Skocz do zawartości

Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No okazji już mieli kilka i to jest wciąż niezrozumiałe w czym tak naprawdę tkwi problem. Tego chyba nikt nie rozumie. Przy komunikacie o TV PULS HD babka z nc+ podnieca się jak to super poszerzają ofertę, ale nie dodać tylko, a może i aż, wersji HD kanału w pewnym sensie powiązanym z platformą? Dziwneee...

 

Niby mogliby dodać w środę wraz z TV PULS HD. Niby 1 listopada, bo nowy miesiąc. Niby 3 listopada, bo po zmianach na transponderach. Niby 9 listopada, wraz z NOWĄ TV. A skoro już tak czyszczą ten tp. 16, a tp. 10 przechodzi na DVB-S2/MPEG-4, to może się doczekamy TVN 24 BiS HD, bo miejsce właściwie się jakoś zwolni.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem pytanie o "TTV HD" zarówno na "Facebooku" "NC+" i tam dostałem standardową odpowiedź: "cały czas pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty..." oraz bezpośrednio na maila redakcji "TTV", ale oni nic nie raczyli odpowiedzieć...

 

Mnie to tym bardziej zadziwia, bo w drugim pokoju rodzice mają "Cyfrowy Polsat" i tam od 29 sierpnia "TTV HD" chodzi jak złoto.

 

Jaki problem załączyć dwa dodatkowe systemy kodowania, tym bardziej, jeśli są to systemy platformy, której jest się współwłaścicielem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są współwłaścicielem a jedynie udziałowcem i to jest zasadnicza różnica, nawet jak z UPC się odgadują to nie mają nic do gadania w kwestii nc+ bo C+ posiada pakiet kontrolny akcji nc+ i tak naprawdę ma wywalone na pozostałych udziałowców i może robić co chce. Nie od dziś wiadomo, że SNI bliżej do CP niż nc+ stąd też zapewne obecność kanału w wersji HD tam a nc+ brak. Ja bym prędko się tego kanału w nc+ nie spodziewał, pierwsze symptomy braku chemii mieliśmy już rok temu jak C+ wolał oddać mecze polskich drużyn do TVP niż pokazywać je jak wcześniej w TTV.

 

A co do samej stacji to ciekawi mnie oglądalność WOŚP jaka będzie w TTV skoro to ona ma być główną anteną , Owsiak zawsze twierdził że TVP zarabiała miliony na reklamach dzięki niemu to  2017 rok będzie dobrym punktem odniesienie jak jest naprawdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liberty Global, to nic korzysta i nie korzystało z tego, że mają 17% w ITI Neovision, a wcześniej 25% w CANAL+ Cyfrowym (wcześniej jeszcze też jako Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej). Zwykła pamiątka, i to dosłownie, po fuzji CYFRY+ i WIZJI TV, która ta należała właśnie wtedy do UPC. Wystarczyło spojrzeć chociażby na to ile czasu negocjowali dołączenie nSport+. Gdyby chcieli, to mogliby się tak dogadać, że nc+ mogłoby mieć swoją ofertę w standardowym kablu w ramach UPC Polska. Ale nie, bo po co. Taka dygresja.

 

Co do WOŚP, to TTV ma być jedną z głównych anten, bo transmisje będą także w TVN oraz TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że SNI bliżej do CP niż nc+ stąd też zapewne obecność kanału w wersji HD tam a nc+ brak.

Hipoteza jak u Macierewicza a prawda jest taka, że w 2014 roku została podpisana umowa dotycząca dystrybucji kanałów Grupy TVN, w tym TTV, gdzie jest zapis, że dotyczy to również wersji HD kanałów objętych umową, jeśli takowe się pojawią. I skoro TTV HD wystartowało to nic dziwnego, że jest w CP, skoro mieli już wcześniej podpisaną umowę na dystrybucję tego kanału w tej rozdzielczości.

 

pierwsze symptomy braku chemii mieliśmy już rok temu jak C+ wolał oddać mecze polskich drużyn do TVP niż pokazywać je jak wcześniej w TTV.

To też jest kwestia umów. Wcześniejsze mecze dostępne w TTV były jeszcze z pakietu jaki wykupiony był dla TVN Turbo. Pakiet się skończył, a stacja nie była zainteresowana, TVP zapłaciło to pokazali. Nie ma tu więc mowy o żadnym oddaniu.

 

Co do WOŚP, to TTV ma być jedną z głównych anten, bo transmisje będą także w TVN oraz TVN 24.

TTV ma być stacją z największą ilością transmisji WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipoteza jak u Macierewicza a prawda jest taka, że w 2014 roku została podpisana umowa dotycząca dystrybucji kanałów Grupy TVN, w tym TTV, gdzie jest zapis, że dotyczy to również wersji HD kanałów objętych umową, jeśli takowe się pojawią. I skoro TTV HD wystartowało to nic dziwnego, że jest w CP, skoro mieli już wcześniej podpisaną umowę na dystrybucję tego kanału w tej rozdzielczości.

