polonia 1 czy Mango to śmieci, ale nie narzekaj na FTA, bo nikt Ci ich nie każe oglądać. Jak chcesz, to sobie płać, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od kiedy ale poprawiono logo dodano biały kolor wokół i napisy premiera dla filmu.

Było:

Ostatnio trafiłem na "Johan Falk", tę nową serię kryminalną, logo było obniżone i pod nim był napis "Premiera" jak na kanałach TVP. Przydałoby się jeszcze obniżyć logo podczas nadawania audycji niepremierowych, bo wtedy logo nadal jest na pasach.

 

Tak jest od startu wiosennej ramówki, czyli mniej więcej od tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele 5, jest według mnie bardzo słabo i jakościowo i programową stacją. Z produkcji własnych nic tak naprawdę nie przykuwa mojej uwagi, programy takie jak: Lub Czasopisma, Disco Bandżo, Plusy dodatnie, plusy ujemne czy Kosmica TV (o ile ją można uznać za produkcję własną), bo ostatnio można ją spotkać nie tylko na Tele 5, to programy które na stację która dociera do wszystkich platform cyfrowych i posiadaczy dekoderów FTA są po prostu totalnym "niewypałem".

Przechodząc dalej do mojej opinii na temat tego kanału, krótko moje zdanie na temat seriali, tu spraw wygląda znacznie lepiej a nie żeli w/w produkcji własnej, na antenie można zobaczyć seriale: Jednostka Specjalna Dunaj czy Gorączka w mieście seriale które są godne uwagi.

Film -codziennie inny, ale mimo wszystko powtarzany zbyt często, o filmie dla dorosłych nie wspomnę, mizerna jakość.

Telenowele- dwie w ciągu dnia, w porach które przeciętny widz nie ogląda telewizji, albo inaczej jest mała oglądalność (to dobrze)

Seriale i bajki dla dzieci_ Niestety coraz mniej tego a szkoda po dawniej można było zobaczyć w poranny paśmie dobre bajki.

Ogólnie podsumowując ten kanał to "słabizna" jakiej na naszym rynku niestety nie brakuję.

PS. to jest moja opinia i nie wszyscy się muszą z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...