Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zmianę nazwy TELE 5 na TELE ZAKUPY. I przywrócenie Polonii 1. Ostatnio pojawiły się Okazje TV, więc taki kanał ma sens. Myślę, że z ofert cyfrowych kanał by nie wyleciał, a nowa Polonia 1 może się sprzedać. Warunek: Telezakupy max 3 godziny dziennie.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie to w ogóle dziwi, że Polonia 1 jeszcze istnieje :D Jak sobie wczoraj popatrzyłem na ramówkę Polonii 1 (z czystej ciekawości), to zobaczyłem... 10 godzin i 20 minut telezakupów (porcja od 8:15 do 20:35) i na dodatek... prawie 7 godzin "erotyków". W programie na wtorek jest jeszcze lepiej - czasowo porcja telezakupów jest jeszcze dłuższa niż w niedzielę (o 20 minut chyba) :D, a w Tele 5... 5 godzin i 35 minut telezakupów. Rozumiem, że trzeba jakoś znaleźć pieniądze na funkcjonowanie, ale to już jest taka lekka przesada... ?

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Polonia 1 istnieje tylko dlatego, że dostają pieniądze z telezakupów, reklam, wróżek, Call TV i seks-telefonów. I pomyśleć, że w latach 1993-1994 była telewizją dostępną naziemnie, posiadającą bardzo bogatą oferte programową.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietryga511
22 minuty temu, PowerTV napisał:

Z telezakupów jest konkretna kasa. Pieniądze z reklam to wróżenie z fusów.

Ale czy to ile dostają od producenta tych telezakupów nie jest uzależnione od tego ile osób je obejrzy / coś kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Frontowiec napisał:

Dokładnie. Polonia 1 istnieje tylko dlatego, że dostają pieniądze z telezakupów, reklam, wróżek, Call TV i seks-telefonów. I pomyśleć, że w latach 1993-1994 była telewizją dostępną naziemnie, posiadającą bardzo bogatą oferte programową.

 

Tego to nie wiedziałem. W całym kraju była nadawana bo pamiętam tylko TVP1 i TVP2?

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Polonię 1 nadawała sieć bodajże 12 prywatnych kanałów lokalnych na początku lat 90-tych. Polonia 1 została założona przez Nicolę Grauso. Kiedy wszystko się posypało, to stacja została sprzedana i wtedy zaczęła się równia pochyła. W stacji zaczęły dominować powtórki, a telezakupy zaczęły zajmować coraz więcej czasu antenowego. To dzięki Polonii 1 do polski trafiły takie seriale jak "Drużyna A", "MacGyver", "Magnum", czy telenowele z Grecią Colmenares jak "Maria", "Manuela".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mam tylko 20 lat, to niestety początków Polonii 1 nie znam, ba, nawet nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek oglądnąłem dłuższą chwilę Polonię 1 lub Tele 5 :D Ale cóż, po tym, co słyszałem i czytałem w tym wątku, i porównując to z obecnym stanem ramówki Polonii 1 (i po części Tele 5 też), to to jest szok po prostu, co to się stanęło z tym kanałem, że tak bardzo spadł na bruk z popularnego kanału do kanału, którego oglądalność jest podobna do błędu statystycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto pewnie pamięta wyścigi Formuły 1 w Polonii 1.Stacja "posypała" się gdy nie otrzymała koncesji na nadawanie naziemne.Wyłączono pirackie nadajniki a stację przeniesiono na satelitę.To niestety oznaczało znaczny spadek oglądalności bo sieci kablowe nie były tak rozwinięte jak dzisiaj a indywidualne anteny satelitarne też raczej należały do rzadkości. Sytuacja była trudna bo ewentualne inwestycje w ramówkę wcale nie oznaczały automatycznego wzrostu oglądalności przy takim zasięgu.Więc w ramówkę zbytnio nie inwestowano, tylko wałkowano w kółko dotychczasowe seriale i programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Bloo411 napisał:

Tak naprawdę w większości czasy naziemnego nadawania Polonii 1 i czasy jej świetności, pamiętają ludzie 30+. 

Na przykład ja. B) 

 

Przydałoby się, żeby jakiś włoski koncern medialny przejął PolCast (niekoniecznie Mediaset - wystarczy Cairo Communication) i odbudował potęgę Polonii 1 (marzenia nic nie kosztują). :(

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...