Skocz do zawartości

Kiedy będzie sygnał DVB-T w okolicy Białej Podlaskiej?


berdzisław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Jestem z Białej... i mam mały problem jaka jest minimalna siła żeby odebrać kanał ?

zależy od odbiornika: typowo potrzebny jest poziom sygnału lepszy niż -80dBm (~60dBμV) i, co ważniejsze, odstęp sygnał / szum (S/N) lepszy niż 20dB. Ale jak to się przekłada na % pokazywane w twoim odbiorniku, to zagadka...

i czemu mam np sygnał 40% a jakość 0 % ??

zależy co przez te wartości twój odbiornik rozumie, a trzeba wiedzieć, że każdy rozumie inaczej.

 

Generalnie, najważniejsze przyczyny bywają dwie:

 

  1. jeśli antena jest pasywna (z symetryzatorem) to oznaczać to może za mały zysk i jakość takiej instalacji z powodów:
    • za słabej anteny (za mały zysk);
    • złego ustawienia anteny - do dalekich odbiorów DVB-T wymagane jest zwykle ustawienie anteny z dokładnością do pojedynczych stopni - niezależnie, czy jest to 'siatka' czy inna antena.
    • złej jakości kabla antenowego.
    • niewłaściwie założonych złącz na kablu antenowym lub niewłaściwego wykonania połączeń;
    • złych elementów pomiędzy anteną a odbiornikiem (zwrotnice, rozdzielacze, etc...)
    • wysokim poziomem zakłóceń.

[*] jeśli antena jest ze wzmacniaczem to oznaczać to może wprowadzanie zakłóceń przez wzmacniacz lub / i zasilacz sieciowy.

 

A i w którym kierunku macie ustawioną antenę ?

Nadajnik Łosice (http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_E1G) - azymut ~310º, czyli mniej więcej północny - zachód (więcej: http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...