Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polonia1 nie ma już szans na zaistnienie. Marka jest ekstremalnie zniszczona i praktycznie nie do odbudowania. Ten kanał będzie istniał tak długo, jak długo będą chętni, żeby się reklamować w tamtejszym paśmie TopShop.

 

Tele5 to zupełnie inna bajka, bo ta stacja cały czas walczy i jakoś uskrobuje te 0,3-0,4% oglądalności. Mimo sporej ilości powtórek, można tam czasem coś ciekawego u nich zobaczyć. Tworzą też programy własne, które wątpię, że przynosza im jakieś wielkie kokosy, jednak to właśnie po tych polskich programach widać, że się starają, jak tylko mogą. Gdyby Tele5 dostało się do DVB-T, miałoby dużą szansę na zaistnienie.

 

Co do TV Puls, to nie sądzę by ten kanał został zakodowany, a przynajmniej nie w najbliżej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, produkcje filmowe Polonii 1 to w dużej mierze klasyka kina, która wędrując do Polski, obiła się także o rynek włoski. Rzeczywiście, słychać to m.in. po tamtejszym dubbingu, na który nakładany był polski lektor. Jednak tłumaczenie czy jakość taśmy nie ma takiego znaczenia, bo liczy się to, że są one emitowane legalnie - z opłaceniem licencji na rozpowszechnianie publiczne. Powiedz mi tylko, które stacje połakomią się na emisję filmów Stanleya Kubricka CZY Hitchcocka? Co najwyżej od czasu do czasu tego typu produkcje zobaczymy w Ale kino czy TCM, ale są to stacje kodowane i nie specjalnie dostępne w większości kablówek. Podobnie "Rio Bravo" - jeden z najgłośniejszych westernów w historii kina, który raz na parę lat powtarza TVN.

 

@ Swistak: Mało tego, jeśli jesteś takim znawcą, to czemu cały czas piszesz o Nicoli Grauso? Przecież ten człowiek już od dawna nie jest właścicielem Polonii 1. Pieczę nad tą stacją sprawuje inny Włoch i to już od ponad 10 lat - Vittorio Hemsi. I to on dostał polską koncesję na kanał satelitarny (Tele 5) i to on ściągnął emisję P1 do Polski.

 

Co do DVB-T. Wniosek o miejsce w którymś z multipleksów ma prawo złożyć każdy podmiot, niekoniecznie działający obecnie na rynku. Takie samo prawo ma Tele 5. Nie można tutaj mówić, że ktoś zasłużył "wreszcie" na koncesję na nadawanie naziemne. Akurat KRRiT nie rozpisywała w ostatnim czasie konkursów dla nadawców satelitarnych, lecz pozwalała co najwyżej rozszerzać wydane już koncesje o kolejne nadajniki. A sam koszt utrzymania każdego z nich jest zbyt duży, by udźwignąć jego ciężar - Tele 5 po prostu nie stać na to.

 

Jeszcze wracając do Grauso. Ten człowiek wycofał się z Polski zaraz po przegraniu konkursu koncesyjnego, zamknięciu lokalnych stacji działających w sieci Polonii 1, sprzedaży "Życia Warszawy" oraz przeniesieniu emisji swojego kanału do Rzymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, pomylilem sie z tymi nazwiskami! Troche sobie to wszystko zle skojarzylem. Sorrki! Ale po to jest forum, zeby dyskutowac. Nie mieszkam w Polsce, czesto nie wszystko do mnie tu dociera. Nie mam sie za znawce ale interesuje sie mediami. Mojim hobby, to wogole sa media w Polsce. Duzo sie robi, zmienia, ksztaltuje. Ja osobiscie uwazam, to za ok, ze nie dali Grauso koncesji ogolnopolskiej tylko Solorzowi. Rzecz oczywista! Super, ze wyksztaltowal sie taki czlowiek jak Solorz w Polsce. To nasz taki Murdoch! Niemcy zni[beep]i praktycznie swojego Kircha, nie chcieli placic za Premiere. Przykre, ze Wejchert zmarl ale pozostal jego ITI.

