Skocz do zawartości

Radio WAWA


michalzgierz1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koncesja to jest pewnie akurat najmniejszy problem. W koncesjach charakter programu jest albo uniwersalny jak w Krakowie, Nowym Sączu albo Gdańsku, albo wyspecjalizowany muzyczny, jak w starszych Wawach np. Wrocław i Szczecin. Muzyka jak była, tak będzie. I to nawet polska. Niestety radio, które zaczynało jako rockowe, zakończy swój żywot grając disco polo i zmieniając nazwę na Polo FM... W sumie na jedno wyjdzie, bo na pierwszych częstotliwościach Wawy i tak gra już disco w ramach Voxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Radio Wawa jest już radiem wymarłym, jak zmienią ją na Polo FM wtedy będzie jeszcze gorzej ale słuchałem tej stacji w Wizji TV i podejrzewam że to radio mogłoby spokojnie wrócić do platform satelitarnych.

No ale nie ma jeszcze nigdzie oficjalnego info że będą grać wszędzie Disco Polo ,choć można już usłyszeć na tej stacji pierwsze zmiany mogące o tym swiadczyć.Chodzi o dzingle,są nowe i większość leci już bez -Zawsze Polska Muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu ?!? :shock:

 

Weź se chłopie poczytaj trochę internetu, to zdasz sobie sprawę z głupoty swych słów - jak to mówi Julian z "Pingwinów..."!!! :read:

 

W firmie, w której pracuję jest około 50 osób. Wierz mi - tylko 1 (słownie: jedna) jest zadowolona, pozostałych 49 mało szlag nie trafił i przestali słuchać Wawy, która grała niemal na każdym radioodbiorniku!!!! A to jedno, na którym koleś jako jedyny słucha, mają ochotę :chair: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu ?!? :shock:

 

Weź se chłopie poczytaj trochę internetu, to zdasz sobie sprawę z głupoty swych słów - jak to mówi Julian z "Pingwinów..."!!! :read:

 

W firmie, w której pracuję jest około 50 osób. Wierz mi - tylko 1 (słownie: jedna) jest zadowolona, pozostałych 49 mało szlag nie trafił i przestali słuchać Wawy, która grała niemal na każdym radioodbiorniku!!!! A to jedno, na którym koleś jako jedyny słucha, mają ochotę :chair: .

 

Liczy się tylko kasa, oni mają gdzieś aktualnych słuchaczy. Ich nie obchodzi że Ty i grupa 50 osób słuchaliście Wawy. Ogólny wskaznik słuchalności jest mały (dla nich za mały) i jeśli zechcą zrobić z tego radio z disco polo to to zrobią. I ich na prawdę nie obchodzi że wy przestaniecie słuchać, mają to gdzieś. Liczą że przyjdą nowi i będzie ich więcej niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest brutalna prawda. Stacje utrzymują się z reklam i bilans musi się zgadzać. Polskie radio dostaje kasę z abonamentu, tam mają też relamy, i tak im mało.

 

Szkoda że dzieje się to kosztem polskiego rocka, którego mało w innych stacjach, ale widać umyśleli że łatwiej będzie z WAWĄ niż z VOXEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem przerażające są żądania słuchaczy którzy gotowi są sprzedać markę Radia Wawa pod muzykę disco polo (a nawet zmienić jej nazwę na Polo FM) w zamian za przenosiny formatu i ludzi do Radia Plus.

Sam nie wiem co o tym myśleć bo z jednej strony takie rozwiązanie mi by odpowiadało (zwłaszcza że Radia Wawa nie mam) ale z drugiej strony takie zachowanie słuchaczy może smucić samą stacje gdyż to dla nich grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem przerażające są żądania słuchaczy którzy gotowi są sprzedać markę Radia Wawa pod muzykę disco polo (a nawet zmienić jej nazwę na Polo FM) w zamian za przenosiny formatu i ludzi do Radia Plus.

Sam nie wiem co o tym myśleć bo z jednej strony takie rozwiązanie mi by odpowiadało (zwłaszcza że Radia Wawa nie mam) ale z drugiej strony takie zachowanie słuchaczy może smucić samą stacje gdyż to dla nich grają.

 

Teraz to tylko niektóre lokalne radia, albo stacje internetowe graja dla słuchaczy. Wawa i reszta stacji gra dla kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony Plus, VOX czy Wawa grają też dla słuchaczy bo już RMF i Zetka poprzez "kumulacje" żerują tylko by wyłudzić tylko forsę z sms'ów.

Ja tymczasem jestem ciekaw czy po przejęciu formatu Disco Polo dojdzie do zmian w kształcie innych stacji. Moim zdaniem nie z racji chęci odtworzenia formy z telewizji. O ile w przypadku VOXa i Eski to już się udało o tyle w przypadku Polo jeszcze nie.

Obecny format Wawy jest wartościowy więc z niego zrezygnują - zwłaszcza że za niego ZPR dostał nagrodę od ZAiKS'u - stąd obstawiam że format trafi do Radia Plus ale na okres roku bo wtedy ZPR'owi kończą się prawa do dodatniej stacji.

W obecnej kondycji Eurozetu przejęcie całej sieci Plusa przez tą firmę będzie słabym pomysłem zwłaszcza że zagrozi to Radiu Zet Gold. Dlatego obstawiam rozpad sieci Plusa na dwie części lub utrzymanie rządów ZPR'u na kilka kolejnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj pojawiła sie nośna z RDS, a dziś ruszył na dobre program WAWA Gdańsk na 90,0MHz.

Ładnie ludzi robi się w konia/klacz... Wiadomości lokalne najpewniej są nagrane wcześniej dla Eski Trójmiasto i potem puszczane w WAWie. Telefon do redakcji - dokładnie taki sam jak do Eski Trójmiasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodali nowe utwory Disco Polo do playlisty,na razie tylko w nocy,ale kto wie co będzie dalej? Czyżby Disco Polo przez 24 godziny we wszystkich WAWACH coraz bliżej?

 

1 Basta - Hej Czy Ty Wiesz, Kochanie

2 Piękni i Młodzi - Kocham Się w Tobie

3 Basta - Kocham Ten Stan

4 M.I.G - Wymarzona

5 Masters - Bella

6 Cliver - Moje ciało oszalało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...