Skocz do zawartości

Indycar - transmisje wyścigów na żywo


Alcatraz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje mnie gdzie obecnie można oglądać (na terenie Polski oczywiscie) wyścigi amerykańskiej serii Indycar. Na oficjalnej stronie Indycar znajduje się lista kanałów i dla Polski mamy AFN. Są to kanały Amerykańskich Sił Zbrojnych i tak naprawdę nie wiadomo w jaki sposób (i skąd) mozna je odbierać. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat transmisji wyścigów Indycar? Przekopałem całą masę stron ale poza informacją o kanałach AFN, na których podobno są transmisje niczego więcej nie znalazłem. Jakieś dwa lata temu były transmisje na SportKlub+ ale niestety odpuścili sobie (tam wolą transmisje z pokera...) :>

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że słabo z tym tematem... Dzisiaj zauważyłem w serwisie Youtube, że ktoś wrzucił ostatni wyścig Indycar. W prawym, górnym rogu widnieje logo Canal+ Sport 2 ale inne od "naszego rodzimego". Komentarz w języku angielskim (a dokładniej był to komentarz amerykański). Może to naprowadzi kogoś na jakiś dodatkowy ślad:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy (International TV Broadcast Listingst) ani jeden kanał nie jest FTA. Kanałów AFN w polskich platformach nie ma. Oczywiście AFN ma kilka kanałów na Hotbird ale żaden z nich nie jest odkodowany, a szczególnie AFN Sports na którym pewnie są takie transmisje. W Polsce takim "amerykańskim" kanałem z ich sportami jest ESPN America w N ale oni też takich wyścigów nie mają. Także zostaje ci chyba tylko internet. A jak coś jest jeszcze parę transmisji z NASCAR w Servus TV(19,2E Astra) o ile to cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem FTA jest od nich Pentagon Channel (z pozycji 13E). Za informację o Nascar w Servus TV bardzo dziękuję! Oczywiście interesuje mnie także ten temat:-) Dobrze się składa, bo z 19.2E odbieram i okazuje się, że Servus TV jest także w wersji HD!:-) Podobno niektóre wyścigi Indycar transmituje w Europie Sky Sports (i jakaś platforma włoska, tego samego właściciela) ale... w naszym kraju raczej nie da się tego odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już parę takich wątków o to jak odbierać min. włoską SKY i chyba musiałbyś mieć kogoś we Włoszech i tuner na niego i wtedy ty byś mu przelewał kasę za odbiór kanałów(dość sporą chyba bo to dobra platforma ale bardzo premium) i tuner do Polski przywieźć i odbierać kanały SKY z HotBirda. Ale nie wiem czy dalej tak można, jak by cię to interesowało to kilka tematów na tym forum jak pisałem jest i doczytaj. A na Pentagon Channel to tam mało interesujące rzeczy bynajmniej dla mnie, oczywiście brak Indycar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz

IndyCar możesz odebrać w formie niekodowanej jako przekaz (feed), np. ostatnio był na NSS 7 (22.0°W) - dokładnie 17.04.2011.

Na dowód przedstawiam posty kol @stanley_cassidy z forum satclub.pl

Jest jeden problem. Przekazy te są zazwyczaj nadawane w 4:2:2.

Raportów dot. aktualnych przekazów możesz również szukać na stronie:

http://www.satelliweb.com/index.php?section=livef

 

 

Oto dwa przykłady z satclub.pl:

 

IndyCar from Long Beach,22.0°W

Channel data : 22w,11685h,7500(dvb-s2,hdtv,3D)
Channel Name : Indy 3D Test
Date : 17/04
Time : 22:14
Sat Name : NSS 7
Sat Pos : 22.0°W
Event Type : IndyCar from Long Beach

 

Kolejny z tym, że z tamtego roku:

 

Indycar Racing from Homestead,22.0°W

Channel data : 22w,11686h,7500(422,dvb-s2)
Channel Name : TU2GO EN3
Date : 03/10
Time : 00:16
Sat Name : NSS 7
Sat Pos : 22.0°W
Event Type : Indycar Racing from Homestead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden problem. Przekazy te są zazwyczaj nadawane w 4:2:2.

 

A na czym dokładnie będzie polegał problem z 4:2:2? Czy nie każdy tuner go obsługuje?

 

Stronka, którą podajecie pokazuje przekazy w dniu nadawania? Czyli wcześniej nie wiadomo kto, gdzie i czy w ogóle będzie nadawał w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:2:2 to tzw. kompresja kolorów, normalnie kanały "chodzą" w 4:2:0, jeśli tuner nie obsługuje 4:2:2 to obraz będzie szatkował, tak jakby sygnał był za słaby. Tunery, które to obsługują zwykle są drogie, jednakże byś musiał poszukać informacji o swoim tunerze, lub przeczytać w instrukcji obsługi, czy obsługuje ten format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Na ich stronce wykaz nie zmienił się od 2009r. Może przed sezonem jeszcze jakieś decyzje zapadną, ale pewnie pozostanie polować na feedy(link od kolegi @mathome).

Aktualnie z tego co widzę w programie na ESPN America(telewizja n) możesz oglądać za to amerykańskie wyścigi DRAG.

SprintCup Nascar dalej na Servus TV(także HD 19,2E) http://www.servustv.com/cs/Satellite/Ar ... 9414307202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...