Skocz do zawartości

DVB-T w Elblągu?


mirekel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odbieram u siebie MUX3 z Iławy (sygnał około 75%) i MUX2 z Gdańska (sygnał około 80%). MUX3 z Gdańska nie łapie. Dodam, że mieszkam w okolicach ul. Niepodległości.

Z Gdańska program idzie bez zacięć, natomiast z Iławy trafiło mi się kilka przypadków zaniku obrazu. Ponieważ nie mam telewizora z cyfrowym tunerem, do odbioru używam WIWA HD100.

Na dachu mam antenę podobną do tej: http://www.telmor.pl/Anteny/DIGITmax_HD ... okopasmowa tylko poprzednią wersję i co dziwne antenę mam nastawioną w kierunku Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gdańska program idzie bez zacięć, natomiast z Iławy trafiło mi się kilka przypadków zaniku obrazu.(...)

Na dachu mam antenę podobną do tej: http://www.telmor.pl/Anteny/DIGITmax_HD ... okopasmowa tylko poprzednią wersję i co dziwne antenę mam nastawioną w kierunku Gdańska.

Ta antena ma bardzo (z naciskiem na bardzo ;) ) szeroki kąt widzenia do przodu (tu to pokazali dokładnie http://www.telmor.pl/download_attachment.php?f=pl.attachment_2966506254aeacd6cc471c.pdf), więc wstrzeliłeś się dobrze. Spróbuj może przekręcić ją w lewo w kierunku Iławy, to powinno znacznie poprawić jakość sygnału z Iławy, nie degradując specjalnie sygnału a Gdańska. Ustawienie anteny trzeba sobie dobrać eksperymentalnie.

 

Choć za chwilę będziesz miał mux-2 też z Iławy i Olsztyna, więc i tak pewnie się przestawisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj z ciekawości , reaktywowałem starą antenę "siatkową " i ku mojemu zaskoczenie cyfróweczka zaświeciła .

telewizor mam bez głowicy DVB-T więc do odbioru wykorzystałem tuner Cyfry+

Antena skierowana miej więcej na Gdańsk - niestety nie mam żadnej możliwości regulacji anteny (dach spadzisty i strasznie wysoko maszt)

Mieszkam w okolicach dworca

Mux 2 - świeci bez problemu - czysto i bez zacięć :jupi:

Mux 3 - niestety brak obrazu , jest tylko głos i to jeszcze rwie :cry:

Podejrzewam ze korekta ustawienia anteny pomogła by.

Znajomy mieszka na Browarnej i odbiera Mux2 i 3 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat coś od jakiegoś czasu "martwy". Od końca lipca przecież jest już MUX2 z RTON Jagodnik (na koniec października planowane jest uruchomienie MUX3 z dwiema wersjami TVP Info [Olsztyn jako główna i Gdańsk jako pomocnicza]).

Mam takie pytanie: czy (i z jakiego nadajnika) łapie rosyjskie kanały DVB-T przy ustawieniu anteny na nadajnik w Jagodniku? Planuję kupno anteny Telkom Telmor Digit (wariant aktywny) http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/odbior-cyfrowy-dvb-t/674-antena-dvb-t-digit-aktywna, blok w którym mieszkam jest niedaleko Restauracji Słowiańskiej. Ponadto napiszę, że próbowałem poszukać rosyjskiego nadajnika jak najbliżej Mamonowa (bo wg wielu map jest w linii prostej przy ustawieniu na nadajnik w Jagodniku), lecz słaba znajomość rosyjskiego (trochę umiem odczytywać literki i tyle) i mała liczba rosyjskich stron z nadajnikami DVB-T uniemożliwiła mi poszukiwania nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam prośbę do adminów, by zmienili nazwę tematu na "DVB-T w Elblągu" ze względu na to, że (jak już zresztą napisałem wcześniej) w Elblągu już został uruchomiony MUX-2, a MUX-3 ma zostać uruchomiony 27.10 bieżącego roku.

 

Małe podsumowanie:

Z nadajnika w Jagodniku:

MUX-2 (oficjalnie nadający od 31.07.2011) - TVN, Polsat, TV4, TV Puls, TVN7, Polsat Sport News, TV6, TV Puls 2 (plansza kontrolna)

MUX-3 (do uruchomienia do 27.10.2011, testowo już działa) - TVP1 (tymczasowo), TVP2 (tymczasowo), TVP Info Olsztyn (tymczasowo), TVP Info Gdańsk (tymczasowo), TVP Kultura, TVP Historia

MUX-1 (do uruchomienia do 31.05.2012) - TVP1 (docelowo), TVP2 (docelowo), TVP Info Olsztyn (docelowo), TVP Info Gdańsk (docelowo), EskaTV, Polo TV, UTV (rozważana zmiana nawy tego kanału), ATM Rozrywka

Planowane wyłączenie NTA (Naziemnej Telewizji Analogowej) - 19.03.2013

 

