Skocz do zawartości

Problem Astra 2


Hardcaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziwne jest to co ostatnio się dzieje.

W zeszły piątek postanowiłem zmienić ustawienie konwerterów.

I to niestety ze skutkiem tragicznym..

Mianowicie:

1.Astra 1 centralna działa jak działała czyli ok

2.Hotbird ok

3. Sirius/Eutelsat na 7 stopniu ok.

4.Astra 2 zniknęła...Myślałem że po prostu ustawię z powrotem i wszystko wróci do normy.

Niestety...przez pół dnia udało się złapać max jakość 70 %.

Następnego dnia siła 0%. Jakość 0%. Wymieniłem kabel,konwerter,przełącznik diseqc i dalej nic. Mało tego na innych dekoderach również brak sygnału.Podłączenie na "krótko" też nie dało rezultatu...

O co chodzi i co zrobić żeby Astra 2 wróciła?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.Satelit nie pomyliłem...

No i udało się-co się okazuje-jeden port w nowych przełącznikach diseqc nie podawał napięcia na konwerter skutkiem czego nie było sygnału.

Została astra 1 centralnie,hb z lewej i astra 2 z prawej...Tylko jest eine kleine pytanie: mam 70% jakości na astrze 2. Jakbym podniósł go na szerokość nakrętki na śrubę w stosunku do astry 1-zwiększy to sygnał?

Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam pytanie jak w temacie mam antene 80 ustawioną centralnie na 19,2 zez na hotbirda no i zez na astre2 tą astre łąpie myśle dobrze bo jakość sygnału mam 75% ale za to z eurobirdem chyba na 28,5 mam duzy kłopot nie łapie wcale to znaczy wczoraj myślałem ze już ustawiłem bo już kanały chulały tez na 70-75% wszystkie muzyczne oglądałem a tuz koło 23 sygnał znikł i po jakiejś godzinie znów wrócił z tą samą siłą lecz po 1 w nocy znów znikł dziś sie bawiłem i guzik nawet jednego procenta i co tu robić? już myśle nad załozeniem 2 czaszy 80 którą posiadam specjalnie na tą pozycję ale nie ukrywam ze wolał bym zostać przy jednej bo mieszkam u teściowej i nie chciał bym zeby myślała ze jam nie normalny. Dużo czytałem o tym zezie i powinno działać choć jak pomyśle to nie daleko czaszy jest drąg na którym wisi antena do naziemnej i moze tu jest problem? ale tak jak pisałem pare godzin chodziło proszę pomuszcie jutro po pracy bede jeszcze walczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam antenę 80cm ustawiona centralnie na hotbirda (poł-zach polska) i musiałem trochę się napocić żeby mieć stabilny odbiór a szczególnie kanały tj. massive R&B, Clubland TV, Capital TV, Heart TV z tp 12524, V, 27500, te inne kanały tj Flava, dance nation itd to bez żadnych problemów ustawiłem.

 

Jakoś udało mi się wcelować na zezie w eutelsat28A bo odbiór stabilny przez 24h, i nawet w deszczowe i śnieżne dni jest ok.

 

W moim przypadku pomógł (mm po mm) skew konwertera i góra-dół (na zezie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Eutelsat ma niektóre transpondery słabiutkie i to te na których są te stacje muzyczne. Jak masz możliwość to jak najbardziej oddzielny talerz na 28,2/28,5 lub jeden większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem ze złapaniem stabilnego sygnału z transpondera 12522. Bardzo dużo czasu zajęło mi złapanie w ogóle sygnału ale nawet do teraz nie udało mi się wyeliminować małych zakłóceń. Sygnał waha się w okolicach 55%-65%. Dodatkowo do ok. godziny 13.30 nie mam żadnego sygnału. Korygowanie 12522 wpływa też na osłabienie sygnału z innych częstotliwości, szczególnie na 11222. Na 28.2 zezuję z 19.2. Czy da się uzyskać stabilny, całodobowy odbiór na obu tych transponderach czy trzeba z czegoś zrezygnować? Ogólnie złapałem wszystkie kanały z europejskiej wiązki, na niektórych częstotliwościach mam 70%. Teraz tylko jeszcze nie wiadomo jak będzie się to wszystko zachowywało podczas złej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko może być z Krakowem i z zezem z 19.2E, może wypowie się ktoś z okolic z taką właśnie konfiguracją. w Łodzi bez problemu na takiej antenie i z takim zezem - jednak dużo poprawek miałem, żeby na wszystkich tp. uzyskać jak najsilniejszy sygnał nawet podczas złej pogody. im bardziej na wschód tym gorzej - trzeba by sprawdzić na mapkach zasięgu, albo ktoś się odezwie z Krakowa. rozumiem, że konwerter jakiś w miarę dobry (np. inverto 0.2 dB z dobrym wzmocnieniem sygnału) jak i przewód sprawdzony dobrej jakości, oprócz tego dobry przełącznik diseqc. każdy element w tej sytuacji wydaje się być na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Single Inverto Black Ultra, przełącznik DiSEqC 4/1 Wavefrontier, przewód sprawdzony przez instalatora. Ogólnie żeby złapać 12522 musiałem bardzo przesunąć konwerter w prawo. Wszystkie pozostałe częstotliwości złapałem wcześniej. No i dziwie mnie ten brak sygnału do ok 13.30 po czym od razu wskakuje 60%. Dodatkowo 11222 w tym momencie waha się między 35% a 45% kiedy w ciągu dnia jest to ok. 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazuję się być wysoki wskaźnik BER na 12522. Udało mi się go trochę skorygować. Obecnie, w zależności od pory dnia wynosi on od ok. 600 do 1800 (według wskazań Arivy 250 combo). Na 11222 BER waha się w granicach 200-1400. Pozostałe transpondery to zero albo maksymalnie kilkadziesiąt. Zobaczę czy w dalszym ciągu będą występować te blackouty. Jeśli tak to będę się musiał z tym pogodzić bo już raczej nie mam możliwości bardziej precyzyjnego ustawienia konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...