Skocz do zawartości

DVB-T Chrzanow i okolice


awantura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest teraz z odbiorem MUX2 na kanale 64? Podobno podniesiono moc.

 

U mnie brak sygnału, z tym że antenę mam ustawioną na kierunek Skrzyczne. W tej chwili najbardziej opłacalny ponieważ na kanale 62 nadają paczkę mux 3 z kanałami TVP, które moim zdaniem są ciekawsze niż komercyjne w mux 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mario 1980 pytal o program regionalny krakowski w mux 3 ,tu masz pocieszajace wiadomosci https://satkurier.pl/news/68455/po-dwa-t ... dvb-t.html .

Nadszedl dosc ciekawy okres do penetracji pasma dvb-t w godzinach rannych , zachecam do scanowania pasma i podzielenie sie opinia jesli ktos z kolegow trafi na nowe kanaly dvb-t na naszym terenie .Ja od kilku dni po przenesieniu analogowego Pulsa z kanalu 34 na 28 kanal ,odbieram paczke mux2 nadawana na zwolnionym kanale 34 z Opola ,sygnal jest dosc silny 70/20 przy ustawionej antenie na Kosztowy .W lipcu trafilem tez na paczke kanalow dvb-t Novej kanal 37 , mimo ze jestem przysloniety gora od strony poludniowej .

Jak wygladaja mozliwosci odbioru dvb-t z nadajnika w Krakowie na terenie Chrzanowa , pytam bo nie znalazlem potwierdzenia czy na naszym terenie ktos odbiera dvb-t z tej lokalizacji .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z odbiorem MUX2 na kanale 64? Podobno podniesiono moc.
Jak wygladaja mozliwosci odbioru dvb-t z nadajnika w Krakowie na terenie Chrzanowa , pytam bo nie znalazlem potwierdzenia czy na naszym terenie ktos odbiera dvb-t z tej lokalizacji .

W moim miejscu zamieszkania nie mam możliwości odbioru DVB-T z nadajnika Kraków Chorągwica. Zresztą z odbiorem analogowym mam tak samo. Jedynie TVP2 coś tam widać przez śnieg, ale do oglądania się to nie nadaje.

 

Jeśli ktoś ma korzystne warunki lokalne do odbioru z tego RTCN, odbiór DVB-T powinien być możliwy. W końcu odbiór TV4 w analogu był/jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich.

pewnie jeszcze nikt nie pisał jakie są możliwości odbioru dvb-t w super miejscu jakim jest Kolonia Stella więc może przyda się komuś, możliwe że mieszkającemu w okolicach Stelli też.

Na wstępie muszę przyznać że te mapy zasięgu dvb-t są fajne (link chyba w tym temacie) bo mają wiele ciekawych opcji. dzięki nim można się dowiedzieć np. w jakim kierunku ustawić antene u siebie (po kreskach) żeby odbierać konkretny nadajnik - dla mnie bomba.

Sprawa wygląda tak że na dzień dzisiejszy mamy super dostęp do muxa 2 z nadajnika np. Kosztowy na kanale 49, dodatkowo ja przy tym ustawieniu anteny łapię odziwo sygnał na kanale 39 z Częstochowy ale jest to też tylko mux 2 i do tego bogata pikseloza. podejrzewam że gdybym ustawił antene w kierunku Cz-wy to odbierałbym dobrze bo nadajnik jest mocny ale to ciągle za mało i nawet nie próbowałem. Sytuacja bardzo się zmieniła gdy ustawiłem antenę na kierunek Jesenik. pojawiło się kilka czeskich kanałów ale odziwo - nie pochodzących z Jesenika. dopiero gdy nakierowałem antenę na Ostravę to trafiem chyba w dziesiątkę. mają tam kilka nadajników ale podejrzewam że odbieram ten 100kW z Hostalkovic. W każdym razie rewelacja polega na tym, że nie dość że łapię Ostravę (w sumie 9 kanałów TV i 7 radiowych) to jeszcze odbieram moje wymarzone Skrzyczne (odziwo bo zasłania mnie góra i nawet na mapie zasięgu na moim osiedlu jest czysta plama dla tego nadajnika) i nadawany stamtąd mux 3 na kanale 62 ! do tego odbieram jeszcze mux 2 z Kosztowego i mimo że antena stoi do niego prawie bokiem to łapie mocniejszy sygnał niż ten ze Skrzycznego. jakby to wszystko zsumować to mam 23 kanały TV i 7 radiowych - i odziwo (znowu) nawet ładnie to chodzi mimo że tuner widzi co prawda poziom sygnału ok. 90 ale jakość sygnału znikoma. jakby ktoś chciał wiedzieć jakie dokładnie są to kanały to mam odręcznie namalowaną rozpiskę wszystkiego więc proszę pytać jak coś.

teraz trochę o sprzęcie. telewizor kineskopowy 21" z wejściem euro ;) , tuner Technisat Digyboxx T4, do tego nowa najtańsza antena siatkowa z ekranowanym wzmacniaczem LNA-177 umieszczona na dachu bloku czyli jakieś 12-14m nad ziemią.

nie wiem czy w tej konfiguracji można mieć coś więcej w tel lokalizacji ale jeśli tak to proszę o info, bo jeśli będzie trzeba to dołożę drugą antenę :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Kanal 51 mux 3 ruszyly testy ,ciekawy jestem jaka moca nadaja , u mnie sygnal 80 % jakosc niestety na poziomie 6 % co powoduje czesta pikseloze , a jak u kolegow z okolic Chrzanowa ?

