Skocz do zawartości

ODBIORNIK HD DVB-T PIXEL NTC-404


dlugir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojej strony polecam odbiornik PIXEL NTC ze względu na wygodę.

Podłączyłem go do mojego starego kineskopa GRUNDIG i działa bez problemu.

Czyściutki obraz w cyfrowej jakości.

Dobre jest to że wpiąłem go do telewizora przez złącze SCART a odbiornik pilota przykleiłem na froncie pudła.

Tuner wygląda tak: http://janserwis.pl/katalog/show/id_kat ... tegorii/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to klon Signala (nawet taka sama obudowa), który jest klonem RWT 441, Maximuma 102, Telesystemu... Widzę, że Chińczycy ładnie wciskają wszystkim to samo z różnymi logami i obudowami :lol2: Jak kiedyś będę miał czas - zrobię listę odbiorników DVB-T/MPEG-4, ale opartą na faktycznych różnicach, bo tak naprawdę na polskim rynku jest tylko kilka modeli, w tym jeden z nich (właśnie ten powyżej Pixel/Signal etc.) klonowany kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w cenach nie biorą się znikąd. Jeśli wyskoczę z grubym pytaniem technicznym, od kogo uzyskam bardziej szczegółową odpowiedź? Jeśli będzie jakiś zgrzyt (jak był np.: z MediaTech-ami przy AC3), to kto prędzej pozna w czym jest problem, zgłosi producentowi i załatwi poprawkę w sofcie? Niestety wszystko jest fajnie do czasu aż wyjdzie zgrzyt i wtedy jest sprawdzian, póki co w przypadku testów AC3 z twarzą wyszły tylko firmy, które miały doświadczenie (np.: Globo zrobiło niemal natychmiast poprawkę w sofcie, Ferguson nie musiał robić nic, bo działało, a wspomniany MediaTech - nie zrobił nic, choć nie działało, zapewne dziękują Bogu, że TVN wrócił do emisji stereo, żeby było ciekawiej - MediaTech jest także klonem tego sprzętu - za opcje dodatkowe, w tym downmix się dopłaca i pozostaje mieć nadzieję, że parametry techniczne Pixela są zgodne z prawdą, a nie kopiuj-wklej, bo klony różnią się między sobą w zależności od tego, co importer wykupił).

 

Najpierw trzeba mieć na kontener, później na support jeszcze, to nie chińskie MP3, że się sprzedaje i gitara gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety nie mogę polecić tego dekodera PIXEL NTC-404. Po tygodniu używania obraz zaczął się kratkować.

Zauważyłem, że jak się odłączy go na jakiś czas od zasilania wszystko wraca do normy ale po kilku godzinach to samo..

Być może jest to wina słabego chłodzenia albo kwestia softu.

Niby to klon Signala HD-507 ale moim zdaniem środek jest inny. Sąsiad ma tego signala i wszystko działa bez zarzutu.

Żałuję, że skusiłem się ceną. Lepiej było dołożyć 20 PLN i mieć spokój.

Jak mówi przysłowie chytry traci 2x

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolego Zenon15 Sprawdziłeś to na sprzęcie i nie ma żadnych kolizji z działaniem pilota?. Jesteś pierwszym który potwierdza "nieszkodliwość takiej operacji zmiany softwaru". Rzeczywiści mój PIXEL HD ma numer DP11.... i wgranie od SIGNALA nr dwa by pasowało. Zastanawiałem się nad tym ale miałem tzw. cykora jesli chodzi o działanie prawidłowo pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki qwerty01 za stwierdzenie faktu który jest mi znany. Drugi raz takiej gafy nie popełnię. W tym momencie chodzi o to czy da się co zrobić. Bo firma sprzedająca PIXEL NTC-404 jest wielkim kanciarzem lecz nie mam mozliwosci poinfomowania o tym na tym znanym serwisie aukcyjnym i ten tuner posiada podstawowy feler. Dystrybutor nie ma nawet chęci na udostepnianie nowych wersji oprogramowania ( mam to udokumentowane w e-mailu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Potwierdzam możliwość aktualizacji. Właśnie ją zrobiłem. Wskazówki znalazłem na tej stronie: http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?user_id=2917 . Jest tam również aktualne oprogramowanie. W instrukcji z tejże strony jest odniesienie do http://www.dipol.com.pl gdzie w tym miejscu jest najnowszy soft http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99250.htm. Wersję dobieramy wg nr. ser. odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...