Racja. W którymś komunikacie było tak pewne zdanie skonstruowane, że umowa dotyczy obecnych kanałów Grupy TVN wraz z ich wersjami HD (coś takiego). TTV HD pojawiło się oficjalnie na satelicie, to chwila moment i pojawiło się w Cyfrowym Polsacie. Co nie zmienia faktu, że i tak to jest kompromitacja nc+, które od samego początku było kojarzone z bliższymi stosunkami z TVN. No cóż. Obyśmy się w końcu doczekali tej wiekopomnej chwiły :-)

 

 

TTV ma być stacją z największą ilością transmisji WOŚP.

A to przepraszam. Nie wiedziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipoteza jak u Macierewicza a prawda jest taka, że w 2014 roku została podpisana umowa dotycząca dystrybucji kanałów Grupy TVN, w tym TTV, gdzie jest zapis, że dotyczy to również wersji HD kanałów objętych umową, jeśli takowe się pojawią. I skoro TTV HD wystartowało to nic dziwnego, że jest w CP, skoro mieli już wcześniej podpisaną umowę na dystrybucję tego kanału w tej rozdzielczości.

 

 

Nie mieli podpisanej żądnej takiej umowy, pojawienie się wersje HD to nowe negocjacje. Zresztą wszystkie tematyczne kanały grupy w HD pojawiły się w CP, dopiero po tym jak SNI stał się właścicielem czyli raptem 1,5 roku temu w połowie 2015 roku. To nie jest  żadna hipoteza a fakty ze stosunki pomiędzy nimi są dość chłodne, mają inne  spojrzenie biznesowe ale to Francuzi decydują. 

 

@Emil.1603 w TTV ma być 6h czy ponad 6h(także na player), w TVN ma być 60 minut przez cały dzień więc różnica kolosalna (pewnie jakieś wstawki w porannych programach i fakty). Więc tutaj nasuwa się kilka pytań, czemu zsyłają to do niszowej stacji, na TVN na reklamach zarobili by znacznie więcej ?

A jako, że właśnie TTV jest stacją niszową to poznamy faktycznie czy ktoś to ogląda czy nie, bo o ile TVP to pewnie jakaś część osób była w stanie włączyć z przyzwyczajenia czy po prostu oglądać czekając na kolejny program to tutaj przekonamy się o tym ile osób faktycznie przyciąga to przed TV, bo jeśli ktoś to ogląda to włączy TTV.  I nie mam też na myśli mojej prywatnej oceny tego ale to czy ta akcja potrzebuje takiej obecności w TV czy jej nie wystarczą migawki w serwisach informacyjnych de facto.

 

Nie wiem czy to jest prawda ale z 2 źródeł można było usłyszeć, że Owsiak nie dostanie studia i główny sztab ma być zorganizowany gdzieś na mieście. To chyba też pokazuje trochę inne spojrzenie stacji komercyjnej na to.  Ale o tym się przekonamy.

 

Żadna kompromitacja, zwykły biznes w kwestii pojawienia się TTV HD w nc+.  Ludzie nie rozumieją biznesu, to że jesteś czyimś udziałowcem mniejszościowym nie ma na nic wypływu, to nie te czasy, że C+ miał udziały w grupie TVN. Prędko pojawienie się TTV nie nastąpi.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla ciebie jest, to twoje zdanie a przecież gusta są różne ale mimo tego ogromnego zasięgu o jakim wspominasz patrząc na wyniki oglądalności to jednak jest bo  grupie 4+ to nawet raj powtórkowy jakim jest Polsat 2 ogląda więcej osób  w poprzednim tygodniu a patrząc na wyniki oglądalności kanałów DVBT to aż 11 pozycja we wrześniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli podpisanej żądnej takiej umowy, pojawienie się wersje HD to nowe negocjacje. Zresztą wszystkie tematyczne kanały grupy w HD pojawiły się w CP, dopiero po tym jak SNI stał się właścicielem czyli raptem 1,5 roku temu w połowie 2015 roku.

 

Nie masz racji i musisz się z tym pogodzić. Pojawienie się kanału w wersji HD to żadne nowe negocjacje w tym przypadku. Zachęcam Cię do zapoznania się z komunikatami TVN i Cyfrowego Polsatu z roku 2014, zanim następnym razem będziesz chciał głosić nieprawdę. Daleko szukać nie musisz bo nawet na Satkurierze są te komunikaty.

