Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do Was ogromną prośbę, tydzień temu zakupiłem właśnie ten model z zamiarem oglądania kanałów bezpłatnych Hot Bird i Astra (FTA) + TNK (Religia.TV) oraz kanały DVB-T. Mam jednak problem bo po dłuższym użytkowaniu dekodera (ok. 1-2 godzin) jak się nagrzeje strasznie się wiesza, np. podczas zmiany kanału stanie obraz i muszę go ponownie zresetować... Czy jest to normalne?? Czy Wam też tak się dzieje?? Za dekoder zapłaciłem 599 zł i jestem zaskoczony, wcześniej miałem LIN Box F16 i śmigał jak nic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. exmartino, zapewniam Cię że nadmierne nagrzewanie, szczególnie na oprogramowaniu nieoryginalnym, to cecha właściwa dla tego urządzenia.

 

Tak więc szczególnie podczas upałów, to zjawisko będzie się nasilać, powodując właśnie zawieszanie się odbiornika.

 

Jest na to rada i można ustawić odbiornik na jakichś podstawkach, zwiększając przewietrzanie pomiędzy podłożem a obudową urządzenie.

 

Można też położyć ponad zasilaczem, (kratka z lewej strony na górze obudowy), wentylator 80x80 mm 12V i zasilić go napięciem 5-6V, wtedy przewietrzanie wewnątrz obudowy będzie o wiele lepsze i problemy z przegrzewaniem ustaną.

 

Nie są to jednak jedyne słabe punkty tego odbiornika, więc pierwszym ruchem powinno być posłanie pudła do Proservisu.

 

Na temat usterek tego pudła poczytaj też w wątku obok, jako że 9600/TS9600, to jego bliźniaczy, choć nie jednojajowi bracia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to jednak jedyne słabe punkty tego odbiornika, więc pierwszym ruchem powinno być posłanie pudła do Proservisu

 

Czyli generalnie zawijać w pudło i iść z nim do sklepu gdzie go kupiłem....??

Podejrzewam że oprogramowanie będzie oryginalne, bo jeśli dekoder kupiłem bezpośrednio w sklepie.....

Dzięki za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest łatwo sprawdzalne, bo oryginalne obsługuje jedynie karty kodowane w systemie conax, natomiast nieoryginalne obsługują wiele systemów kodowania.

 

Wielu sprzedawców implementuje właśnie nieoryginalne, by zwiększyć atrakcyjność sprzedawanego sprzętu.

 

Pakuj i wysyłaj przez firmę kurierską Schenker, wcześniej uzyskawszy telefonicznie numer NIP od firmy PROSERVIS, która naprawia te urządzenia.

 

Te odbiorniki naprawiane są w systemie door-to-door.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawda, co potrafi źle skutkować w gorące lata.

 

Przyczyny są opisane w tym i wątku obok, do tego dodać trzeba kiepsko zaprojektowana obudowę i brak wentylatora.

 

Zamontowanie wentylatora zmienia to urządzenie w tytana, ale trzeba poświęcić gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu dekodera do odbioru TNK HD.

 

Czy faktycznie to przegrzewanie jest dużym problemem ? To znaczy bez wentylatora i dodatkowego chłodzenia może przerywać w czasie oglądania i czy wtedy wydłuża się czas zmiany kanałów ?

Jak szybko zmieniają się kanały w TNK HD ?

 

Nie chciałbym wydać pieniędzy na urządzenie którego wady w znaczący sposób mogą powodować niepotrzebne zdenerwowanie u nowego użytkownika :|

 

Dziękuje za opinie.

 

Aha - jeszcze pytanie.

Czy można podłączyć rozdzielacz HDMI do tego modelu dekodera tak, żeby można na 2 odbiornikach TV oglądać te same kanały w tym samym czasie ? ( TNK HD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odbiornik nagrzewa się faktycznie mocno, niemniej nie zawsze powoduje to jakieś dramatyczne skutki.

Niestety części zastosowane w tym i podobnych odbiornikach daleko odbiegają jakością od selekcjonowanych, dlatego nieraz dopiero kilkakrotna naprawa przynosi dobry skutek i odbiornik działa stabilnie.

 

Tyle strachów.

 

Zdarza się jednak, że użytkownicy trafiają na dobre sztuki i chwalą sobie długie lata.

 

Z kartą TNK działa bez zarzutu, a i moduł TNK HD pracuje w nim bardzo dobrze.

