Skocz do zawartości

konwertery: Megasat Single High Gain vs. Inverto Black Ultra


Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku pojawil sie nowy konwerter niemieckiej marki Megasat - Single LNB High Gain. Chcialbym tu zrobic porownanie z Inverto Black Ultra. Bardzo mnie ciekawi, ktory jest mocniejszy. Megasat ma wzmocnienie 70db przy wspolczynniku szumow 0,1db a Inverto 62db/0,2d. Czy Megasat jest naprawde mocniejszy? Na podelku Megasat napisany jest ciekawy tekst. Do malych anten, super obraz takze w ciezkich sytuacjach oraz nadaje sie do Turksat, Hellassat i Sirius. Ten 3 nas raczej nie dotyczy. Cenowo lezy w tej samej klasie, co Inverto ale jest nieco drozszy...

 

Megasat ma rowniez 2 inne dobre konwertery jeden Slim (czarny, do roznic 3° na multifeedach) oraz ten Diavolo. Diavolo na Satkraku ostatnio dostal nagrode za najlepszy konwerter na rynku o ile sie nie myle? Na niemieckich stronach wyczytalem, ze Diavolo ce[beep]e super ostry obraz (albo to poprostu tylko slogan), co w mojim przypadku jest zawsze najwazniejsze - super jakosc obrazu. Dlatego kupilem ten Diavolo Quad do mojej Wavefrontier T90 do Hot Birda. Ten pierwszy Megasat kupilem do Badr'a na 26°E i Turksata 42°E lub ewtl. Atlantica na 12,5°W, ktore sa u mnie juz po za szyna T90. Ciekawe, czy naprawde to cos da...? Testy juz wkrotce!

 

A moze ma juz ktos doswiadczenia? Moze Satkurier? Mysle, ze ten Megasat Single High Gain jest godny testu w Satkurierze. Oto link do sklepu (cena): http://www.hm-sat-shop.de/lnb-lnb-singl ... -70db.html oraz oficjalna strona Megasat: http://www.megasat.tv/index.php?option= ... &Itemid=14.

 

Pzdr! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :smile:

 

Tak sie sklada, ze jest dzis bardzo ladna pogoda w Baden-Württemberg (24stopnie - to wogole najcieplejszy Land w Niemczech, po za Majorka oczywiscie :mrgreen:) i wybralem sie na taras pogrzebac przy konwerterach. Zrobilem maly test na nastepujacych konwerterach. Niestety nie mam tu juz zadnego Inverto Black Ultra, wywiozlem do PL i zamocowalem na T90, ale mam kilka innych. Oto moj pierwszy test:

 

1) Jasne niebo:

Kanal testowy: BBC One London

odbiornik testowy: Technisat HD S2

antena: Maximum T85/E85 Multibeam, dodam ze 28°E jest na koncu szyny

dotychczas zamontowany konwerter na 28°E: Smart Titanium

 

kowertery: Poziom / Jakosc / cena w Euro

Smart Titanium 0,2dB Single: 65 / 7,1dB / 8,90

Inverto Multiconnect 0,2dB ( do 3°, bialy) Single: 87 / 6,7dB / 9,40

Megasat Diavolo 0,1dB Quad: 94 / 6,4dB / 7,70 (Single LNB)

Megasat High Gain 0,1dB Single: 97 / 5,8dB / 13,90

 

Jak widac Smart ma bardzo dobre wyniki ale jest tez "Testwinner" w Niemczech, przede wszystkim pod wzgledem stosunku ceny do jakosci oczywiscie, wiec moge naprawde polecic. Na Maximum T85 mam 5 takich a 3 Inverto Multiconnect, do odbioru 3°. Ktory najsilnieszy okaze sie dopiero w praniu, czyli jak sie pozadnie zachmurzy. Zrobie wtedy nastepny test. Wnioskowac po "Poziomie" moge tyle powiedzieciec, ze "Jakosc" nie zanika tak szybko, gdy poziom jest wysoki... Przyznam, ze przy troche mocniejszym deszczu BBC One zaczyna gubic sie na Smarcie i szatkuje sie obraz. Megasat High Gain zainstalowany a ja czekam wiec na czarne chmury... :mrgreen:

 

Sprobuje (moze najpierw) zrobic test na 1 Baltic Music Channel na 5°E, to jest chyba najslabszy kanal, ktory sie pojawia i znika a odbieram 5°E w poludniowych Niemczech wlasnie na Inverto Multiconnect...

