Skocz do zawartości
  • 0

nie szuka kanałów - telewizja tp


scrolll
 Udostępnij

Pytanie

witam

od piątku mam problem z telewizją z tp. w czwartek padało i mocno wiało, a w piatek włączyłem tv no i pisze mi jakoś sygnału jest za słaba, więc pomyślałem ze może wiało na tyle silnie że przestawiło antenę. poustawiałem, wyszukało kanały no i było git przez weekend. w poniedziałek znowu to samo. ustawiłem jeszcze raz antenę, wyszukało kanały i za jakąś chwile wyskoczyło że za słaby sygnał. w ustawieniach sprawdziłem jakość sygnału i poziom jest tak -47 db a poziom 100%. czyli wszystko oki a kanałów nie wyszukuje. zadzwoniłem do pomocy technicznej, koleś wszystko tam posprawdzał u siebie i dał diagnozę ze dekoder padł. dziś byłem wymienić dekoder, dostałem nowy, podłączyłem, ściągnął sobie aktualizacje i przyszło do wyszukiwania kanałów i dalej ten sam problem. telefon do tp i gość powiedział mi że poziom sygnału powinien być tak na -40db. nie wiem co o tym mysleć i co robić. to [beep]o dobrze działało od sierpania aż do zeszłego piątku. wydaje mi sie że zawsze był poziom -47. ja sie na tym nie znam. potraficie postawić diagnozę na podstawie tego opisu? oczywiście po za ta jedną jedyną - pozbycie się tego [beep]a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

dziś zrobiłem tak jak konsultant powiedział - ustawiłem konwerter na -40 a nawet -38 złapało - dalej nie szuka kanałów. co moze być nie tak? antena od sierpnia stoi w tym samym miejscu co stała, ustawiona była tylko tyle że pisało że sygnał jest poprawny i wszystkie kanały wyszukiwało za kazdym razem. a teraz coś się zj...ło no jak nie ustawie anteny to tak nie znajduje kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...