Jump to content
Sign in to follow this  
gracjan43733

aver media

Recommended Posts

Witam.Ostatnio zakupiłem urządzenie AVERTV VOLAR HD PRO USB podłączyłem do laptopa samsung R530 z sieci era zainstalowałem ale nie mogę znaleść żadnych programów. Mieszkam w Dąbrowie Górniczej w woj.Śląskim.Proszę o pomoc.Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to jeśli podłączyłeś do tunera antenkę z tego zestawu to pamiętaj, że musiałbyś mieszkać bardzo blisko nadajnika aby ci coś odebrało z niej. Napisz z jakiej anteny korzystałeś. Ustaw np na wyszukiwanie na kanały 62-MUX3 Wisła/Srzyczne, 38 Wisła lub 44 Klepaczka -MUX2 bo do tych ci najbliżej i próbuj. Moim zdaniem jednak to sprawa anteny małej lub źle ustawionej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli ja pozostaje przy swoim, bo to zwykła antena pokojowa przeznaczona do odbioru programów w odległości ok10km od nadajnika, a z Dąbrowy masz trochę dalej do najbliższego masztu. Także pozostaje ci kupno lepszej anteny. Chyba, że masz TV analogową to podłącz od niej antenę do tunera i sprawdź odbiór z kanałów o których pisałem wcześniej. Ale to tylko moja opinia, może ktoś jeszcze się wypowie, obeznany w sprawach DVB-T.

 

EDIT: Dokładam mapkę z kilkoma nadajnikami - Z Czech i Polskich MUX z ukształtowaniem terenu: http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html; ... 7C397F1D8B wystarczy trochę przybliżyć i będziesz miał zaznaczone najbliższe nadajniki. A jak naciśniesz zieloną strzałkę to pojawi się tam też jakby ikonka .pdf pobierz go i będziesz miał też tam ukształtowanie terenu i odległość, gdzie masz najbliżej do nadajnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gracjan43733 tak jak pisze bartolinos potrzebujesz antene zewnętrzną. Chyba, ze mieszkasz wysoko i okno masz na południe to powineś odebrać na niej oba muxy ze Skrzycznego. Ja na aver tv hybrid volar hx z taką samą anteną odbieram w Krakowie już od 4 piętra ( oczywiscie skierowaną na Skrzyczne ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...