 

Pozdrawiam Krzszytof

 

Lekka korekcja ustawienia anteny i sygnal 91/71 , tak ze jak na 2,5 kW jest bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kosztowy odbierają. Mux 3 trochę słaby sygnał i jakość ale nic nie poradzę na usytuowanie mojego domu. Ja jednak zostaje przy kierunku Skrzyczne, choć ostatnio sygnał Mux 2 osłabł. Pocieszam się tym, że jak skończą robotę na górze to będzie OK. Wg. planów mają skończyć do listopadzie. Z tego kierunku odbieram jeszcze 2 czeskie muxy. w sumie 23 kanały TV i kilka radiowych z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzis warto co jakis czas przeskanaowac pasmo dvb-t , nad naszym terenem mocne tropo , na uwage zasluguje kanal 27 gdzie z duza sila sygnalu mozna odebrac mux z Berlina w ktorym jest 5 kanalow ,z bardzo silnym sygnalem dzis odberam mux 3 z Kosztow k 51 .

 

Pozdrawiam Krzszytof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po wstępnej analizie nie tylko tego tematu z użytkownikiem awantura :D drogą prywatną, naszła mnie myśl aby powrócić do ustawienia anteny na kierunek Kosztowy w celu wybadania powyższego znaleziska, być może na stałe, kto wie... jak to zrobię to oczywiście dam znać. pozdro650!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągły i stabilny odbiór mam na kanale:

37 - CZ MUX2

48 - CZ MUX3

49 - PL MUX2

51 - PL MUX3

54 - CZ MUX1

Z czego najsłabszy jest czeski MUX3 (Prima Love) na 48 kanale, czasami obraz się posypie ale sporadycznie.

Polskie muksy, które odbieram, są nadawane oczywiście z Mysłowic, czeskie nie wiem z którego obiektu są nadawane (słabo znam czeskie lokalizacje).

 

Oprócz tego odbieram jeszcze na kanale:

62 - PL MUX3

64 - PL MUX2

Czyli Wisła. Ale oglądać się tego nie da. Mozaika sypie się notorycznie. Czasami jest trochę lepiej, ale i tak niewystarczająco.

Przy dobrych warunkach propagacyjnych podczas skanowania poprawnie wyszukuje się (pojawia na liście) jeszcze CZ MUX2 na k.35 i CZ MUX3 na k.30. Tak miałem np w sobotę 12 listopada. Ale oglądać programu się nie dało.

 

Więcej poza tym co wymieniłem nie odbieram, a wracając do Twojego pytania:

k.48 Prima Love jest OK (gdy program był na k.51 bywały wtedy problemy, na k.48 jest dużo lepiej),

k.53 - nic nie odbieram na tym kanale, co tutaj niby ma być?

Antena to Dipol A1910 lub A1911 (nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć, ale one praktycznie niczym się nie różnią), odbiornik to Ferguszmelc Ariva T60.

 

U moich rodziców w Tenczynku (Rzeczki) odbiór z Katowic idealny. MUX2 jakość 100%, MUX3 jakość 98-100%. Zwykła antena siatkowa zamontowana na maszcie na dachu jakieś 12 metrów nad ziemią.

A jak z muksami czeskimi?

Rzeczki są zasłonięte górą Buczyną, więc pewnie nie ma czeskich muksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to o mnie chodzi, to ja mieszkam w takim miejscu, że nie odbieram nic z Wieliczki (RTCN Kraków Chorągwica). Nie wiem jak z zasięgiem zakłóceniowym, być może coś dociera ale ja nie jestem tego świadomy. Na k.51 to była kolizja na maksa - bywały momenty, że nie dało się nic odebrać, nie działał ani PL MUX3, ani CZ MUX3. Teraz jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tomek7545, tak sobie sprawdziłem twoją lokalizację dla mux3 i faktycznie mozesz mieć słabo na k51, już nie mówiąc o Krakowie - zasięg padaka. teoretycznie masz tam dużo zielonego dla k51 ale co miejsce to miejsce.... szkoda że nie mieszkam w Olkuszu, tam to jest wypas. ale wracając do mojej lokalizacji, to kolega troche wyżej łapie Jesenik bez problemów a u mnie po nim ani śladu, zresztą oprócz Prima Love te same kanały mam z muxów z Ostravy, szkoda że nie złapie nic z SK. a co leci w sumie na tym Love?

No i najbardziej z trofeów zależy mi na tym Berlinie, ale za [beep]e nie moge go złapać. ma ktoś jakiś sposób albo mape zasięgu tego nadajnika ? (chyba alexanderplatz) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek 7545 z tego co pisales to tv masz podpiety do anteny zbiorczej , jesli tak to nie masz co liczyc na mux 3 z Kosztow , moc jak wiele razy bylo pisane nadajnika mux 3 jest tylko 2,5 kW ,natomiat mux 2 100 kW , moze tu zaradzic dolozenie anteny kirunkowej ktora bedzie dedykowana na kanal 51 , ja uzywalem anteny yagi na przedzial kanalow 30-40 i z sygnalem mu 3 bywalo roznie , jak podmienilem antene yagi przystosowana do kanlu 52 sygnal jest 100/100 nie zalezny od pogodny i pory dnia , do tej anteny mam podlaczony wzmacniacz LNA 177 .Zalozylem ta antene liczac na to ze uda mi sie odebrac mux 2 z Jesenika na kanale 53 , ale niestety nie ma sladu sygnalu , poczekam jeszcze na lepsze warunki propagacji moze cos "zaskoczy " ,jesli tak to mam jeszcze kilka pomyslow na podniesienie sygnalu o kilka dB .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...