Skocz do zawartości

Opticum 7300V home sharing z Digital 4100


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam tuner Opticum 7300V i wgrany soft 1.1.07 połączyłem go kablem nullmodem rs232 z dekoderem Digital 4100 FTA(brak czytnika kart ) , jako home sharing , aby płacić jeden abonament TnK i C+ i móc odbierać na dwóch tunerach programy niezależnie , Opticum 7300 jest jako serwer a Digital 4100 jest klientem , jak przełączam na inny program to do 50 sekund jest brak obrazu i dzwięku , potem na pare sekund jest obraz i dzwięk , działa na pare sekund i się zawiesza do 30-40 sekund i tak w kółko , nie da się oglądać , czy jak zmienię na inny soft to się polepszy i nie będzie się na tak długo zawieszać program . (jaki mam wgrać soft ) .

Wyczytałem że trzeba wlutować diodę , gdzie jo mam wlutować i jaka ta dioda musi być , czy jak dokupię drugi tuner Opticum 7300 to nie będzie się zawieszać programy lub ewentualnie zamrożenia obrazu będą krótsze tak żeby dało się oglądać , przełączanie między programami nie stanowią problemu ,kabel nullmodem będzie miał do 20 metrów długości między jednym a drugim tunerem , jaki ma być ten kabel .

Czy na tym drugim tunerze Opticum 7300 (klient ) można też nagrywać programy na zewnętrzny dysk .

Czy na tunerze Opticum 8000 TS 2cicx (klient ) z tunerem Opticum 7300 (serwer lub odwrotnie ) bedzie też działać home sharing za pomoco kabla nullmodem rs232 , czy będą współpracować , czy też będzie się obraz zawieszał , czy na opticum 8000 TS będzie można nagrywać filmy .

Czy najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie obydwóch tunerów 7300 i odpowiedni soft ( jaki ten soft ) , lub obydwu tunerów Opticum 8000 Ts lub opticum 8000 2cicx i odpowiedniego softu ( jaki ten soft ) . spliter na razie nie wchodzi w grę .

Prosze o pomoc posiadaczy tunerów Opticum 7300 i Opticum 8000 TS 2cicx .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...