Jump to content
miejskaastma

Tele 5 i Polonia 1

Recommended Posts

najprawdopodobniej nikt tego nie zauwazy jezeli z ramowki polonii1 nie zniknie Esmeralda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

ja nie widzę zmiany :) nie wiem jak u was:) :D:D

 

Edycja RafiX: Poprawiłem błąd w pisowni aby post był bardziej czytelny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:shock: moze jlosc programów przybywa ale jakosć niektórych fatalna,poczekamy zobaczymy jak będzie dalej!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja wiem o co tam chodzi wezną ludzi z zaskoczenia puszczą program w HD najnowsze filmy, wydarzenia sportowe "LIVE", koncerty i wszystko oczywiście FTA............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juz od ponad tygodnia widac zmiane w jakosci nadawania, zwlaszcza na Tele5. Polonia1 jak zawsze same telezkupy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tych kanalow nie ogladam, wiec zmiana nawet jesli jest to trudno mi ja dostrzec. Szkoda, ze poprawia sie jakosc na takich kanalach, a nie na Premium :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale niestety nie idzie to w parze z trescia, zwlacza na Poloni1, mogli by cos z tym kanalem zrobic zmienic, wywalic telezakupy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

tele5 nie jest złe conan czynnik psi niezła ramówka i bardziej ok niż polsat i tv 4 no i stacja fta :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba tylko w FTA moze byc takie dziadostwo jak Tele5 i P1 :P Nie nie ja wole placic i ogladac zdecydowanie lepsze kanaly :wink: Ktos napisal ze Tele5 i Polonia1 jest lepsze od Polsatu :lol::lol::lol: Bez komentarza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

moim zdaniem czasem dają dobry film nieważne ze starszy czy cioś ale liczy się to że jest fta i jest mniej reklam mniej gniotów seriali :D polonia 1 zeszła na sextelefony pamiętam te stacje z czasu siatki i powiem ze wiele się zmieniło jest źle polonia1 to szajs ale tele5 jest fajna stacja tv:) lepsza od polsatu może nie ma nowości ale robi np to co powinna tvp jest publicznie dostępna:) a tvp nie!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tele5 jest dobrą telewizją, może nawet lepszą niż TVN7. Wcale nie narzekam na ten kanał. Jeden z moich ulubionych seriali który czasami oglądam to "Łowca". Czasami zdarzy się także mi obejrzeć całkiem dobry wieczorny film.

Mogę z powodzeniem powiedzieć że ta telewizja zastąpiła dla mnie RTL7. Bardzo ważne jest też że leci FTA a w dzisiejszych czasach gdy się koduje różne "gnioty" to jest bardzo duży plus dla każdej takiej telewizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobo mi sie nowe male logo Tele5. Nawet juz nie jest taki kanciasty.

W grudzien tys byl na krotki czas troche przezroczysty. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrowersje o P1 (z Wikipedii)

 

Przeciwnicy stacji zarzucali niską jakość techniczną (kasety VHS oraz magnetowidy były podstawą działania lokalnych nadawców; amerykańskie seriale i filmy często nadawano z podwójnie nakładanym głosem lektora: na włoską wersję językową nakładano polską), a także mało ambitną ofertę programową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te kanały na pewno nie są szczytem marzeń ale są jednymi z niewielu programów polskich nadających cyfrowo FTA.Szkoda że ich obraz pozostawia wiele do życzenia.Co do ramówki Tele 5 jest interesująca.Na Polonia 1 trochę za dużo Top Shop ale i tam wieczorem poleci czasem dobry film

Share this post


Link to post
Share on other sites

tele 5 jest nienajgorszym kanalem pamietam jeszcze jego poprzednika czyli super chyba 1 jak na tamte czasy nie byl to zly kanal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowe forum Tele5 i Polonii 1

Z początkiem lutego Tele5 uruchomiło nowe internetowe forum dyskusyjne, którego tematyka wspólna jest zarówno z samą stacją, jak również z działaniem siostrzanej Polonii 1. Zapowiadane jest także uruchomienie nowej strony internetowej.<%>

Nowe forum dyskusyjne Piątki działa obok istniejącego już od dłuższego czasu innego forum, które – jak się zdaje – już wkrótce zostanie zamknięte. Nowy board to m.in. działy dotyczące programu stacji, jej oferty oraz propozycji widzów.

