Jump to content
Sign in to follow this  
lafalpl

Opticum 7300V home sharing z Digital 4100

Recommended Posts

Witam

mam tuner Opticum 7300V i wgrany soft 1.1.07 połączyłem go kablem nullmodem rs232 z dekoderem Digital 4100 FTA(brak czytnika kart ) , jako home sharing , aby płacić jeden abonament TnK i C+ i móc odbierać na dwóch tunerach programy niezależnie , Opticum 7300 jest jako serwer a Digital 4100 jest klientem , jak przełączam na inny program to do 50 sekund jest brak obrazu i dzwięku , potem na pare sekund jest obraz i dzwięk , działa na pare sekund i się zawiesza do 30-40 sekund i tak w kółko , nie da się oglądać , czy jak zmienię na inny soft to się polepszy i nie będzie się na tak długo zawieszać program . (jaki mam wgrać soft ) .

Wyczytałem że trzeba wlutować diodę , gdzie jo mam wlutować i jaka ta dioda musi być , czy jak dokupię drugi tuner Opticum 7300 to nie będzie się zawieszać programy lub ewentualnie zamrożenia obrazu będą krótsze tak żeby dało się oglądać , przełączanie między programami nie stanowią problemu ,kabel nullmodem będzie miał do 20 metrów długości między jednym a drugim tunerem , jaki ma być ten kabel .

Czy na tym drugim tunerze Opticum 7300 (klient ) można też nagrywać programy na zewnętrzny dysk .

Czy na tunerze Opticum 8000 TS 2cicx (klient ) z tunerem Opticum 7300 (serwer lub odwrotnie ) bedzie też działać home sharing za pomoco kabla nullmodem rs232 , czy będą współpracować , czy też będzie się obraz zawieszał , czy na opticum 8000 TS będzie można nagrywać filmy .

Czy najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie obydwóch tunerów 7300 i odpowiedni soft ( jaki ten soft ) , lub obydwu tunerów Opticum 8000 Ts lub opticum 8000 2cicx i odpowiedniego softu ( jaki ten soft ) . spliter na razie nie wchodzi w grę .

Prosze o pomoc posiadaczy tunerów Opticum 7300 i Opticum 8000 TS 2cicx .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...