Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany od 7.08. Programowo nic wielkiego nie wnoszą, ale i czego by tu się spodziewać w wakacje, kiedy wiele stacji emituje powtórki. Mam nadzieję, że na jesieni ramówka będzie ciekawsza. Podobno ktoś na Polonii1 widział zwiastuny tych programów, o tych porach. Jak nie zapomnę to dziś podpatrzę to osobiście na P1.

 

EDIT: Na stronie Cyfry+ w programie też tak pisze. http://www.cyfraplus.pl/program/abo/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie. Im mniej telezakupów tym bardziej ta stacja normalnieje. A Czynnik PSI lubię oglądać, a oglądam nieregularnie, więc może się załapię na jakiś odcinek, którego nie widziałem, a jak nie, to i tak fajnie ;). Ogólnie nie licząc telezakupów i jakości starszych produkcji to stacja nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tymczasem od jesieni Tele 5 wpuszcza do ramówki na dobry początek dwa nowe seriale :

- Mroczne niebo (serial science - fiction) od 6 września od poniedziałku do piątku o 19:00 (powtórki następnego dnia o 13:00)

- Porachunki (serial sensacyjny) od 1 września od poniedziałku do piątku o 21:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym pisane:

ZMIANY W WEEKENDOWEJ RAMÓWCE POLONII 1:

 

6.35 Anime

7.00 Telenowela

8.00 Top Shop

11.00 Czynnik PSI (3 odcinki)

13.45 Witam-pytam (prod. Tele 5)

14.00 Film fabularny

15.50 Dzikie serca

16.50 Telenowela (tak jak wcześniej, jak cała reszta programu)

 

by @Karol/ forum.media2

 

Teraz Top Shop będzie trwał tylko 3 godziny. Wcześniej był to blok trwający 9 godzin. Ramówka we dni powszednie nie uległa zmianie.

Polonia 1 wprowadziła małe zmiany w weekendowej ramówce i TopShop trwa krócej, są "nowe - stare" programy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem dobrze zorientowany, ale kiedyś Polonia 1 straciła nawet koncesje na nadawanie, nie wiem kiedy to było i kiedy ją z powrotem odzyskała (nie chcę tutaj, przytaczać tekstów z wkipedi, bo ta nie koniecznie musi być prawdziwa). Może po prostu do dzisiaj nie mają pozwolenia na puszczanie takich seriali jak: Drużyna A czy MacGywer i muszą ratować się TopShopem w większość ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś zorientowany. Polonia 1 nie straciła koncesji tylko na samym początku jej w ogóle nie miała. Nie miała bo nikt koncesji wtedy nie wydawał, pozwolenia od jakiś władz też nie miała. W pierwszych procesach koncesyjnych pierwszy skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie był przychylny dla Polonii 1 i robił wszystko by koncesji nie dostała. Układy i układziki sprawiły, że koncesję dostał nic nie znaczący wtedy Polsat. Marek Markiewicz nie bez przyczyny piastuje do dziś ważne stanowiska w firmie Solorza. Woleli dać koncesję nawet kodowanemu Canal+ niż Polonii 1. Polonia 1 miała nie dostać tej koncesji i nie dostała. Mimo tego nie zaprzestała nadawania i po kilku miesiącach we wrześniu 1994 roku brygady antyterrorystyczne zaczęły zamykać poszczególne ośrodki traktując dziennikarzy jak groźnych przestępców. Wtedy Polonia 1 od razu uruchomiła emisję satelitarną z Włoch. Ostatni nadajnik naziemny został wyłączony wczesną wiosną 1995 roku. To tak w wielkim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, chyba tylko ja oglądam tele 5. A w związku z tym, że mam wolne postanowiłem obejrzeć "Gorączkę w mieście":

O 18:00 dalej idzie poprzedni program, trwa jeszcze pięć minut, potem reklamy. Obsuwa ośmiu minut i serial się zaczyna. Oglądało się przyjemnie pomimo pikselozy i przerywaniu środka dialogu reklamą... Po zakończeniu reklam dziesięć sekund wyświetlania przypadkowych klatek z dźwiękiem jak przy przeciążonym procesorze w kompie. Później już wszystko w porządku, tylko minimalnie rozjechany dźwięk z obrazem. Scenę, może dwie później, kilkusekundowy przeskok w przód - wycięty kawałek rozmowy i dialogi nie trzymają się kupy. Po następnych reklamach to samo - 15 sekund film leci wstecz i dźwięk znacznie wcześniej jest od obrazu. Następna scena = kolejny przeskok w przód.

Na koniec najlepsze - o równej 19:00 nagła cisza, czarny ekran przez dwie minuty, po czym reklamy i... następny serial :evil: Co to jest za kanał, gdzie oni mają widzów do-q-nędzy? Ktoś w ogóle pilnuje emisji?

Wiem, że to tylko serial, a dokładnie jego ostatnie i najważniejsze minuty, ale jeszcze nic mnie jeszcze tak z równowagi nie wyprowadziło! Co za dzień, kurna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze? W co drugim filmie dźwięk nie idzie równo z obrazem. Z kolei w serialach, zwłaszcza tak ok. 23:00 często dźwięk jest chrupiąco-trzeszczący. Dla mnie tak nagminne usterki to dyskwalifikacja z oglądania. Nie mówiąc już o tym, że obsuwy rzędy nawet 15 minut to normalka. Jak to się dzieje, że Tele5 nie potrafi ułożyć programu, by się nie spóźniał o tak dramatycznie długi czas? Nie raz byłem świadkiem, jak o 22:55 miały się zacząć "Lub czasopisma!", a o 23:05 czy 10 dopiero kończył się film/serial je poprzedzający. To jest niedopuszczalne. Przecież to są straty widzów, którzy mogą już nigdy do Tele5 nie wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...