 

Co do Hemsiego, to wiem tylko tyle, ze jest prezesem Wloskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Nie mial chyba zadnej kariery w mediach we Wloszech? Grauso byl inicjatorem medialnym. Juz w 1975 roku zalozyl stacje radiowa na Sardynii Radiolina, pozniej telewizje Videolina (jest gdzies na HB 13°E). Takich ludzi sobie cenie a to ze byl powiazany ponoc z jakimis machlojkami w Italii to inna sprawa. A Berlusconii co? Lepszy? Tam wszyscy tacy! Mafia! :>

 

A wracajac do mojich poprzednich postow, to mialem racje. Przywiozl Wam po rozpadzie komunizmu prywatna telewizje lokalna. Zalozyl 13 stacji w 13 najwiekszych miastach i nic - klapa! Splukal sie z kasy i padl... Oto mi wlasnie chodzilo i taka jest prawda! :wink: Szkoda, bo te regionalne kanaly mozna bylo probowac jakos utrzymac a tak musza sie teraz odrodzic - jak TVN Wawa, czy TVS... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol - wiem, że są na Domaniewskiej bo nawet tam byłem ale skąd idzie emisja to już nie wiedziałem. Dzięki za informację.

 

Swistak - Polonia 1 w latach swojej świetności i nadawania naziemnego była wielka. Miała ogromną widownię przekraczającą 8 milionów widzów. TVP 2 przy niej nie istniała, tym bardziej Polsat, który stawiasz za wzór. Polsat był małą nieliczącą się stacyjką nadającą z holenderskiego kibla, poważnie. Nicola Grauso miał wizję, pierwszy raz pokazał Polakom stację komercyjną. Przyznał w jednym z wywiadów, że przyjechał do Polski za namową polskich polityków, którzy obiecali mu, że nie będzie żadnych ograniczeń dla zagranicznych inwestycji. Stało się inaczej bo takie ograniczenia zostały nałożone, być może właśnie ze względu na Polonię 1 by jej utrudnić. We wszystkich stacjach lokalnych udziały Grauso nie przekraczały magicznych 33% a i tak żadna z dwunastu stacji nie dostała koncesji. Nie pisz, że te stacje upadły bo wcale tak nie było. Miały się bardzo dobrze i wiele nadawałoby do dziś. Zostały zamknięte przy użyciu antyterrorystów. Pracowników potraktowano jak bandytów. Wychwalasz Solorza pod niebiosa a musisz wiedzieć, że gdyby nie decyzje jakie poczyniła w 1994 i 1995 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to nadal Polonia 1 byłaby wielka a Polsat nadal nadawałby z kibla. Nie mam wątpliwości, że Grauso został zniszczony na polityczne polecenie. Marek Markiewicz już po kilku miesiącach po wydaniu koncesji Polsatowi miał swój program u Solorza. Nadal zajmuje w Polsacie wysokie stanowiska. Nie mam wątpliwości jak zostało to załatwione. Jeśli Solorz (czy jak on się na prawdę nazywa) jest dla Ciebie taki świetny i cacy to gratuluję. Grauso wiele zrobił by się utrzymać w Polsce, założył firmę producencką i wyłożył milion złotych na polską kinematografię. To niewielkie pieniądze ale w którym roku Polsat dał kasę na jakiś film? Jeśli został tak zrobiony w konia to nie dziwne, że wycofał się z jakichkolwiek inwestycji w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Tele5 dostało się do DVB-T, miałoby dużą szansę na zaistnienie.
Zgadzam się. Obecność tego kanału w DVB-T mogłoby przyciągnąć inwestorów i reklamodawców, co dałoby więcej kasy na nowe i lepsze programy. Z drugiej jednak strony T5 jest kojarzony jako słaby kanał w kiepskiej jakości, więc trudno byłoby zmienić jego wizerunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek999, no to wlasnie pisalem przeciez, ze Grauso padl... :roll: Nie chcac pisac, ze go w Polsce wykonczyli :censored: a byl to naprawde znany gosc we Wloszech! Troche komunista ponoc, jak Wlosi mowia ale mogl cos w Polsce naprawde wielkiego zdzialac. Wlasnie te stacje regionalne! Widzisz i sie zgadzamy. Pamietam, kupowalem wtedy jako chlopak, gdy przyjezdzalem do Polski z rodzicami, zawsze Magazyn TVSAT i czytalem o tym wszystkim. W sumie prawda jest taka i wcale nie taka glupia. Musieli Polakowi dac aby sie dorobil - Solorz (Zak mu jeszcze chyba :mrgreen: ) jest dzis magnatem medialnym. Zycze mu powodzenia. Ogladalem Polsat od samego poczatku na sat za granica, kupilem swoja pierwsza antene tylko po to aby sluchac wtedy analogowo RMF z Astry 19°E. Ciezko pracowalem na ta antene w wakacje. Solorz mi co prawda kasy nie da ale musielismy my Polacy nasze media sami wykreowac! Polsat, ITI... RMF Bauerowi sprzedali - toz to horrror! :shock: Rzad chcial chronic poprostu polski rynek, bo tak to od razu mogl Bertelsmannek z Niemiec przyjechac z miliardamy i zrobic RTL 7, 8 i 10. Tak to jest. Kiedys jako mlody chlopak tego tak nie rozumialem, chcialem w Polsce przez noc Zachod i tez RTL Polska, Fox, Radio NRJ. A dzis wole TVN, RMF i ChilliZET. :mrgreen: Jestesmy a raczej bylismy 50 lat do tylu ale jak nie bedzie juz zadnych rozbiorow Polski, to wyjdziemy z tego. To sie wszystko samo wykreuje przez nastepne lata w roznych dziedzinach biznesu polskiego (OFF) i w mediach tez... Dlatego czekam teraz na wykrztaltowanie sie NTC w Polsce, wszystko sie pouklada od nowa. Beda nowi gracze, moze Bertelsmann, Murdoch z kasa? A my bedziemy mieli juz silnego Solorza. Troche polskie piekielko sie zrobilo z tym calym DVB-T ale juz sie przyzwyczajilem. Mysle, ze we wrzesniu 2010 wystartuja jednak powoli i wkrotce takze z Tele5! No kiedys w koncu musza!!! :mrgreen: I tak jestesmy do przodu, na Zachodzie nadaja w MPEG2 a dekodery nie tak latwo bedzie po tych paru latkach wymieniac u ludzi, tez bedzie balagan. A u nas juz bedzie grac! :wink:

