Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ot nie dadzą tylu:

HBO HD marzec 2008

BBC HD pierwsza połowa 2008

już masz 2 w 90% gwarantowane kanały

Potem masz w tym roku:

Polsat HD (zapewne ten rozrywkowy zapowiadany)

Eurosport HD (sportowy)

Jest szansa na Discovery HD bo niebawem zapewne skończy się wyłączność N (nie wiem kiedy ale takie są moje spekulację)

Filmbox HD sprawa otwarta trwaja zapewne rozmowy...

 

Więc Polsat nie ma już tak cięzko aby dodać tresci HD

 

Marzenia nic nie kosztuja. :lol:

Inaczej obiecanki cacanki :lol:

Jak to sie speli w CP to abo skoczy powyzej premium cyfry. Zycze im powodzenia :oops:

Bardziej markieting niz rzeczywistosc, ciekawe skad wezma transpordery na stelitach, i ile z to zaplaca by zapewnic porzadna jakisc, no moze skasuja czesc badziewia jaka nadaja i beda mieli podstawy do przesylania sygnalu w jakosci HD, bo na tym czym dysponuja to HD bedzie z bitrate 0,0000 b/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO chwila jest jeden transponder, na którym jest miejsce, myślę, że jeden kanał w HD jeszcze się zmieści z porządną jakością, może nawet 2 kanały jeśli poszłoby dobrze. Mogą wynająć miejsce na innym transponderze, na którym jest jeszcze miejsce o ile taki jest. Przypomniało mi się, że jest jeden wolny transponder na 13E. Może platformy nauczą się, że nie można dublować kanałów i w końcu jakiś kanał, który może być we wszystkich platformach będą na jednym transponderze a nie dublowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wynająć miejsce na innym transponderze, na którym jest jeszcze miejsce o ile taki jest. Przypomniało mi się, że jest jeden wolny transponder na 13E.

 

Tak ALE koszty, a ma byc zysk dla platformy. :censored: i jak to przeniesie sie na abo. Nie zyjemy w prozni, i Polszit nie jest filantropem, tam jest rachunek zyskow i strat, inwestowali byli pod kreska teraz czas by sie odbic i zarobic. A o HD trzeba mowic bo klienci zrobia PA PA i budu straty, bardziej markieting i moda niz rzeczywistosc.

NIECH NAJPIERW DADZA PORZADNY PRZEKAZ TEGO CO OFERUJA W SD A POTEM WROWADZAJA HD.

POWODENIA DLA POLSZITU :shock: NIECH UTRZYMAJA RZESZE ABONENTOW KTORYCH SKUSILI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport HD ,BBC HD na pewno ze swoich transponderów ,a oprócz tego jeszcze Polsat HD i HBO HD na swój 12265 V i akurat powinno starczyć.Ale co za dużo to niezdrowo ,abonament byłby wyższy pewnie o pakiet HD.

Eurosport HD może być z obecnego transpondera, z którego nadaje Eurosport w wersji SD, wystarczy zrobić miejsce. BBC HD tak jak piszesz wejdzie raczej na 12265V.

nemo111: mocne słowa, bardzo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC HD równie dobrze może się pojawić z transpondera, z którego już nadaje tematyczna paczka BBC SD dla Cyfrowego Polsatu. Mam tu na myśli częstotliwość 11.117 V SR=27500 FEC=3/4. Miejsce jest, nie trzeba coś "wyłączyć", żeby włączyć kanał w HD. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego miejsca jest dość, ale nadaje tam 8 kanałów w SD i jeden w HD, widać, że kanały BBC dla Polski też nie są w najlepszej jakości. Mogliby włączyć gdyby wyłączyli Amrita TV i Kairali Channel i podwyższyć jakość kanałów dla Polski. Co prawda one(Amrita TV i Kairali Channel) zbyt wiele miejsca nie zajmują, ale dzięki temu zawsze coś innego, lepszego może wejść. Zrobiłoby się więcej miejsca i na pewno jakość byłaby lepsza.

 

Namotałem troche :?

 

Ciekawi mnie jaki bitrate miałby kanał BBC HD :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO HD na pewno wejdzie w pierwszej połowie roku do Polski, czy CP weźmie ten kanał? Nie wiadomo, ale zapewne tak, bo powinni rozwijać ofertę a przy okazji mają już 3 kanały HBO.

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.Jeśli źle to sry :mrgreen:

Myśle,że HBO HD nie będzie tylko w CP tylko n,Cyfrze+ i CP.Każda z tych platform ma HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SatKurier "W Cyfrowym Polsacie jest też duży zastój pod względem wprowadzania telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV - po pierwszym zachwycie brak konsekwencji" reszte poczytajcie w artykule https://satkurier.pl/?cyfrowy_polsat ... 5&id=39700

 

Po co inwestowac jak mamy juz 2.1 mln abo, niemale przychody i zysk, w ubieglym roku doszlo za SK "W ubiegłym roku rekordowo przybyło 1,2 mln liczby nowych abonentów," zwiazanych umowami na okres conajmiej tego roku albo i dluzej. A jak 1/4 odejdzie to i tak mamy zyski przy malych inwestycjach. Pozatym "Cyfrowy Polsat będzie miał całość transmisji Euro 2008," a to przyciagnie nowych abo. WIec po co inwestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe co to będzie.. Już ci odpowiadam:

 

BBC HD - Polsat ma go na wyłączność

HBO HD - start marzec kwiecień Polsat ma umowę z HBO a C+ nie ma wyłączności na HBO

Discovery HD - Podobno jest juz testowany przez techników

Polsat HD - jest w planach

 

Tutaj może jeszcze być Filmbox HD bo N nie ma wyłączności, EuroSport HD jak powstanie a ma powstać to pewno pojawi się wszędzie oraz MTV HD ma sie pojawić w tym roku lecz to nie pewne bo niemcy go nie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie to BBC HD z transpondera BBC, HBO HD dogadają sie z C+, Polsat HD z ich transpondera, Discovery HD z ich transpondera i istniejący już Polsat Sport HD :curious: Ewentualnie jeszcze przeniosą gdzieś 3 kanały HBO i będą nadawać w DVB-S2 :!:

 

 

PS. Wydaje mi sie że już najwyższy czas usunąć pytajniki z nazwy tego tematu, bo to że na CP będzie ( wkrótce) HD to nie ma żadnych wątpliwości. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze przeniosą gdzieś 3 kanały HBO i będą nadawać w DVB-S2 :!:
O ile się dogadają z C+, co jest raczej bardzo wątpliwe, bo od tak sobie na pewno nie przeniosą, to nie wchodzi w rachubę. Do DVB-S2 nie pójdą, bo ten standard nie gwarantuje w obecnej chwili jak najlepszego, korzystniejszego wykorzystania transpondera dla CP. Praktycznie wszystkie tunery obsługują DVB-S/MPEG-2, a będą chcieli też coś w SD dla wszystkich nadawać.

 

Najszybciej będzie tak, że część kanałów HD będzie nadawana na innych transponderach - tak jak pisze @Krzys. Przykładowo zapowiadany BBC HD może ruszyć na 11.117 V (z tej częstotliwości nadaje już polska paczka BBC). @neo_patryk, w ostatnim czasie wyłączono egzotyczny Kairali TV (jest obecnie plansza). Mogą też wyłączyć inny kanał egzotczny - Amrita TV, więc da się wtedy cuś wcisnąć w HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kanał HD wyglądał w miarę porządnie potrzeba co najmniej 11Mbit/s. Tyle wolnego to na transponderze z kanałami BBC nie ma.

Zresztą dlaczego zakładacie, że to z Cyfrą+ Polsat będzie się dogadywał? Dublowanie DiscoveryHD na HotBirdzie, skoro już tam jest, to kompletny bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kanał HD wyglądał w miarę porządnie potrzeba co najmniej 11Mbit/s.
Wcale się nie zdziwię, jak BBC HD będzie miał 8Mbit/s, albo jeszcze mniej. Na dzisiejsze warunki panujące na 13E, 11Mbit/s dla kanału HD, w dodatku na transponderze w DVB-S to szaleństwo. A "upchać" to wszystko będzie trzeba jakoś. Sposób na pewno się znajdzie...

 

PS. Wydaje mi sie że już najwyższy czas usunąć pytajniki z nazwy tego tematu, bo to że na CP będzie ( wkrótce) HD to nie ma żadnych wątpliwości. :idea:
Niech zaczną wreszcie oficjalnie nadawać kanały HD. A może jeszcze w "kulki" nas zrobią i znów trzeba będzie zmieniać nazwę tematu. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...