Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dekoder 2 tygodnie, czekam na uwagi dotyczace uzytkowania. Jakie problemy - dysk, nagrywanie, jakość video, itp. Używam modułu Cyfry+ (brak kanałów TV naziemnej). Moje uwagi-wolno przeskakują kanały, niezbyt czytelna jest sprawa nagrywania (dysk 1 TR WD z własnym zasilaniem), obraz i dzwięk dobry. Brak softu z globo w sieci, numer softu 4.34. Narazie tyle. Czekam na uwagi innych uzytkowników. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co mi wiadomo, nie zaimplementowano w oprogramowanie do tego odbiornika media playera, więc jakie zapisuje, takie odtwarza i nic ponadto.

 

Można by więc rzec, że ta obsługa standardu 1080p, która jest tak akcentowana przez Globo, psu na budę się nawet nie zda w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z kolei o ile mnie wiadomo, jedyne strawne dla nas oprogramowanie alternatywne jest wytwarzane przez tunezyjski team trumana, ale oni teraz mają inne kłopoty, niż modyfikacje firmware do odbiorników PRIMA, czy MINI.

 

Czas pokaże, ale nie obiecywałbym sobie zbyt wiele.

 

W sumie na dzień dzisiejszy różnica między 9600, a 9600 PRIMA, ogranicza się jedynie do różnicy w wielości portów USB i tyle tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten dekoder od kilku dni. Zaznaczam że nie jestem ekspertem w dziedzinie techniki satelitarnej. Kupując ten tuner zdawałem sobie sprawę że jest to nowy model i jak w każdym sprzęcie tej firmy pierwszy soft na nim będzie niedopracowany. Ale do rzeczy:

 

+ bardziej zaawansowany procek (STi7105 450MHz) i więcej pamięci niż w X7

+ wsparcie do 1080p chociaż nie widzę obecnie zastosowania

+ ładne i funkcjonalne polskie menu

+ automatyczne wyszukiwanie kanałów z satelity wg. operatorów

+ nagrywanie na USB i timeshift działa, miłe zaskoczenie że nie trzeba formatować pendrive-a

+ jak dla mnie bardzo dobry obraz, zależy oczywiście od jakości nadawania danego kanału

+ działają napisy, EPG z polskimi znakami, alternatywne ścieżki audio

+ szybko się uruchamia porównując z białym dekoderem n-ki

+ cichy i nie grzeje się zbyt mocno (tuner n-ki piszczał)

+ dobry pilot

+ generalnie działa stabilnie ale patrz poniżej

 

- nie działają mi kanały HBO HD, HBO Comedy HD, HBO2 HD. Kanały są wykrywane, siła sygnału 86%, jakość 100%. Zwykłe HBO SD działają. Reaktywacja karty nie pomogła. Pisze że kanał jest zakodowany. Canal+ HD działa. Będę wdzięczny za wskazówki i sugestie.

- wolno zmienia kanały, tutaj biały dekoder n-ki wygrywa. Muszą to poprawić w kolejnych wersjach SW

- zawiesił mi się 2 razy w czasie oglądania filmu na Canal+ HD. Poza tym zero zwisów i zacięć podczas oglądania.

- jeden zwis przy przełączania kanałów (z HD na nie HD)

- zwis przy odpalaniu telegazety na kanałach HD

 

Wydaje mi się że jest to dobry sprzęt ale wymaga doszlifowania softu. Mam jeszcze kilka dni do ew. zwrotu i nie podjąłem decyzji jak na razie. Sprawa niedziałających kanałów HBO HD jest kluczowa. W poniedziałek przejdę się z kartą sprawdzić czy działają na tunerze cyfry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. xMartini, muszę Cię zmartwić, ale zawieszanie się odbiornika na kanałach HD świadczy o niewydolności zasilacza i jest to wada, którą naprawić można jedynie w serwisie.

 

Opisz więc tą usterkę, pakuj PRIMĘ i dzwoń po kuriera Schenkera, bo nie będzie lepiej, a tylko gorzej, szczególnie kiedy zrobi się cieplej.

 

To problem znany i z poprzedniej serii tych odbiorników i jak widać Globo Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JENEKA

Niestety mam tylko kanały HD z HBO i Canal+, wszystkie z CP działają

 

@Johan1

Ciekawa informacja. Ja mam jeszcze możliwość zwrócenia tego do sklepu bo nie minęło 10 dni. Aczkolwiek sam nie wiem co bym kupił nowego bo z czytania różnych forum wynika że nie ma dobrych dekoderów w cenie do 700zł. Było brać Pace PVR od cyfry za dyche miesięcznie i święty spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. xMartini, moja rada to zostawić sobie tą PRIMĘ, tylko zwyczajnie opisać dokładnie wszystkie usterki i odesłać do Proserwisu.

 

Jeśli nie za pierwszym razem, to za którymś wreszcie będzie wszystko OK :) a powiem Ci tak prywatnie, że w tej klasie cenowej nic lepszego na naszym rynku nie ma.

 

Tak więc napraw to pudło i ciesz się nim długie lata.