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Polonia 1 to po prostu zapychacz miejsca na i tak już zatkanym Hot Birdzie, bo lecą tam same [beep]oły: telezakupy, kilka bzdurnych telenowel, jakiś stary film i te erotyczne ogłoszenia. I tak codziennie, w kółko.

 

Tele 5 jest już o niebo lepsze bo tam to przynajmniej czasem jakiś konkretny film puszczą i nie walą tak tych telezakupów 9 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@darolo1, masz rację, według mnie powinni ten kanał usunąć z HB. To ma być kanał? - od poniedziałku do piątku 8 godzin telezakupów, 6,5 godzin erotyki, tylko 4 godziny ramówki programu, podczas oglądania pikseloza. Gorzej niż iTV, który zamiast pikselozy ma bardzo przyciszoną fonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś stary film.

Nie jakiś stary film, tylko klasyka kina. Trudno dostępna w polskiej TV.

 

Próbowałem obejrzeć jakiś czas temu film z braćmi Marx - niestety jakość gorsza niż z VHSu + włoski dubbing (!!!) skutecznie mnie do tego zniechęciły. Ta stacja dawno powinna zniknąć i przestać zapychać transpondery CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to bardziej maszynka do zbijania pieniędzy (na telezakupach), nic na to nie poradzimy.

Z których to także sie Tele5 utrzymuję więc jak by zawiesili polonie to i Tele5 by pod.upadło...

Niekoniecznie. Przecież Tele 5 jest telewizją rentowną, wszystkie zyski idą na utrzymanie stacji ciągłości działalności stacji - wszelkie koszty emisji, zatrudnienia itd. Zysk prawdopodobnie idzie do właściciela, który sam zarabia na tym interesie nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIANY W WEEKENDOWEJ RAMÓWCE POLONII 1:

 

6.35 Anime

7.00 Telenowela

8.00 Top Shop

11.00 Czynnik PSI (3 odcinki)

13.45 Witam-pytam (prod. Tele 5)

14.00 Film fabularny

15.50 Dzikie serca

16.50 Telenowela (tak jak wcześniej, jak cała reszta programu)

 

by @Karol/ forum.media2

 

Teraz Top Shop będzie trwał tylko 3 godziny. Wcześniej był to blok trwający 9 godzin. Ramówka we dni powszednie nie uległa zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...