Skocz do zawartości

Wasze instalacje Satelitarne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teraz ja się pochwalę

130cm i 70cm

13070.jpg

zawieszenie konwertera w 130

130konwerter.jpg

mocowanie 130 do ściany

130mds.jpg

85

35521552.jpg

85ke.jpg

 

jak widać na zdjęciach 130 poskładałem tanim kosztem, talerz bez wysięgnika na konwerter i mocowania do ściany dostałem za darmo od kumpla, kupiłem tylko mocowanie do ściany, a resztę udało się po paru godzinach(przy pomocy plastikowej rurki i paru sznurków :lol2: ) mniej-więcej wycyrklować :jupi:

Na 130 odbieram tylko Badr 4, a pozim sygnału to od 3 do 4 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja pierwsza antena satelitarna (może ktoś wie co to za antena) ma już z 15lat. Zakupiona z odbiornikiem dwuwejściowym Coscom. Obecnie zainstalowana jest na nie młodszej od siebie obrotnicy Langsattracka, pozwalając na odbiór pozycji satelitarnych od 5W do 33E. Na stałe antena stacjonuje na pozycji 19,2E zezując na 13E. W tym roku wymieniłem własnoręcznie wykonany uchwyt na fabryczny z niewielkimi usprawnieniami. Całość instalacji zyskała na sztywności.

Dodam, że poprzednio posiadałem na starym uchwycie antenowym antenę z czaszą stalową 80cm w konfiguracji z 4 konwerterami (4,8E, 13E, 19,2E i 28,2E), również na wspomnianej obrotnicy. Całość również pracowała, ale antena nie najwyższych lotów wolałem dlatego zmienić na starą ale z lustrem aluminiowym i ograniczyć liczbę konwerterów do 2szt.

dsc00036rd.th.jpg

 

1.Widok obecnej anteny od tyłu, wraz z obrotnicą.

dsc00040vj.th.jpg

2.Widoczne 2 konwertery, główny skierowany na 19,2E, zez na 13E.

dsc000402l.th.jpg

3. To poprzednia antena z 4 konwerterami.

4.Tu widać stary uchwyt antenowy.

antena80cm.th.jpg

 

5. Nowy uchwyt, obecny zestaw jest dużo stabilniejszy.

dsc00038ol.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

@karol skoro na 130cm masz taki sygnał to źle ustawiona antena bo tutaj są tacy co ma 80cm maja dużo mocniejszy sygnał. :brawo:

 

Niestety na wschodzie są problemy z tą satelitą nawet na 110cm, a tak poza tym to już dawno nie byłem na 26E i teraz poluje na przekazy sportowe.

 

Co do zdjęć to są już nie aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

487791320_5_1000x700_pompa-cyrkulacyjna-

 

487791320_6_1000x700_pompa-cyrkulacyjna-

 

487791320_7_1000x700_pompa-cyrkulacyjna-

 

Od wczoraj jestem posiadaczem takiej o to anteny która też będzie robiła za zbiorczą do wszystkich pomieszczeń gdyż zdemontowaliśmy od DVB-T nie widzę sensu trzymania dla 6 Godzin lokalnego programu na TVP 3 w Łodzi jak i tak można to oglądać w internecie, na start 5 Konwerterów, 4 W, 5 E, 13 E, 19,2 E oraz 23,5 E ale z czasem rozbuduje też i o inne pozycje satelitarne, sygnał jest silniejszy np paczek RMF niż miałem na 80 Offsetowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Macie tych antenek. U mnie najdziwniejszym monstrum jakie musi działać jest zainstalowane w meiszkaniu które odnajmuję niemcom. Muszą mieć jedną satke na Astrę a drugą na HB.

Problem tylko w tym iż jest to na 4 piętrze a blok ma 12 i HB zasłonięty jest przez ścianę boczną bloku. Kombinowaliśmy z rurą aż się udało.

3307378600_1508237484.jpg

Edytowane przez yyyeeeepppp
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajka przy Telesystemie została później obcięta diaksem. Została krótka rurka. A na Famavalu poszła w bok.

Wyregulowanie i ustawienie Famavala zajęło calusieńki dzień. Wtedy jeszcze Mezonem DSM100.

Sięgnąć tam kluczami graniczył z cudem. To samo ze skosem konwertera. Szelki, linki i mąż wisiał za balkonem. Masakra ale działa.

Na boki się nie kiwa ale jak mocno powieje to w pionie hula i od czasu do czasu przytnie obraz.

Gdy już wszystko było ustawione to cybanty i uchwyty (fajki) oraz rura zostały przyspawane migomatem. Rura stalowa więc sporo waży i trochę głupio by było gdyby komuś

spadło to na głowę a tak są cybanty i spawy do balustrady. Anteny wiszą już bardzo długo. Zaraz będzie 7lat i odziwo konwertery Golden Interstar działają bardzo dobrze.

Zero awarii.

 

7076673100_1508241775.jpg

Edytowane przez yyyeeeepppp
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie. Tak sobie przeglądam forum SK i może po tylu latach czas się pochwalić swoją instalacją lub może komuś po prostu przyda się taki patent kiedy blok zasłania trochę sygnału a czasem trzeba przeprowadzić jakąś konserwację, regulację bez wypadania przez balkon lub instalowania drabiny.20191027-161640.jpg

Znajomy ślusarz sam na to wpadł i chwała mu za to bo nie wiem jakbym regulował 3 konwertery kiedy antena musi być dość sporo odsadzona od balkonu gdyż blok zasłania trochę sygnału z Astry 19.2E. Profil zamknięty 40x40mm z dospawaną rurą pod antenę. Na ścianie "regulacja odsadzenia". Kiedy jest potrzeba jakiejś korekty przybliżam antenę pod barierkę i mogę sobie z bliska wszystko podregulować (u mnie akurat był problem z Astrą 19.2 bo sporo sygnału zabiera blok). Antena to całkiem świeża inverto 90cm. Niestety mam trochę wątpliwości do konstrukcji mocowania szyny do konwertera, taka niestabilna i musiałem ją usztywnić trochę.

Aktualnie mam pozycje 13E, 19.2E plus 5.0E/7E z jednego konwertera. Do wczoraj miałem quada inverto black ultra na 13E ale po 8 latach właśnie wymieniłem go na quad televesa. Dla Astry też jest quad a na astrę 5E/eutelsat pracuje twin opticum.

20191026-164710.jpg

Wszystkie końcówki zrobione kompresyjnie, trzy przełączniki diseqc Axing.

20191026-170924.jpg

Aktualnie mam trochę problem z uchwytami do zeza bo nowy konwerter televes ma krótszy promiennik niż inverto i nie mogą być już niezależnie zamocowane na główce od 13E. Muszę nad tym pomyśleć bo gorzej jest teraz regulować to. W sumie nie mogę znaleźć uchwytu do anteny inverto, żeby był z centralnym konwerterem, dziwne.

 

Tu jeszcze rzut oka na podstawę regulacji - w środku jest smar żeby można było w miarę lekko przesuwać profil.

20191026-170914.jpg

Konstrukcja jest mega stabilna i nie buja się za bardzo podczas bardzo silnego wiatru, nie rwie sygnału.

 

Po wymianie konwertera na televes 761001 zauważyłem mniejsze wzmocnienie niektórych tp względem inverto black ultra. Np. słabszy jest poziom jakości na TVP1 i CNN HD. Ale generalnie to tylko paski na dekoderze ultrabox 4K, reszta tp ładnie wygląda i mam nadzieję będzie stabilnie podczas niepogody.

 

Edytowane przez lotus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...