Skocz do zawartości

Ferguson FT-8100 HD czy T50


Chochoł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zainteresowany odbiorem DVB-T w województwie podkarpackim, mam dylemat odnośnie zakupu dekodera, ponieważ moje TV nie posiadają wbudowanych tunerów. Moją uwagę przykuwa Ferguson FT-8100 HD i Ferguson T50. Będę wdzięczny osobom, które użytkują te dekodery, aby dodali kilka o nich opinii i czy warto któryś z nich zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam do pytania i oprócz tych dwóch tunerów proponuje jeszcze do porównania tuner Naviheaven Na-1001.

Z opisu wynika iż jest to tuner do odbioru naziemnej tv cyfrowej który został wyposażony w wejście CI, dzięki czemu po wprowadzeniu dodatkowych kanałów płatnych (pierwszy kwartał 2011r), w tuner będzie można włożyć kartę aktywacyjną

 

Dwa powyższe fergusony nie mają wejścia na kartę i wydaje mi się że lepiej zainwestować w tuner z takim wejściem żeby za jakiś czas znowu nie kupować nowego. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opis tego tunera Naviheaven Na-1001 jest niedokładny, on niema gniazda CI tylko czytnik kart i to z CONAXem, tak przynajmniej wynika ze specyfikacji tego tunera. Zobaczcie sobie na stronę importera, a dokładnie na zdjęcie opakowania tunera, na opakowaniu są opisane dane techniczne.

 

A importer napisał że ma jeszcze Linuxa na pokładzie, coś nie chce mi się w to wierzyć, zwłaszcza za tą cenę co chcą za niego :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli ten tuner ma wejście na kartę z conaxem to chyba to będzie najtańszy tuner combo na rynku prawda? BO jest i dvb-t i tnk można podpiąć. Macie rację że może być kiedyś problem z softami ale z drugiej strony za 200 zł jest tuner dosyć bogato wyposażony.

Trzeba poczekać aż ktoś kupi i można zapytać jak to się sprawuje. Szczerze powiem że ja mam ochotę go kupić ale poczekam jeszcze parę dni i może pojawią się jeszcze jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę Fergusona T50 lub 8100 HD ewentualnie jakiegoś Opticuma więc liczę na jakieś opinie w sprawie tych dekoderów.
Jeśli chodzi hardware to mom zdaniem T50 jest za swoje pieniądze OK. Problem jest z softem, bo go ciągle dopracowują i wypuszczają nowe wersje. Ale jest rozwojowy (w odróżnieniu od serii 8000), więc za moment powinni pozostałe drobiazgi uporządkować. Czułość niezła, co jest istotne.

 

Jeśli interesują cię funkcje pvr, to doczytaj na forach (np. emitela) - zdaje się ma jakieś ograniczenia.

 

Bardzo podobny odbiornik godny polecenia - NOT LV6T.

 

I taka dygresja, mnie osobiście się podoba Opticum X703p (combo sat / terr) - droższy, ale moim zdaniem porównania nie ma, na korzyść Opticuma. Inna liga i przyjemność użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś chińska niedoróbka lub może gdzieś na świecie jakaś DVB-T używa kodowania Conax.

 

 

Wiadomo, że TVN coś kombinuje z dźwiękiem AC3. Czy te dwa dekodery T50 i FT-8100HD obsługują AC3?

 

Źródło:

 

https://satkurier.pl/news/63398/testy-tv ... -mux2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wiem już że FT-8100HD i T50 dekoduje AC3. Ale może się tak zdarzyć, że zmienią na E-AC3 (D.D+), ponieważ Rozporządzenie Ministra Infrastruktury taki format dźwięku przewiduje w DVB-T w Polsce i wyjdą niezłe komplikacje z dekoderami dostępnymi na rynku.

 

Jeżeli myślisz, że każdy odbiornik na polskim rynku do DVB-T jest przystosowany do AC-3 to się mylisz. Zaraz tu wkleję link z fajną rozpiską co jaki obsługuje.

 

8605574100_1298823964.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chochoł

 

W rozporządzeniu zastosowane jest określenie "powinno" brak jest określonego rozgraniczenia pomiędzy "must be", a kwestiami fakultatywnymi. Trudno mi się do tego ustosunkować, ponieważ nie jestem prawnikiem...jednak różnica w stwierdzeniu musi a powinien, jest dla mnie oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
A co z E-AC3?

Jest nowy soft do Tunera Ferguson FT - 8100 HD ,wersja B2.02 http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-telewizji-naziemnej-%28DVB-T%29/FT-8100-HD/FT8100HD_B2.02.zip/ Poprawiono w nim obsługę dźwięku E-AC3 w trybie PCM i RAW na wyjściu SPDIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...