 

Mówiąc między nami, to jeśli masz możliwość zamiany PRIMY na poprzedni model na procku STi7101, to nie zastanawiaj się tylko tak zrób, bo ten model choroby wieku dziecięcego ma już dawno za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, dziś tuner zawiesił się zaraz po włączeniu na kanale HD. Czyli temperatura nie gra roli.

 

Być może zdecyduje się na wersje 9600 mini z zewnętrznym zasilaczem. Chociaż istnieje ryzyko że to jednak nie zasilacz tylko soft... Na DVB-T mi nie zależy, bo w naszym cudownym kraju odpalą to pewnie za 3 lata a do tego czasu zmienię TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. xMartini, jak Ci się mówi że to zasilacz, to zasilacz i nie ma co wyważać otwartych drzwi. :)

 

Owszem temperatura tu jest czynnikiem drugorzędnym, ale gdy wzrośnie, zjawisko będzie się potęgować.

 

Problemem jest tu słaby zasilacz i tylko serwis może go poddać małemu retuszowi, przynajmniej w okresie gwarancji.

 

PS.

Te odbiorniki pracują dobrze TYLKO na oprogramowaniu oryginalnym (conax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają wszystkie kanały Cyfry+, brak problemów, no może wolno wchodzą kanały HD. Obraz bardzo dobry, dżwięk też. Mam prrównanie do dekodera n turbo, miałem też wszystkie dekodery HD Cyfry+. Nie mam natomiast porównania do dekoderów innych producentów, miałem zawsze dekodery operatorów oprócz Polsatu. Ogólnie jestem zadowolony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kanałami HBO HD wynikał z wadliwej karty cyfry, po wymianie w salonie jest OK. Mimo tego tuner zwróciłem, nie płacą mi za beta testy wczesnych wersji softu. Pewnie za kilka miesięcy będzie to sprzęt wart zakupu. Ja dołożyłem do VU+ Solo który miażdży prime, ale o tym już w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. bigcyc123, do tych odbiorników w ogóle nie wolno aplikować niczego innego, niż oprogramowanie oryginalne, bo każda ponadnormatywna praca procesora, skutkuje natychmiast nadmierną eksploatacją stabilizatora "U105", co przekłada się na niestabilną pracę urządzenia, zawieszanie, a nawet awarię.

 

Żeby wymusić stabilne działanie, trzeba zainstalować sporych rozmiarów wentylator i dużo wydajniejszy radiator na procesorze ... ale to już po wygaśnięciu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. bigcyc123, do tych odbiorników w ogóle nie wolno aplikować niczego innego, niż oprogramowanie oryginalne, bo każda ponadnormatywna praca procesora, skutkuje natychmiast nadmierną eksploatacją stabilizatora "U105", co przekłada się na niestabilną pracę urządzenia, zawieszanie, a nawet awarię.

 

Żeby wymusić stabilne działanie, trzeba zainstalować sporych rozmiarów wentylator i dużo wydajniejszy radiator na procesorze ... ale to już po wygaśnięciu gwarancji.

Można ładować wsio co nie obciąży ram ( najwięcej obciąża shar i soft z nielegalnymi kluczami ponieważ robi emulacje ) ....

 

 

( a skąd to wiem , bo kiedyś pisałem oprogramowanie dla XXXX tunera )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzeczny, ale ... weź Kolego kiedyś śrubokręt do ręki, rozkręć któreś z pudełek, o których tu mówimy i zmierz napięcia i temperatury podzespołów, kiedy w odbiorniku jest oprogramowanie fabryczne i niefabryczne.

 

Gwarantuję Ci, że różnice widać nawet bez przyrządów i wystarczy pomacać wskazane podzespoły.

 

Niemniej jeśli jesteś programistą i pisałeś firmware, to powinieneś mieć i pojęcie o budowie sprzętu, do którego je piszesz.

 

TS9600/PRIMA mają niezwykle źle dobrany zasilacz i fatalnie zaprojektowaną obudowę i stąd problemy z tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Johan1 , 9600 prima ma ten sam zasilacz/przetwornice co 9600 wcześniejszy , widziałęś kiedyś uszkodzoną przetwornice w 9600?? , bo ja nie. mam 9600ts od 1,5 roku , kilka sztuk i pracują 24h na dobe . jakoś w zadnym "zasilacz" nie wysiadł. więć nie bądz taki do przodu. producent tak zaprojektował sprzet ,ze i pamięci wystarczy i zasilacz da reade naewt na softach [beep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Kolego, ale tylko człek niezbyt rozsądny może montować zasilacz, który pracuje niemal na granicy swoich możliwości i nie zostawia odpowiednio dużego marginesu bezpieczeństwa, szczególnie kiedy zdaje sobie sprawę, że sprzedając odbiornik z oprogramowaniem pod system conax, olbrzymia rzesza użytkowników tego sprzętu natychmiast sięgnie po dostępne oprogramowanie obsługujące i inne systemy kodowania.

 

Mówiąc "producent", to kogo masz na myśli, Chińczyków, od których Globo ściąga gotowe klocki, czy może uważasz, że to Globo projektuje tu cokolwiek poza obudową, która jest, mówiąc między nami zupełnie bez pomysłu?

 

A tak niewiele potrzeba, żeby 9600/PRIMA działały naprawdę OK, tylko że trzeba chcieć, a nie tylko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...