Skocz do zawartości
Hardcaster

DX na Turksat 42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie-nie wiem czy ma to sens więc wolę się zapytać...

Południowa Polska+Corab 90 cm+multifeed.

Czy ma sens zez : ASTRA 2 (centralnie)+TURKSAT+ASTRA 1+HOTBIRD-aby to wszystko chodziło w jakości zdatnej do oglądania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Astry2 na Turksat masz 14 stopni,do Hot birda 13,najsłabsze tp.nie bedą odbierać.Ja bym zainstalował dodatkową antenę,ustawioną centralnie.Kiedyś robiłem testy na szybko z anteną 80cm,najsłabszy sygnał 30% był z 12592 H.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na turksata lepiej osobna antena ...co do reszty to można zrobić tak 28.2°E - 23.5°E - 19.2°E - 13.0°E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wszystko spróbowałem zeza 28(centralny)+HB 13+ Turksat 42.

Szału nie ma-pytanie za to jest takie-sygnał jak na takie rozwiązanie paradoksalnie jest znośny-czy da się coś więcej wycisnąć-w sensie konwerter względem Astry 2 wyżej/niżej?

Chodzi mi tylko o kanały wiązki West i Europe-przede wszystkim o kanały muzyczne.

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odbierasz z 42E jakies ciekawe pozycje? Ile wogóle udało ci sie odebrac kanałów. Bo myśle że kanały typu NTV Spor, nie łapiesz. Jedynie ze sportowych TRT3 powinienes odebrac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie telewizyjnych 88 :) (mam na myśli niekodowane).Czyli ok.33% całej satelity :D.

TRT 3 oczywiście.

Ale jak mówię-interesują mnie wyłącznie kanały muzyczne z wiązki West i Europe.

Ponawiam pytanie : Konwerter względem astry 2 wyżej czy niżej? I jak skew? Bo na razie jest równo z Astrą 2 i brak skew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie konwerter na Turksata powinien być nieco wyżej niż na Astrę 2. Teoretycznie powinien on też być lekko skręcony (dół na zachód, góra na wschód). To wszystko jednak tylko teoria, a w praktyce może być różnie. Najlepiej jest więc ruszać lekko konwerterem i jednocześnie patrzeć co się dzieje z sygnałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raport.

Wiązki west brak.

Wiązka Europe jest i ma się bardzo dobrze.

Co zrobić żeby west wskoczył-ewentualnie na którym transponderze spróbować? Skew jest zrobiony według satlexa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antena 80cm na obrotnicy Opticum ma problem ze złapaniem jakiegokolwiek transpondera z tej satelity... Czy przyczyną może być ostatnia wymiana konwertera ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi