Jump to content
Guest Anonymous

TV5 MONDE Europe

Recommended Posts

Guest Anonymous

Prawie polski kanał FTA na 13*E + 19,2*E. Od razu przypomniał mi się BBC Prime. Pamiętacie tamten kanał?

Francuska telewizja TV5MONDE Europe przygotowuje kolejne wzbogacenie usług dla swoich widzów. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem polskich napisów DVB. Będą one dostępne w przypadku wybranych programów stacji. TV5MONDE Europe będzie nadawać z polskimi napisami DVB filmy fabularne i dokumentalne. Oficjalny start polskich napisów DVB zaplanowano na 24 marca 2011 roku.

Więcej: :arrow:https://satkurier.pl/news/63485/tv5monde ... i-dvb.html

Jeżeli się nie mylę to BBC Prime emitowało niektóre programy z napisami w języku polskim, więc nie widzę problemu i TV5 Monde może jednocześnie zwiększyć oglądalność swojego programu jeżeli ten pomysł dojdzie do skutku.

Według informacji na stronie internetowej TV5 np dzisiejszy program "LES ANNEES BONHEUR" o godz. 21.00 będzie z napisami polskimi w DVB. Czyżby te informacje były błędne? Według wcześniejszych zapowiedzi polskie napisy startują 24 marca, ale nie omieszkam sprawdzić czy już dziś nie będą dostępne.

Na chwilę obecną z hotbirda dostępne są rosyjskie, niemieckie, holenderskie, rumuńskie, angielskie, estońskie, francuskie. Polskich brak.

Z satelity ASTRA 19.2 East po wyborze wersji napisów pojawiła się identyfikacja POL , na HB jeszcze nie ma.

Wieczorem sprawdzę jak będzie jakiś film emitować czy już testują Polskie napisy.

Michał, sprawdziłeś może te napisy na Astrze? W ramówce na stronie TV5 już są oznaczone audycje z polskimi napisami. Napisy są przy większości audycji, które mają tłumaczenie na inne języki.

Jeszcze nie sprawdzałem, ale jutro będę w domu jak mi grypka nie przeszkodzi to posprawdzam. W Inei także jest uruchomiona możliwość wybory polskich napisów, ale zobaczę jutro jak to z tymi napisami jest.

Guest Anonymous

Na przykład wczoraj w programie o 14:04 nie było polskich napisów, chociaż na stronie zapowiadali, że będą... Jeszcze którychś innych też nie było, chyba rosyjskich...

Za to niemieckie napisy były tylko w DVB, a w teletekście nie. Nie wiem, co to za jakiś nowy pomysł, ale już mi się nie podoba :(

Według informacji ze strony TV5, w teletekście docelowo zostaną tylko napisy francuskie, zaś pozostałe będą w DVB.

Wczoraj sprawdzałem na astrze i brak polskich napisów choć jest wybierz pol ale epg bylo po francusku i w tym samym czasie na hotbird epg było po polsku ale brak bylo wybur napisów pol.

CYFRA+ emituje (raczej od dość dawna) polskie EPG dla TV5 Monde Europe (tylko bieżąca/następna audycja) - jeśli się akurat ściągnie i zostanie w pamięci tunera po zmianie częstotliwości, to będzie ;)

n (czyli odczuwają to odbiorcy TnK HD) nadaje natomiast EPG dla TV5 Monde FBS, ale głównie po francusku (za to na 7 dni). Tu jednocześnie uwaga: od początku zastanawiam się czemu n ma wrzucone na listę TV5 Monde właśnie w wersji FBS (dla Francji, Belgii i Szwajcarii), zamiast Europe. Teraz jeśli na 13E dodadzą polskie napisy DVB, to do wersji Europe, a nie FBS, będzie trzeba podmieniać...

TV5 MONDE Europe jest w chwili obecnej z napisami po polsku z satelity Astra.Wg.programu stacji następna audycja z napisami po polsku o 17.04.

w przypadku fergusona fx 7600 wystarczy nacisnąć tylko na pilocie przycisk sub-t i jest lista do wyboru, jest polski, ale o godzinie 17 nie "odpaliły" polskie napisy, sprawdzę pózniej. są napisy w innych językach ale brak polskiego. rosyjskie napisy działają :wink:

w programie jest informacja ze są polskie napisy

http://www.tv5.org/cms/chaine-francopho ... id=307792&

trzeba sprawdzić o 20.20

http://www.tv5.org/cms/chaine-francopho ... id=277816&

pozniej ma byc nawet film z polskimi napisami

http://www.tv5.org/cms/chaine-francopho ... id=299132&

Myślałem, że wszystkie programy będą z napisami, a przynajmniej większość a tu widzę, że tylko nieliczne są. Trochę bez sensu.