 

To na razie tyle... Pozdro SatPeople! 8)

 

P.S.: Polecam spojrzec na ten konwerterek! W sumie moglem go kupic, bo jest tylko 2euro drozszy jak ten Megasat High Gain i mam nadzieje, ze nie wtopilem kasy. Kurcze, reklama potrafi jednak swoje zrobic. To LNB jest marki Hama i ponoc jakis gosc (o rajdowym nazwisku Schumacher) odbiera na nim i 8m-antenie w Brazylii Astre 19,2°. :shock: Pewnie, jak sie kiedys wyprowadze do Brazylii, to tez sobie taka kupie i CP bedzie smigac ale mysle, ze tu wystarczy chyba tylko 7m. :brawo: Link: http://www.satshop24.de/satshop24_s/ham ... 47993.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

servus!

mieszkam w Regensburgu i chciałbym Cie (Was) zapytać o zdanie w kwestii wyboru LNB do zestawu, który mam.

Czytałem Twój post o Megasat High Gain Single LNB 0.1dB 70dB, bo szukam czegoś do Technisat digidish 33cm. Taki malutki talerz, bo musi być na balkonie ukryty. Mam teraz LNB oryginalny singiel od Technisat. Wszystko działa, oprócz Eurosport to znaczy czasami jest a czasem znika, inne kanały tną czasami ale da się żyć. Chciałbym sygnał poprawić zmieniając LNB na lepszy, bo tylko to jest możliwe. Co byś polecił? Ten od Megasat czy może coś z Inverto? Reciver mam taki http://www.ebay.de/itm/130833467924?ssP ... 1497.l2649 uważam, ze jest świetny za te pieniądze. Jakość 25% kabel TRISET-113 10m. Odbierać chce tylko Astrę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień antenę na większą np: Technisat45cm . Samym konwerterem o dużym wzmocnieniu nic nie polepszysz sygnału , a jedynie przesterujesz głowicę w tunerze i do tego 10m kabla to wielki błąd jaki można popełnić.

Należy pamiętać o zasadach fizyki, że wraz ze wzrostem wzmocnienia wyjściowego konwertera wzmacnia jego szum . W skład szumu wchodzą dwa podstawowe szumy które są ściśle ze sobą powiązane :

-temperatura szumowa konwertera wyrażana w stopniach Kelvina- omijana w danych technicznych LNB ,bo poco straszyć [beep]ołami klientów

-współczynnik szumów konwertera (wzmacniacza) wyrażonego w dB i tu producenci mają pole do popisu prześcigając się w podawaniu jak najniższej liczby np: 0,1dB.

Jak dobrze wiemy ,że średnia współczynnika utrzymuje się nawet w najlepszych konwerterach szwedzkiej firmy SMW na poziomie nieco poniżej 1dB i to jest wartość realna a nie 0,1dB

Podsumowując: konwerter o większym wzmocnieniu ma większe szumy , a idea powstania takich wynalazków powstała do stosowania ich w antenach z rzędu 60-70cm i 70mb kabla .W takiej instalacji nie musimy się obawiać o przesterowanie zbyt dużym sygnałem głowicy.