Dodatkowo kanały z nadajnika w Kaliningradzie (jednakże mogą być kłopoty z odbiorem):

MUX-1 (docelowo mają być 3 MUX-y; nazwy kanałów według transliteracji zastosowanej w Wikipedii):

TV: Pierwyj Kanał, Rossija1, Rossija2, RossijaK, Rossija24, NTV, Piatyj Kanał, Karusel, Service 09 (obecnie Piatyj Kanał, docelowo kanał regionalny)

Radio: Radio Rossija, Radio Majak, Viesti FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Stan obecny:

Z nadajnika w Jagodniku można odebrać:

MUX-2 (oficjalnie nadający od 31.07.2011) - TVN, Polsat, TV4, TV Puls, TVN7, Polsat Sport News, TV6, TV Puls 2 (plansza kontrolna)

MUX-3 (oficjalnie nadający od 25.10.2011) - TVP1 (docelowo w HD), TVP2, TVP Info Olsztyn, TVP Info Gdańsk, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia

MUX-1 (do uruchomienia do 31.05.2012; od 7.05.2012 emisja testowa) - TVP1, TVP2 (docelowo w HD), TVP Info Olsztyn/TVP Info Gdańsk, EskaTV, Polo TV, TTV, ATM Rozrywka (ramówka testowa)

Planowane wyłączenie NTA (Naziemnej Telewizji Analogowej) - 19.03.2013

Przypisy:

Kanały TVP z MUX-1 obecne przynajmniej do 1.10.2012 (czyli do włączenia MUX-3 w całym kraju).

Która wersja regionalna trafi na MUX-1, przekonamy się najprawdopodobniej w momencie uruchomienia sygnału testowego.

UTV zmienił nazwę na TTV i pod nazwą zmienioną wystartował z regularną ramówką 2.01.2012

ATM Rozrywka jest kanałem niepewnym, ponieważ nadawcy (Grupie ATM) grozi cofnięcie koncesji na ten kanał (pomimo testów na NTC/DVB-T).

TVP Polonia dostępna na DVB-T od 9.12.2011.

Wersje HD TVP1 i TVP2 będą uruchomione najprawdopodobniej 1.06.2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stan obecny (na dzień 8.05.2012) - nadajnik z Jagodnika:

MUX-2 (oficjalnie nadający od 31.07.2011) - TVN, Polsat, TV4, TV Puls, TVN7, Polsat Sport News, TV6, TV Puls2 (plansza kontrolna)

MUX-3 (oficjalnie nadający od 25.10.2011) - TVP1 (docelowo w HD), TVP2, TVP Info Olsztyn, TVP Info Gdańsk (dodatkowa wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia

MUX-1 (oficjalnie do uruchomienia do 31.05.2012, od 8.05.2012 dostępna emisja testowa) - TVP1, TVP2 (docelowo w HD), TVP Info Olsztyn, EskaTV, PoloTV, TTV, ATM Rozrywka (ramówka testowa)

Planowane wyłączenie NTA - 19.03.2013

Prawdopodobne zmiany w ofercie (daty są deklaracjami nadawców):

Na plus:

1) TVP1 HD i TVP2 HD - 1.06.2012

2) TV Puls2 (regularna emisja) - 19.07.2012

3) ATM Rozrywka (regularna emisja) - ??.??.????

4) TVP Dokument (?) i TVP Rozrywka (?) (uruchomienie) - ??.??.????

Na minus:

1) TVP1, TVP2, TVP Info Olsztyn z MUX1 - 1.10.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja antena to lambda dvb-t. Też się zdziwiłem, że tak odbiera. Co prawda jak pogoda się psuje to zwiększa się ilość zaciec, ale jak dla mnie da się spokojnie oglądać. Antena ustawiona jest przy samej ścianie zewnętrznej budynku, skierowana w kierunku nadajnika. No i też używam krótkiego kabla (2,5 metra był w zestawie) co zawsze powoduje mniejsze straty sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W ramach testów i jakiejś alternatywy dla końca współpracy z C+ postanowiłem reaktywować telewizje naziemną

Na dachu stara antena siatkowa , skierowana na Gdańsk , przedłużyłem kabelek , podłączyłem do dekodera C+ , wyszukał kanały naziemne i o dziwo znalazł ich 21 , nie wiem czy to z nadajnika z Gdańska , czy z Jagodnika , ale ważne że śmiga , bez zacięć :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

14.09.2022 doszło do rozszczepienia sygnału TVP 3 Olsztyn w Elblągu, co oznacza, że nadawana jest niezależna wersja programu, ale dalej pod nazwą TVP 3 Olsztyn. De facto mamy 17 wersję regionalną TVP 3. https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/sygnal-tvp-3-elblag-mux3-jak-odbierac-parametry

https://radiopolska.pl/blog/2022/09/elblag-mux3-z-elblaska-wersja-tvp3-olsztyn

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...