Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tele 5 jest lepsze od TV Puls? Chyba sobie żarty robisz, ja tam oprócz Auto-Fun i kilku starszych filmów i seriali nie widzę nic szczególnego.

 

To właśnie Puls ma bardziej różnorodną ramówkę (m.in pasmo z bajkami dla dzieci) oraz dobre programy zagraniczne.

 

Chociaż takie np. "Dziewczyny na ekran" to według mnie zwykłe zapychacze ramówki, w dodatku to ma tyle wspólnego z telewizją familijną, co Mercedes z Ładą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem masz trochę racji - największą wadą Tele 5 w odróżnieniu od TV Puls jest brak bloku porannego oraz zbyt wczesne kończenie programu erotykami które są emitowano kilka minut po północy. Ponadto w Tele 5 brak serialów obyczajowych (nie telenowel),bajek i seriali komediowych które są ale w ramówce pojawiają się zbyt późno lub zbyt rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem masz trochę racji - największą wadą Tele 5 w odróżnieniu od TV Puls jest brak bloku porannego oraz zbyt wczesne kończenie programu erotykami które są emitowano kilka minut po północy. Ponadto w Tele 5 brak serialów obyczajowych (nie telenowel),bajek i seriali komediowych które są ale w ramówce pojawiają się zbyt późno lub zbyt rzadko.

Któregoś razu gdy obsadzałem pomieszczenie gdzie i król piechotą chodził przeglądałem ramówkę Tele 5, po czym porównałem ją z TV Puls i byłem zaskoczony. Na Tele 5 było o wiele więcej ciekawych rzeczy niż na Pulsie. Problem jest tylko jeden, Tele 5 ma fatalną jakość obrazu i za dużo powtórek. Jeśli ktoś ogląda kanał przez miesiąc, przez następny rok może sobie odpuścić tą stację bo filmy i seriale będą przez ten rok powtarzane.

 

Idąc dalej, zastanawiam się dlaczego wszystkie stacje próbują nam wepchać amerykańskie kino?! Puls widzę chyba zaczął rozumieć błąd i serwuje trochę niemieckiej kinematografii (kiedyś robił to samo TVN - tyle, że oni zaczęli powtarzać te filmy co pół roku to zaczęło się robić nudne). Tele 5 nadal proponuje nam amerykańskie filmy, które nie są nawet tak wiekowe. Swego czasu oglądałem ciekawy film na Cinemax lub HBO produkcji... Estońskiej! Film mnie na prawdę wciągnął, gdyby nie trochę dziwny język wydobywający się spod lektora byłbym święcie przekonany, że to amerykańska produkcja na europejskim terenie. Na południu i wschodzie Europy znajdzie się pewnie jeszcze wiele ciekawych filmów, które można by wsunąć w ramówkę - i na pewno nie byłyby drogie! A z pewnością bym je obejrzał co pewnie i inni też by zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak porównujemy - kiedyś więcej Pulsu oglądałem, teraz Tele 5 wychodzi na prowadzenie. Lubię seriale brytyjsie, a tych w Tele 5 ostatnio jakby więcej.

Widziałem 2 odcinki serialu "Collision" (2009). Nawet całkiem, całkiem.

Mam nadzieję, że dadzą kiedyś powtórkę serialu "Murder Call" (1997-99). Podobał mi się też "Reggie Perrin" (2009) - może też dlatego, że lubię filmy z Martinem Clunesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juniorow nic się nie zmieniło nadal u mnie na karcie DVB-Sat w kompie pokazuje bitrate obrazu w CBR 2,7-2,8 MB/s (roz. 704x576) i audio 128 kb/s. Co prawda bitrate w CBR poprawili z 2,5-2,6 na 2,7-2,8 Mb/s ale nadal w CBR i brak VBR :-(

Polonia1 to samo roz. 544x576 i bitrate obrazu 1,9-2,0 MB/s przy audio 128 kb/s.

Trzeba czekać niestety aż Cyfra Plus upora się z porządkami przepustowości swoich TP na Hotbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te informacje o lepszej jakości i 16/9 były jedynie zagrywką marketingową.

Sporo się o tym pisało, sporo o tym dyskusji i co za tym idzie przybyło trochę widzów, którzy przynajmniej chcąc sprawdzić te rewelacje chociaż na chwilę zatrzymają się na kanale Tele 5.

A każdy taki widz to kolejne 2 grosze do koszyka od reklamodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te informacje o lepszej jakości i 16/9 były jedynie zagrywką marketingową.
To był taki chwyt marketingowy.Pomyśleli sobie,że jak powiedzą o lepszej jakości,to im doda oglądalności.No ale im nie dodało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trele-morele! Wlaczam ten Tele5 i patrze. Leci jakas meksykanska kaszana. Poprawil sie ten obraz, nie poprawil. Pozniej patrze na Mbity i nic. Taka forma marketingu powinna byc karalna. Ludzi w jajo robic. Zalosne. Jedyne, co lubialem na Tele5, to ten program rozrywkowy z ta "Frytka" z BigBrothera. Uwazam, ze Tele5 powinien isc bardziej w tym kierunku. Po za tym dziwi mnie dlaczego nie sa zainteresowani nadawaniem na NTC. Nawet o Tele5 nigdzie nie wspomniano a mysle, ze kanal mialby naprawde szanse. Jak ruszy NTC a nie bedzie na nim Tele5 albo jakosc obrazu sie nie poprawi, to wyzucam kanal z podstawowej dziesiatki na liscie gdzies obok Mango24 i Polonia1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek999 Tele5 a raczej Polcast nie jest zainteresowany DVB-T niestety bo sami mi odp. na to pytanie 2 razy w mailu!

Trochę pomyślcie! skoro nie mają kasy na lepsze pasmo na sat. Hotbird na razie to skąd mają wziąć kasę na emisję w DVB-T?

Trzeba zapłacić za koncesję i płacić operatorowi za emisję w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego nie sa zainteresowani nadawaniem na NTC.

Masz niepełne informacje ponieważ Tele 5 jest zainteresowana obecnością w NTC.

Ja też kiedyś usłyszałem takie informacje od nich i to nawet na Facebooku. Tymczasem od 21 listopada Piątka rusza z nowym programem o gwiazdach "StarDust" a emitowany on będzie w niedziele o 22:05 zaś powtarzany w piątek o 23:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tele 5 w grudniu 2010 roku wyemituje m.in.:

- "Dom obłąkanych" (3 grudnia)

- "Gwardia królewska" (4 grudnia)

- "Droga bez powrotu" (5 grudnia)

- "Piąty pacjent" (10 grudnia)

- "Oszustka" (12 grudnia)

oraz premierowe odcinki (3 i 4 sezonu) serialu "Na tropie zbrodni".

 

Źródło: http://media2.pl/media/71712-grudniowa- ... tele5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...