 

Czas przełączania zawsze dłuższy od 2-3 sekund, czasem więcej.

 

Co do rozdzielenia sygnału, to lepiej rozdzielać sygnał antenowy, niż telewizyjny, tak więc lepiej i taniej zastosować rozdzielacz antenowy (koszt ok. 11 PLN), niż rozdzielacz HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No nie wiem.

 

Ten model kosztuje przecież naprawdę niewiele, a na doszlifowanie zakupionego odbiornika masz całe 24 miesiące, tak więc naprawdę da się uzyskać dobry rezultat za niewielkie pieniądze, choć istnieje prawdopodobieństwo, że kilka razy będzie trzeba spakować toto i odesłać do serwisu.

 

Takie godne zaufania konstrukcje kosztują trzy razy tyle co PRIMA, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, to nie zastanawiaj się ani chwili, ale jeśli nie, to lepszego odbiornika w klasie średniej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do użytkowników tego modelu, ale nie tylko tego, bo chodzi mi też o ogólną zasadę jaka jest w tunerach COMBO (no chyba, że takiej nie ma), a mianowicie: Jak zapisują się kanały z tv naziemnej? Chodzi mi o to, czy mogę je sobie pomieszać z tymi z tv sat i wyświetlanie nie jest "jakoś różne" od tego jakbym przełączał z kanału sat na kanał sat?Jeśli tak , to jaka jest ta różnica?

Czy na początku, po zaprogramowaniu tunera, są one na osobnej liście, czy może na końcu głównej listy?Pytana zapewne banalne dla użytkowników, ale niekoniecznie dla kogoś kto nigdy z TS-ami nie miał przyjemności.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wyszukane kanały DVB-T, możesz dowolnie miksować na listach ulubionych z kanałami DVB-S i DVB-S2, jedynie radiowe są dostępne inaczej, bo po naciśnięciu stosownego przycisku na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten odbiornik zwróciłem i bardzo się cieszę, miałem go ok tygodnia, i podczas jego trwania po ok. godzinie oglądania telewizji zawieszał się przy zmianie kanałów lub ich sortowaniu, nie wspominając że nagrzewał się jak szalony. Nie polecam i przestrzegam przed tym sprzętem! teraz mam też OPTICUM HD XTS703 i jestem bardzo zadowolony, śmiga bez zarzutu...

 

9600 HD TS Prima nie dość że beznadziejny to jeszcze bardzo drogi cenowo, póki tego nie zmienią to NIE POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. exmartino, architektura odbiorników zbudowanych na procesorach ALI nie umywa się jakościowo do odbiorników zbudowanych na bazie procesorów STi.

 

Twój wybór jest więc dość nieprzemyślany i niekoniecznie korzystny.

 

Oczywiście, że tak linia odbiorników PRIMA, jak i poprzednia, ma konstrukcyjne niedociągnięcia, ale po zamontowaniu nad procesorem dużego wentylatora, ten odbiornik bije na głową, co do stabilności działania, wszystkie odbiorniki w tej klasie.

 

Już nie mówię o jakości obrazu, która jest, nie tylko moim zdaniem, dużo lepsza, niż na odbiornikach na ALI-m.

 

Odbiorniki na ALI-m mają tylko lepszy support, ale to jedyny ich plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Primy od 2 miesięcy. Zakup został wymuszony przez opisywane na forach problemy z softem do Fergusona HF8900HD.

Wybór padł na model: HD, PVR, z możliwością odbioru TV cyfrowej (analogowa w moich stronach nie nadaje się do oglądania, a telewizor MPEG-2).

Dekoder kupiony w sklepie internetowym miał wgrany soft "alternatywny", co teoretycznie dało możliwość oglądania plików multimedialnych, ale na takich plikach rozjeżdżały się fonia i obraz oraz pojawiały się zawieszki. Teraz mam wgrany najnowszy soft fabryczny. Dekoder dobrze współpracuje z dyskami 2.5", używany przeze mnie dysk 3.5" Maxtor tracił nagrany materiał.

Temperatura dekodera podczas pracy przyzwoita, na pewno nie mogę powiedzieć, że się nadmiernie grzeje. Dobrze odbiera kanały naziemnej telewizji cyfrowej, które świetnie można mieszać z kanałami SAT.