 

Forum działa pod adresem http://www.tele5.pl/forum. Według administratora, ma ono wykreować nowy wizerunek nadawcy w Internecie.

 

Zrodlo: http://media2.pl/media/19692-nowe-forum-tele5-i-polonii-1.html

Hmmm... moze ramowke tez odswieża?

 

Edycja Burli: Poprawiłem nieco wygląd posta i dodałem linka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polonia 1 była jedną z pierwszych w Polsce komercyjnych telewizji, stanowiąca pierwotnie sieć 12 (przez krótki czas 13) lokalnych stacji w większych aglomeracjach miejskich. Telewizja założona została przez sardyńskiego biznesmena Nicola Grauso, powiązanego z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim.

 

 

Historia Polonia 1 rozpoczęła emisję swoich bloków programowych 7 marca 1993 roku za pośrednictwem następujących stacji:

 

PTV Morze (Szczecin)

Tele-Top (Trójmiasto) (vel PTV Neptun)

PTV Copernicus (Olsztyn)

TVex (Bydgoszcz)

TV-ES (Poznań)

Tele 24 (Łódź)

Nowa Telewizja (Warszawa)

PTV Echo (Wrocław) - od tej stacji rozpoczęto budowanie sieci

PTV Opole (Opole) (vel Telopol)

PTV Rondo (Katowice)

PTV Krater (Kraków)

Telewizja Niezależna Lublin

TV Centrum (Kalisz) - 13. stacja sieci, działająca krótki czas

Emisja wspólnego bloku dla wszystkich nadawców, dostarczanego im na kasetach VHS, rozpoczynała się codziennie o 16:15 i trwała do ok. północy. Czas ten wypełniały japońskie filmy animowane, seriale przygodowe i kryminalne (jak np. MacGyver, Drużyna A), przede wszystkim argentyńskie telenowele (np. Manuela, Maria, Stellina), a także filmy fabularne i programy produkowane przez poszczególne stacje lokalne. Pozostały czas antenowy stacje sieciowe wypełniały powtórkami bloku Polonii 1, bądź własną produkcją (magazyny, wiadomości lokalne). Zdarzały się od tego wyjątki - olsztyński Copernicus przez pewien czas emitował w godzinach porannych filmy porno (w wytoczonym później procesie prezesowi telewizji zarzucono m.in. łamanie praw autorskich).

 

Sieć szybko zdobyła popularność - wg osób związanych ze stacją na początku 1994 r., na terenach objętym zasięgiem zrzeszonych stacji, zdobyła ponad 20% oglądalność ustępując jedynie TVP1; niektórzy jednak podważają tę liczbę. W ogłoszonym procesie koncesyjnym w tym samym roku Polonia 1 przegrała z powodu przekroczenia dopuszczalnego 33% udziału obcego kapitału (mimo iż faktycznie pozostałe udziały zdążyły zostać sprzedane polskiej spółce Unimedia) - koncesję ogólnopolską otrzymał wówczas Polsat.

 

Bez sukcesu dla nadawców zakończyło się również przydzielanie lokalnych pasm - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zarzucała stacjom brak niezależności od włoskich inwestorów, utrzymywano również, iż nie przewidziano w konkursie utworzenia sieci opartej o nadajniki małej mocy. Mimo to jednak początku 1995 roku ta ponoć nieprzewidziana sieć nadajników w większych miastach została przydzielona nadawcy kodowanemu - Canal+.

 

Mimo braku uzyskania koncesji, stacje Polonii 1 nie zaprzestały nadawania, próbując w międzyczasie podważyć decyzje koncesyjne KRRiT w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - bez rezultatu.