A kanały TVN w wersji HD w CP pojawiły się jeszcze przed zmianą właściciela TVN i to też są fakty, które mają swoje odzwierciedlenie w datach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia abonentów platformy nc+, brak w ofercie kanału TTV HD jest totalnie niezrozumiałe i kompromitujące ową platformę. Wygląda na to, jakby nc+ chciała celowo i z premedytacją ukarać Scripps. No właśnie za co? Za to, że tworzą kanały zbliżone tematycznie do kanałów Domo+ i Kuchnia+ czy za to, że mają odmienne zdanie w sprawie zarządzania platformą nc+? Jakaś wojna między nimi musi być, skoro kanał należący do współwłaściciela platformy jest dostępny wszędzie, tylko nie w nc+. Oczywistym jest, że wersje HD kanałów nadawanych teraz w SD nie będą pojawiały się w nc+ z automatu. O innych (nowych) kanałach będących własnością Scripps, abonenci nc+ też będą mogli sobie pomarzyć. Pytanie tylko, co z udziałami Scripps w nc+? Zostaną wkrótce odkupione przez Francuzów i rozwód ze Scripps? Chyba tak.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji i musisz się z tym pogodzić. Pojawienie się kanału w wersji HD to żadne nowe negocjacje w tym przypadku. Zachęcam Cię do zapoznania się z komunikatami TVN i Cyfrowego Polsatu z roku 2014, zanim następnym razem będziesz chciał głosić nieprawdę. Daleko szukać nie musisz bo nawet na Satkurierze są te komunikaty.

A kanały TVN w wersji HD w CP pojawiły się jeszcze przed zmianą właściciela TVN i to też są fakty, które mają swoje odzwierciedlenie w datach.

Nie pojawiły się przed a po 1 maja 2015. Cały czas mówisz o umowie z SNI, ja mówiłem o czas ITI/C+ które odpowiadały za grupę TVN. CP negocjował już w zasadzie z SNI, ale kanały pojawiły się dopiero po zamknięciu transakcji.

https://satkurier.pl/news/114932/4-kanaly-tvn-w-hd-w-cyfrowym-polsacie.html

 

@basketal jak to co są udziałowcami, czerpią zyski, tyle bez realnego wpływu na kształt firmy, tak samo jak kupujesz akcje na giełdzie jakiejś firmy, nic nadzwyczajnego w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że cała sprawa wyjaśni się 3 listopada, tzn. nielogicznym dla mnie po tej dacie będzie utrzymywanie dubli kanałów, które są już nadawane w wersji HD (w tym TTV), bo w takim razie sens operacji zmiany parametrów transpondera nr 10 tego dnia będzie moim zdaniem tylko taki, że odłączamy użytkowników TNK SD od tych kanałów, z których mogli jeszcze korzystać, a to chyba nie o to chodzi, tylko właśnie o to, żeby też pozbyć się dubli w SD, a uzyskane miejsce przeznaczyć na "podniesienie" do HD tych kanałów, które jeszcze tak nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia abonentów platformy nc+, brak w ofercie kanału TTV HD jest totalnie niezrozumiałe i kompromitujące ową platformę. Wygląda na to, jakby nc+ chciała celowo i z premedytacją ukarać Scripps. No właśnie za co? Za to, że tworzą kanały zbliżone tematycznie do kanałów Domo+ i Kuchnia+ czy za to, że mają odmienne zdanie w sprawie zarządzania platformą nc+? Jakaś wojna między nimi musi być, skoro kanał należący do współwłaściciela platformy jest dostępny wszędzie, tylko nie w nc+. Oczywistym jest, że wersje HD kanałów nadawanych teraz w SD nie będą pojawiały się w nc+ z automatu. O innych (nowych) kanałach będących własnością Scripps, abonenci nc+ też będą mogli sobie pomarzyć. Pytanie tylko, co z udziałami Scripps w nc+? Zostaną wkrótce odkupione przez Francuzów i rozwód ze Scripps? Chyba tak.

Chyba to drugie, bo szefu SNI wyraził niezadowolenie co do nc+ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawiły się przed a po 1 maja 2015. Cały czas mówisz o umowie z SNI, ja mówiłem o czas ITI/C+ które odpowiadały za grupę TVN.

No ja lepiej wiem o czym piszę.

 

CP negocjował już w zasadzie z SNI, ale kanały pojawiły się dopiero po zamknięciu transakcji.

https://satkurier.pl/news/114932/4-kanaly-tvn-w-hd-w-cyfrowym-polsacie.html

Znowu nie masz racji. Umowa między TVN a CP została zawarta pod koniec 2014 roku, kanały HD od TVN pojawiły się w maju 2015 roku, a Scripps kupił TVN w lipcu 2015 roku, więc kilka miesięcy po podpisaniu umowy z CP i pojawieniu się kanałów. Wcześniej w marcu zostali przedstawieni opinii publicznej ale to przecież i tak było po podpisaniu umowy. Wcześniej przecież nie mogliby negocjować bo nawet nie byli właścicielami TVN a nawet nie wiadomo było jeszcze kto stację kupi.

Grunt to aby umieć się przyznać do błędu, ale spokojnie, kiedyś się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo zlikwidowali, albo mają jakiś problem z dosyłem wersji SD. Właściwie, teraz wszędzie jest podobnie - w emisji SD dowskalują kanał z wersji HD.


Bardziej skłaniałbym się ku opcji pierwszej. WirtualneMedia dzisiaj donoszą, że nadawca wszystkim udostępnił wersję HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...