W tej chwili znajduję trzy wady: 1. potrafi się zawiesić przy uruchamianiu do zaprogramowanego nagrywania. 2. Fatalnie napisana instrukcja obsługi, niby wszystko jest, ale tak, żeby nie było szczegółów. 3. Długi czas uruchamiania.

No i nadal nie znajduję poważnego zastosowania portu LAN (bo jak czytam, że ma służyć tylko do łączenia z "tłiterem", to się tarzam ze śmiechu).

Może kolejne wersje oprogramowania naprawią niektóre mankamenty. W sumie dekoder wart polecenia. No i nie przesadzajmy z tą ceną. Po trzech latach używania dwukrotnie droższego Fergusona, porównując, nie mam powodów do narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj_wlew

Nie umiem odpowiedzieć. Wydaje mi się, że E-AC3 wprowadza właśnie TVP. U mnie świeżutko uruchomili MUX2, a tam chyba nikt nie nadaje w tym standardzie. E-AC3 prawdopodobnie wejdzie do tylko do programów nadawanych w HD (mogę się mylić), a ja w tej chwili mam tylko TNK-SD.

 

Po zastanowieniu, znalazłem jeszcze jedną wadę Primy: jeżeli nagrany materiał ma kilka ścieżek dźwiękowych, nie można ich wybierać podczas odtwarzania (czerwony przycisk pilota tu nie działa), ale ścieżki są nagrane wszystkie (sprawdzone w kompie). No, ale zalet jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przedostatni wpis Lacena dał mi znowu powód do zastanowienia się jednak nad zakupem tego modelu dekodera. :roll:

 

Jaka ewentualnie byłaby alternatywa ? W podobnej cenie , podobna jakość obrazu, itd ?

Chyba, że tak jak pisze Johan - nie ma takiego dekodera w tej cenie.

 

Czy jak będę chciał podłączyć drugi odbiornik TV kablem HDMI na odległość ok. 7,5 m to rozdzielacz HDMI może być zwykły, taki za ok. 30 zł - czy musi być rozdzielacz aktywny droższy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No niestety, odbiorniki zbudowane na bazie procesora STi, nie są urządzeniami multimedialnymi, więc jeśli ktoś na to liczy, to będzie bardzo zawiedziony.

Nawet zdjęć nie da się na tych odbiornikach przeglądać w sposób komfortowy.

 

Jednak do zastosowań stricte telewizyjnych, to jest to architektura idealna i stosowana np. również we flagowym odbiorniku C+, czyli PACE PVR (STi7105).

 

Mówiąc więc krótko, dla PRIMY nie ma konkurenta w tym przedziale cenowym.

 

Co do HDMI, to radzę kupić tańszy rozdzielacz i sprawdzić w praniu, jak się sprawy mają, ale według mnie powinno to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 widzę znasz się bardzo dobrze na tunerach satelitarnych i bardzo popierasz odbiornik z PRIMY, co jednak nie zmienia faktu że ma on swoje (bardzo duże) wady. Powiem Ci szczerze że jak kupowałem odbiornik to nie kierowałem się ceną ale jego stabilnością i funkcjonalnością. Chodziło mi o to by tuner odbierał wszystkie kanały które chciałem czyli FTA, DVB-T, HD oraz TNK-SD. Nie oczekiwałem od tunera nic innego, nie interesowały mnie jakieś zdjęcia nagrywanie ani inne tego typu dodatki, chodziło tylko o prawidłowy odbiór wspomnianych kanałów na parę dobrych lat. Obecny OPTICUM HD XTS703 nie zawiesza się, spełnia wszystkie kryteria oraz odbiera wszystkie kanały o które mi chodziło i działa bez zarzutu. Nie jestem jakimś specjalistą sat bo dopiero zaczynam się tą tematyką interesować. Myślisz że dla mnie OPTICUM HD XTS703 to nie był najlepszy wybór....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli satysfakcjonuje Cię generowany przez ALIego obraz, to zgodnie z łacińską zasadą: "de gustibus non disputandum est", nie ma właściwie co omawiać, a dokonany przez Ciebie wybór jest właściwy.

 

Za poparciem tej tezy przemawia też fakt, że jesteś z tego odbiornika zadowolony.

 

Jednak żadne konstrukcje o większych ambicjach nie korzystają z tej architektury.

 

PRIMIE niewiele brakuje i gdybyś wykazał więcej cierpliwości, sam byś się o tym przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...