Skocz do zawartości

Ferguson T60, prośba o opinie, spostrzeżenia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym, że podobno zmienili format daty przeczytałem na innym forum i rzeczywiście myślałem, że to prawda bo w EPG wyskakiwało mi właśnie MM/DD/RR, a teraz jest DD/MM/RR, więc może miałem jakąś wadę w poprzednim sofcie i ten jakby dobrze to skonfigurował. Tak samo jak problem z ostatnią cyferką na wyświetlaczu. Także proszę nie obwiniać mnie o złe info, tylko zrozumieć moją sprawę z poprzednim softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej po ostatniej aktualizacji tunera do wersji 1.036 skończył się problem z zanikającą ostatnią cyfrą na wyświetlaczu...... lecz do teraz. Mianowicie po aktualizacji do wersji 1.038 zakończonej sukcesem jak pisało na ekranie wszystkie cyfry na wyświetlaczu co jakiś czas migają, tak po prostu. W wersji 1.036 nie zauważyłem także skoków sygnału z np.80% do 120%, a teraz znów ten problem powrócił. Innych zmian nie zauważyłem, jednym słowem idę szukać paragonu, bo jak tak dalej będzie migał wyświetlacz to długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak poprzednio nie pokazał obrazu przebiegu aktualizacji i żadnego napisu o sukcesie. Wyświetlacz nie miga.Skoki sygnału na poprzedniej wersji też były/trzeba było dłużej poczekać/.Jedyną rzeczą jaką zauważyłem to skopany kompletnie format obrazu.Wracam do poprzedniej wersji.Szkoda że niema dostępu do oprogramowania fabrycznego było najlepsze.Z T50 było dokładnie tak samo,więc trochę cierpliwości.Kupisz inny i będzie to samo od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avire T50 dopracowywali ponad 6 miesięcy i dopiero ostatnie oprogramowanie było bez błędów.Teraz nawet na forum o niej nie piszą bo są zadowoleni i tak samo będzie z T60.

 

EDIT: Sprawdziłem dokładnie nowy soft i wszystko jest jednak z formatem obrazu w porządku.Przywrócić trzeba najlepiej przed i po ustawienia fabryczne i od nowa wszystko poustawiać.

 

Tak jak pisałem wcześniej po ostatniej aktualizacji tunera do wersji 1.036 skończył się problem z zanikającą ostatnią cyfrą na wyświetlaczu...... lecz do teraz. Mianowicie po aktualizacji do wersji 1.038 zakończonej sukcesem jak pisało na ekranie wszystkie cyfry na wyświetlaczu co jakiś czas migają, tak po prostu. W wersji 1.036 nie zauważyłem także skoków sygnału z np.80% do 120%, a teraz znów ten problem powrócił. Innych zmian nie zauważyłem, jednym słowem idę szukać paragonu, bo jak tak dalej będzie migał wyświetlacz to długo nie pociągnie.

Faktycznie,masz racje.Wyświetlacz miga co jakich czas.Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam arivę od 4 dni i podłaczoną antenę siatkową .Jakość w ok 60 % i przerywa nadawanie .Z nadajnika w kołowie mux z tvn , polsatem i itd ma moc 100 i jakośc odbioru 60 % chociaż w pierwszy dzień był na poziomie 80%. Natomiast mux z publiczną odbiór 70 % chociaż nadajnik 10.Być moze to wina anteny chociaż dziwne bo antena stoi nieruchomo i zastanawiam sie jak to mozliwe że sa wahania sygnału aż do wyłaczenia numeru programu na arivie i ponownym załaczeniu.Powiem wam jedno nasza NTC jeszcze raczkuje z jakością . mam porównanie z satelita i takich zakłóceń z byle problemów z pogodą to nie miałem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie miga nadal wyświetlacz. Wolno zmienia rozdzielczości i przez około pół sekundy jest czarny obraz na reklamach i po. Odbiór na antenie bez wzmacniacza w odległości 60 km od nadajnika w raszynie, jakość 80 %. Po włączeniu wzmacniacza odbiera polsat hd z pkin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym poście zapomniałem napisać. Do wad tego odbiornika zaliczam też:

- brak telegazety na wyjściu scart (nie można przeglądać telegazety z poziomu telewizora, tylko i wyłącznie z poziomu tunera),

- przy wyszukiwaniu ręcznym programów, na liście programów robi się bałagan (tuner nie dopisuje nowych programów na końcu listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do tej pory obsługę multimediów w T60 traktowałem jako dodatek, ale po słowach Mr. Orbity w tym wątku postanowiłem przyjrzeć się zagadnieniu bliżej.

Jednak podczas odtwarzania filmu DiviX o proporcjach 2,35:1 (z pasami u dołu i u góry na ekranie 16:9) - pasów nie ma, a obraz został nienaturalnie rozciągnięty w pionie. [...] Jest jakieś rozwiązanie ?
Nie ma, jest to bolączka większości tunerów na Mstar [...], nie wiem jak z Not Only TV [...] oraz z Fergusonem Arivą T60 (ten sam chipset, ale soft mocno przerobiony, może przy okazji skorygowali).

Niestety w T60 jest to samo. Filmy 2,35:1 są rozciągnięte w pionie.

 

Divxy 4:3 i 16:9 są wyświetlane poprawnie na ekranach tradycyjnych i panoramicznych - dokładane są czarne pasy odpowiednio u góry i dołu lub po bokach - z małymi wyjątkami.

Tzn. przy ustawieniu "auto" tuner źle wystawia flagę WSS (na 8 pinie złącza scart). Zawsze jest ustawione 16:9, więc filmy 4:3 są rozciągnięte w poziomie.

 

(Wyjścia HDMI nie sprawdzałem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest nowa wersja oprogramowania dla tego odbiornika 1.041.

Znany jest changelog:

1.041

LCN option is turned off by default

Updated OSD translations

 

1.040

improve the speed of romote control

 

Potestuję nowe oprogramowanie i dam znać co i jak. Bo na razie wróciłem do nie migajacego 1.036

 

EDIT: Tak na szybko. Dalej migają cyfry co jakiś czas, rzeczywiście niektóre komunikaty "bardziej Polskie", ale podobne widziałem na screenach od Arivy T55. Albo dziś świetna pogoda, albo podskoczyła czułość głowicy, bo tam gdzie miałem 82-85% mam 90-92%.

 

EDIT nr.2: Jednak to pogoda, wszystko wróciło do normy. A szkoda. To czy pilot działa szybciej jak dla mnie niewyczuwalne. Może ktoś z serwisu bawiąc się w snake coś zauważył ;) Jednak powtarzam, wielki minus za migający wyświetlacz - od ver. 038 dalej to samo. Czy nikt z serwisu Fergusona tego nie zauważa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...