 

29 sierpnia 1994 prokuratura w Warszawie, Krakowie, Opolu, Lublinie, Poznaniu oraz Szczecinie (przy wsparciu miejscowych brygad antyterrorystycznych) przeprowadziła akcję zamknięcia tych stacji Polonii 1, które nadawały na częstotliwościach zarezerwowanych dla wojska. Nadawcom zarzucano wówczas sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia - wykorzystywanie pasm wojskowych mogło teoretycznie spowodować nawet katastrofę lotniczą. Podczas procesu wytoczonego kierownictwu poznańskiej TV-ES okazało się jednak, iż nikt z Ministerstwa Obrony Narodowej w okresie nadawania na owych pasmach nie interweniował w tej sprawie, a więc uznano, że zagrożenia nie było.

 

Po ok. dwóch tygodniach od pierwszych zamknięć Polonia 1 rozpoczęła emisję satelitarną za pośrednictwem satelity Eutelsat - działające jeszcze stacje zaprzestały produkcji własnego programu i przez 24 godziny transmitowały satelitarną ramówkę wypełnioną filmami i serialami.

 

21 września 1994 nastąpiły kolejne wyłączenia - tym razem stacji w Gdyni, Łodzi, Katowicach i Olsztynie. Ostatnie stacje sieci, a więc telewizje w Bydgoszczy (TVex) i we Wrocławiu (PTV Echo) kontynuowały nadawanie przez kilka miesięcy, po czym dobrowolnie wyłączyły nadajniki w marcu 1995 roku (Echo 8 marca, a TVex - 11 marca lub 12 marca).

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, stacje tworzące sieć Polonii 1 nie wystartowały w kolejnych procesie koncesyjnym. Nicola Grauso po niepowodzeniach telewizyjnych wycofał się z Polski (sprzedał swoje udziały również w Życiu Warszawy). Polonia 1 trafiła w ręce firmy Polcast (przejściowo od 2001 do 2006 - Fincast) i z czasem została przekształcona w program niszowy, wypełniony przede wszystkim pasmem telezakupów.

o POLONII 1 z wikipedii

Edycja Burli: Tele-Top był w całym Trójmieście, więc poprawiłem nieścisłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polonia 1 jest przykładem stacji, która stara się powrócić do swoich korzeni. Przypomina widzom seriale, które proponowała w pierwszej połowie lat 90-tych. Niektóre stały się już legendą.

Od kilku miesięcy na antenie Polonii 1 możemy oglądać serial „Jeden z dziesięciu”. Warto wspomnieć, że był to serial emitowany w Polsce jeszcze w czasach, gdy stację można było oglądać naziemnie poprzez sieć stacji lokalnych rozmieszczonych w całej Polsce - prócz niej można było odbierać jedynie dwa kanały TVP oraz Polsat. W ten sam sposób do historii polskiej telewizji przeszły także takie seriale jak „Drużyna A” czy „MacGyver”.

 

Od maja na antenie Polonii 1 będziemy mogli oglądać serial „Bill Cosby Show”. W każdą sobotę oraz niedzielę o godz. 7.20, widzowie obejrzą przygody Billa Cosby’ego, który w serialu zagrał tytułową rolę. Polonia 1 jako pierwsza w naszym kraju emitowała ten sitcom. Można go ogladać także na kanale Comedy Central dostępnym jedynie w platformie "n" oraz w sieci kablowej Multimedia.

 

Niezmiennie na antenie Polonii 1 będzie można oglądać anime, które od lat towarzyszą jej najmłodszym widzom, m.in. „Księgę Dżungli”, „Tygrysią maskę” oraz kilka innych pozycji.

 

żródło:media2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To raz maja jeden dobry serial, to go puszczaja gdzies tam o 7 rano.

 

Mogly by go pokazac dziennie o 18:30. Ale Polonia1 sie nie martwi o widzow, tylko o reklamodawców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tiwo oswiec mnie jaki to jest ten "dobry" serial co daje Polonia1? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...