Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dołączam się do gratulacji. Niestety i mnie czeka ponowna wizyta na dachu i ponowna regulacja zestawu. Tylko jeszcze ciekawi mnie sytuacja w jakich warunkach pogodowych udało się złapać NILESAT-a: pełne słońce/pochmurnie i mniej więcej w jakich godzinach - nie wiem czy to ma znaczenie ale warto się spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki, czy Twój odbiornik Golden Media... posiada (domyślam się po konfiguracji że na pewno) możliwość sterowania przełącznikiem Diseqc oraz obrotnicą antenową zarazem i jak to się odbywa.

Moje marzenie o takiej obrotnicy zostały nie zrealizowane przez posiadaną Arive, która ma możliwe sterowanie obrotnicą lub przełącznikiem. Dlatego zdecydowałem się na prostą obrotnicę sterowaną pozycjonerem. Jednak jej wąski zakres odbieranych pozycji satelitarnych jest niestety minusem- odbieram zakres 5W - 31E :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy, u mnie sukces. Nilesat osiągnięty, wprawdzie złapałem 30 kanałów TV i 5 radiowych ale już coś. Kanały się pokrywają z informacjami zawartymi na King of Sat a dokładniej z satelity NILESAT 102 - 6,92W.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale sygnał udało mi się złapać parę min. po północy, zachmurzenie umiarkowane i bezwietrznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nietypowej treści: czy wiadomo może o jakiś zmianach na Astra 2d. U mnie "ni z gruszki ni z pietruszki" właśnie na Astra 2d złapał 90 kanałów:) gdzie wcześniej przez 6 m-cy walczyłem z ustawieniem i nic to nie dawało. godz. wyszukania to 15:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się widzę rozkręca. U mnie dekoder przy blindscanie wyraźnie zwalnia, ale najwyraźniej 80cm to nadal za mało. Być może manewrują wiązkami po tym jak Astra 1N dotarła na miejsce.. a propos wyżej - przy takich słabych sygnałach pogoda ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bawiąc się 80-tką mogłem tylko marzyć o kanałach z Astra 2d i Nilesat-a, aczkolwiek z innych poz. satelitarnych nie było problemu łapać. jakiś czas temu kupiłem konwerter (trochę drogawy) http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... lack-ultra + do tego zmieniłem czaszę na większą aluminiową. Być może to wszystko razem powoduje że udaje mi się łapać satelity dotąd nieosiągalne :D Co do dekodera - wcześniej miałem Arivę 200 i jakoś nie zauważyłem aby mi coś spowalniała, może ci się przegrzewa dekoder??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły, ale się nie przegrzewa.. Spowalniał Blind-Scan, bo widocznie łapie jakieś szczątki sygnału na 28.2E.

Póki co nie mam kasy na większą antenę (aluminiową). Dla wujka kupiłem 100cm stalową. Posiedziała jeden dzień, obawiałem się że ciężarem urwie wszystkie zęby i silnik obrotnicy - jest z powrotem zardzewiała(lekko) 80 - i tak jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Masz bardzo dobry zestaw. Jeżeli się okaże że nie było żadnych zmian w wiązce, to jesteś chyba rekordzistą odnośnie odbioru Astry 2D na najmniejszej antenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły, ale się nie przegrzewa.. Spowalniał Blind-Scan, bo widocznie łapie jakieś szczątki sygnału na 28.2E.

Póki co nie mam kasy na większą antenę (aluminiową). Dla wujka kupiłem 100cm stalową. Posiedziała jeden dzień, obawiałem się że ciężarem urwie wszystkie zęby i silnik obrotnicy - jest z powrotem zardzewiała(lekko) 80 - i tak jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Masz bardzo dobry zestaw. Jeżeli się okaże że nie było żadnych zmian w wiązce, to jesteś chyba rekordzistą odnośnie odbioru Astry 2D na najmniejszej antenie!

 

 

póki co kanały z Astra 2 D dalej odbierają nawet ITV HD i STVHD przy jakości 48% mialem zanik kanałów około 18.

Co do mojej anteny to ona nie jest taka mała 115/110 ale swoje lata ma - chyba 10.

 

do@funaj8

ja nawet takiego transpondera nie miałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle jeżdżę sobie po całej orbicie i szukam różnych ciekawych, niespotykanych kanałów :) Najczęściej jednak wybieram 28,5E z uwagi na kanały muzyczne (kiedy osiągalny był jeszcze BBC News, byłem tam bardzo często) oraz 9E, gdzie jest kilka kanałów FTA w HD (m. in. M6 HD, Luxe.tv HD itp.) Często jak na świecie dzieje się coś ciekawego, oglądam różne kanały lokalne (np. po trzęsieniu ziemi w Turcji przekazy z miejsca tragedii były na Turksacie 42E albo stacje libijskie po śmierci Muammara Kaddafiego).

 

Zastanawia mnie dość dziwne zjawisko. Wczoraj o 23:32 oglądałem teledyski na TV Disco. W pewnym momencie obrotnica zaczęła jechać (sama od siebie), po ok. dziesięciu sekundach stanęła i chwilkę później wróciła na Hot Birda. Dodam, że miałem włączone kanały tylko z Hot Birda (a nie wszystkie). Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego się tak stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może takie głupie pytanie, ale dla mnie jest to bardzo ważna sprawa. Jestem w trakcie kompletowania elementów do zestawu z obrotnicą. Zakupiłem na razie czaszę Famaval 110 alu, obrotnicę GM 50-120 oraz konwerter Inverto Black Ultra. Tzn. na razie jeszcze nie mam ich w domu tylko czekają do odbioru w sklepie. Według Hollex wymiary tej anteny to 1190x1100mm. Mam zamiar montować to na barierce balkonu typu loggia, czyli barierka idzie na linii ściany zewnętrznej budynku. Być może najdalej na zachód uda mi się odebrać Hispsata. Tzn. jeśli się uda, to czasza będzie wtedy w pozycji prostopadłej do barierki. Testowałem to aplikacją Dishpointer Pro na telefonie z Androidem i pokazuje mi, że jest na granicy(możliwe że przeszkodzi mi ściana). Nie wiem na ile dokładna jest ta aplikacja. Zatem wychodzi mi, że pozycja zero będzie jakieś 45 stopni od linii balkonu. Teraz przechodzę do sedna. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć o jakiej minimalnej długości muszę mieć mocowanie balkonowe czołowe, aby czasza w tym maksymalnym wychyleniu nie zahaczała o balkon? Jest dla mnie bardzo ważne, żeby to było jak najkrótsze, ponieważ mogę mieć duże problemy z zamontowaniem takiego zestawu, jeśli będzie daleko od balkonu. Promień czaszy ma maksymalnie 60cm, ale obrotnica też ma swoją długość i trochę go jeszcze oddali od balkonu. Zastanawiam się zatem, czy kupić uchwyt 50cm czy jednak będę musiał mieć 60cm. Można jakoś wcześniej to obliczyć, czy jednak muszę kupić 2 uchwyty i popróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...