Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie należy podchodzić z ograniczonym zaufaniem nawet do tego typu danych znalezionych w necie.

Otoczyłem antenę na 13E i sam sprawdziłem ten transponder 10833,974 MHz - Vertical - SR 27499,956 - FEC 3/4 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 15,9dB

nie jest tak źle :mrgreen:

 

cs4ocf51bmosllvxagl.jpg

 

a tak dla porównania wygląda przykładowy transponder Cyfrowego Polsatu 10910,680 MHz - Vertical - SR 27500,009 - FEC 3/4 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 15,6dB

 

ysddjetdzj4cssozexh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakty mówią coś innego.

Nie wiem na ile te dane są prawdziwe ale jeśli to prawda to nie ma o czym dyskutować.

 

n8ovo0mtfxhv85iabp1.jpg

 

d0a39o33cba2dvmy2g.jpg

Myślenie, że ten kanał z 10834 V ma cały czas tylko 1.774 Mb/s jest błędne. On nadaje jak większość kanałów z bitrate zmiennym i ten wynik za każdym razem może być inny. Np. 10 maja o godz. 11:59 ten kanał z tego transpondera miał 7.265 Mb/s wg pomiarów z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie należy podchodzić z ograniczonym zaufaniem nawet do tego typu danych znalezionych w necie.

Otoczyłem antenę na 13E i sam sprawdziłem ten transponder 10833,974 MHz - Vertical - SR 27499,956 - FEC 3/4 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 15,9dB

nie jest tak źle :mrgreen:

 

cs4ocf51bmosllvxagl.jpg

 

a tak dla porównania wygląda przykładowy transponder Cyfrowego Polsatu 10910,680 MHz - Vertical - SR 27500,009 - FEC 3/4 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 15,6dB

 

ysddjetdzj4cssozexh.jpg

Jednak coś w tych pomiarach jest prawdy.Bo od kiedy Polsat Film HD pojawił się u konkurencji i miałem możliwość go zobaczyć byłem nawet zdziwiony że ten kanał prezentuje taką jakość techniczną.A na tych wykresach widać że parametry jak na nasze HD ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie wiedzialem gdzie umiescic tego posta wiec pisze tutaj. Czy kanaly HD potrzebuja lepszego sygnalu itp.? Bo czasem przy troche gorszej pogodzie na Nie ktorych kanalach HD np. tvn 7 czy tvn mam brak sygnalu badz tez wystepuja duze piksele. Dodam ze na SD odbior wystepuje bez zaklocen

Tr. 11508 do niedawna był jednym z najsłabszych. Obecnie nie ma już z nim takich problemów pod warunkiem precyzyjnego ustawienia anteny i skrętu konwertera. Ok. 4 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze, że do odbioru kanałów HD zalecana jest antena o średnicy min. 80 cm. Mniejsze (np. popularne "60-tki") to większa podatność na zakłócenia w odbiorze kanałów HD przy gorszej pogodzie, zwłaszcza przy deszczu. Oczywiście bardzo ważne jest też prawidłowe, dokładne ustawienie anteny i tzw. skręt konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...