Skocz do zawartości

COMSAT TE 2040 HD


wuzek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem ciekaw co specjaliści i pasjonaci myślą o tym tunerze

na rynku jest duży wybór, ale o klasie sprzętu decydują detale i cena ofc

 

http://www.facebook.com/pages/Comsat/19 ... 47&theater

 

zapraszam do sprawdzenia specyfikacji na załączonym obrazku, ale także (przede wszystkim) do sprawdzenia tejże w realu

 

jestem ciekaw Państwa opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małych i "zgrabnych" urządzeń to niestety nie należy, szczególnie te 27 cm. nie wygląda dobrze.

Comsat, marka znana (i uznana) od dawna ale pierwsze wrażenie "po powrocie" z tunerem DVB-T nie najlepsze. Sprzęt nie ma nic czego by nie miały konkurencyjne produkty, a do tego nieciekawy wygląd i wymiary. Cena nie argument, podobna do innych tunerów.

 

Odchodząc lekko od tematu - ciekawe co zaoferuje "odrodzony" Datcom. Wizualnie i cenowo nic specjalnego, ciekawe jak sprzętowo i softwarowo (ichni DVB-S nie powala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak miałbym wybierać między Comsatem, RWT, czy Signalem, za którymi stoją solidne firmy z branży, a jakimś mniej znanym klonem, to jednak wolę coś z tym "pewnych" marek jak właśnie Comsat - bo mogę spodziewać się pewniejszego supportu ;)

 

Datcom/Elcad - ich DVB-S to klon Opticuma x10. Pytanie brzmi, czy już naprawdę tak mało tych chińczyków jest, że wszyscy muszą od jednego kupować? Niedługo to będzie jeden tuner DVB-T, jeden DVB-S, jeden DVB-S2, tylko pod różnymi nazwami :lol2: Dodatkowo powoduje to problem choćby z testami w magazynie. Jak ktoś mi przysyła tuner, który ma identyczne OSD jak coś innego, już testowanego, to przecież nie stworzę zupełnie innego opisu, bo jak - to jest to samo, ma te same opcje - nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zapowiedzi, do tunera Signal, nowy soft ma się ukazać w pierwszej połowie kwietnia (czyli technicznie rzecz biorąc dwa dni jeszcze zostały ;) ). Zobaczymy jakie będą recenzje poprawek.

 

Jak ktoś mi przysyła tuner, który ma identyczne OSD jak coś innego, już testowanego, to przecież nie stworzę zupełnie innego opisu, bo jak - to jest to samo, ma te same opcje - nie da się.
No to luzik, copy&past, a później tylko nazwę w tekście zmienić. Nie namęczysz się przy testach i artykułach. ;)

Tytułowego Comsat (oraz Elcad) będziesz miał na warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, software jest identyczny, te same opcje w tych samych miejscach jak w dopiero co opisywanym RWT - nie jestem w stanie dwa razy o tym samym napisać inaczej. Różnice mogą być w złączach - docelowo rozważam zebranie informacji o wszystkich klonach i zrobienie tabeli porównawczej kto co ma i w jakiej cenie, ale zebranie tego będzie wymagać nieco czasu, bo bardzo dużo tego sprzętu jest pod różnymi markami/nazwami/modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...