Skocz do zawartości

GoldenMedia 990 Linux


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem nieco odbiór SR poniżej 1000 kS/s - udało mi się wszystkie tego typu znane przekazy wyłapać, ale muszę przyznać, że na 23,5°E z 12,661V SR=555 było ciężko i dopiero po wielu podejściach zaskoczyło. Chyba trudności pojawiły się z uwagi na bliskość 12,660V SR=477, choć z drugiej strony na 16E dwie stacje z SR=330 spokojnie rozpoznaje osobno. Sygnał wskakuje (nie licząc wspomnianego 12,661V SR=555 z 23,5E) niemal natychmiast. Odbiornik radzi sobie z HE-AAC, więc jest też dźwięk na wszystkich stacjach, które z AAC korzystają. Soft 1.1.37. Łącznie jest już 13 rozpoznanych stacji radiowych nadawanych z SR poniżej 1000 kS/s :D (w tym jedna nowa :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jakoś ucichło o tym tunerze. Czaję się na jego zakup i już się trochę dziwię i niecierpliwię, bo wydaje mi się,że oficjalnej premiery wciąż nie ma, a na forum Goldena wyczytałem, że ma problemy z dekodowaniem kanałów cyfry.

Jeśli możecie to mnie oświećcie lub wyprowadźcie z błędu.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ostatni raz bawiłem się tym sprzętem - faktycznie był zgrzyt z dekodowaniem. Za działanie karty w czytniku odpowiada dodatek mcas.stripped. Jak testowałem, to najnowszy był z 11 kwietnia i niektóre (większość?) kanały HD CYFRY+ nie działały na nim. 26 maja pojawiła się nowa wersja, której już nie sprawdzałem, może zerknę jutro. Sprawa dotyczy jednak tylko software Spark, natomiast na Enigma 2 było z tego co pamiętam OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na najnowszej wersji oprogramowania Spark 1.1.40 z 26 maja wraz z mcas.stripped z 26 maja i niestety jest bez zmian, tj. część kanałów HD z Cyfry+ nie działa. Przykładowo nie ma problemów z Eurosportem HD, ale już Canal+ Sport HD z tej samej częstotliwości nie startuje (mimo, że ma mniej systemów CA naładowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ramach informacji: wyszła nowa wersja Spark 1.1.42 z 15 czerwca i wszystkie kanały HD z CYFRY+ już są dekodowane prawidłowo. Na Enigmie jest też OK. Dodatkowo wersja 1.1.42 jest wyposażona w przeglądarkę - Operę. Ale jak to działa, to powiem, szczerze, że się nie bawiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W ramach informacji: wyszła nowa wersja Spark 1.1.42 z 15 czerwca i wszystkie kanały HD z CYFRY+ już są dekodowane prawidłowo. Na Enigmie jest też OK. Dodatkowo wersja 1.1.42 jest wyposażona w przeglądarkę - Operę. Ale jak to działa, to powiem, szczerze, że się nie bawiłem ;)

Na jakiej wersji E2 jest ok? Chyba z z zewnętrznym czytnikiem albo sh...

Opera i nie tylko działa na najnowszym sofcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W ramach informacji: wyszła nowa wersja Spark 1.1.42 z 15 czerwca i wszystkie kanały HD z CYFRY+ już są dekodowane prawidłowo. Na Enigmie jest też OK. Dodatkowo wersja 1.1.42 jest wyposażona w przeglądarkę - Operę. Ale jak to działa, to powiem, szczerze, że się nie bawiłem ;)

Witam.Pomimo tego że obraz w TV mam ustawiony prawidłowo,nie mam całej klawiatury w Operze ucięte są dwa rzędy od góry,można naciskać na wyczucie ale to przecież powinno być normalnie.Moje pytanie czy można coś na to poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...