Idealne wzmocnienie konwertera wynosi od 52-55dB i takie powinno się stosować w większości instalacji antenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zamienię na 45 cm ale wolałbym zostać przy tej mniejszej. Jak to działa, czy konwerter dopasowuje wzmocnienie do warunków? Mam 2 konwertery Technisat, jeden singiel i drugi starszy z podwójnym wyjściem. Ten singiel jest wyraźnie lepszy, wiec dlatego pomyślałem, ze jeszcze lepszy poprawi odbiór. Juz zamówiłem ten Megasat, wiec będzie okazja porównać. Jak rozumieć przesterowanie, zniekształcenie obrazu? Jeśli nie wystąpi to znaczy, ze może tak zostać i nie uszkodzi Tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne Info. Jestem ciekaw jak to będzie. :) Jeśli nie uszkodzi tunera to chętnie wypróbuje. Dzisiaj wymieniłem przewód na TRISET-113 w sumie wyszło 12m. Pisałem wcześniej, ze już go mam ale faktycznie to do mnie dopiero jechał. Miałem prowizorycznie kabel z dwóch kawałków z przejściówką okienna pośrodku. Po wymianie, pikseloza zanikła a kanały, których nie było, pojawiły się, co mnie bardzo cieszy. Tak może już zostać, ale podejrzewam, ze zbyt dużego zapasu na pogodę to nie ma, wiec spróbuje jeszcze z Konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo fakt, Slimkabel pod oknem to zmora wszystkich malych anten. Najlepiej w takim przypadku przewiercic gdzies delikatnie sciane albo okienko drewniane w niewidocznym miejscu. Potem zawsze mozna zalepic. :mrgreen: W przypadku konwerterow pozostaje tylko Inverto Black Ultra High Gain ale za duzo tez nie mozesz oczekiwac.

 

Ja bym chyba skombinowal taka Multitenne 45cm na ebayu w Niemczech: http://www.ebay.de/itm/Technisat-Satell ... 500wt_1045

 

Jak dobrze poszperasz, to znajdziesz za tania kaske niezly "Schnaeppchen" i bedziesz mial jeszcze tam w Regensburgu BBC, ITV a i Polskie fta beda z Hotbirda. Taka karta TNK SD to nie majatek! :>

 

Ewtl wymienilbym ta antene na Selfsat. One sa na Astre 19E naprawde mocne: http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=Self ... cat=175720

 

Pozdrawiam! :)

 

Przesterowanie sygnału tunera nie uszkodzi tylko wywali brak sygnału lub w najlepszym przypadku pikseloze obrazu.

 

@Irek

Przy Inverto Black Ultra High Gain nie bedzie pikselozy. Probowalem tyle razy na swojich antenach w praktyce. Inverto Black Ultra spisuje sie przy kiepskich warunkach atomosferycznych najlepiej. :wink:

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura w oknie już jest i się opłaciło. Polskich nie miał by kto oglądać, wiec potrzebuje tylko Astrę. Może ten Megasta tez nie przesteruje, ale jeśli to wymienię na taki Inverto jak piszesz. Jeszcze jedno pytanie, mianowicie Tuner jest przystosowany do Unikabel. Czy przy słabym sygnale ma sens kupować drugi i trzeci żeby do pozostałych TV podłączyć? Czy sygnał będzie słabnąc w miarę wydłużania kabla i podłączania Tunerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Według mnie powinieneś wymienić, a antena 80cm jest OK.

Ja jak założyłem konwerter "ten co mi dali" razem z anteną CyfrowyPolsat to nie dało się w ogóle złapać sygnału.

Kupiłem wtedy w sklepie za jakieś 30zł konwerter GoldenInterstar i od razu była poprawa.

W wyborze konwertera polecam sugerować się ceną 40~60zł za single ponieważ dobrych za darmo nie dają a parametr 0,1dB piszą już wszyscy i nie jest on realny.

Z tego co słyszałem w tych tanich LNB producenci go uzyskują, ale tylko w warunkach laboratoryjnych i na "wybranych" egzemplarzach.

Ja mam konwertery Opticum Premium już 2 lata i nie mam żadnych problemów z odbiorem.

Pamiętaj jednak, że : "Doby zasięg" = "Dobrze ustawiona antena" + "Dobry konwerter" + "Dobry kabel" .

Dodatkowo anteny nie powinno zasłaniać nic wysokiego (drzewo/budynek blisko , w oddali nie przeszkadza ;)

Jednak na 100% zasięgu nie licz, te dekodery co mają w ofercie nasi operatorzy to badziew i nie ma wyboru.

Trzeba nadganiać zestawem antenowym, powinieneś mieć średnio jakieś 75% jakości (rożne transpondery) .

Ale ten pomiar to tylko "widzimisię" dekodera. Niektóre dekodery pokazują nawet MAX 60% jednak

z dobrym zestawem antenowym jest ono stabilne i nie przerywa nawet w bardzo złą pogode.

To moje osobiste doświadczenie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...