Skocz do zawartości

"Wątpliwe" oferty tunerów CP z abo. na 6 miesięcy


markb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wierzymy, jesli kupiłeś przez allegro w lombardzie art to będziesz miał wkrótce spore problemy, niepotrzebnie chyba się chwalisz zakupem, bo policja może wystąpić do administracji serwisu o podanie numeru IP każdego użytkownika

 

ja od nich kupiłem kiedyś sagemcoma i oddałem osobiście do CP informując skąd go wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

 

Nieznajomość prawa nie ma tu nic do rzeczy! CP nie ustala prawa. Kupując tego typu sprzęt nigdy nie jest się paserem, a co najwyżej nieświadomym posiadaczem (niestety w razie dochodzenia traci się sprzęt w zamian za prawo sądzenia się o zwrot kosztów zakupu). To tak jakbyś kupił na allegro używany kierunkowskaz do golfa. Skąd wiesz czy pochodzi on z demontażu złomowanego auta czy też z demontażu kradzionego auta, a może wymontowany na parkingu pod marketem. W podanym powyżej przykładzie nie masz praktycznie żadnej możliwości zweryfikowania legalności nabywanego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak dla kogo, ktoś kto kupuje coś po raz pierwszy przeważnie nie wie że jest ICOK, TCOK a nawet APS :> Więc tak samo mało prawdopodobne jest że sprawdzi pochodzeine dekdoera tym bardziej że w sieci można kupić też dekodery Cyfry+ Prepaid, TnK prepaid a nawet Samsungi i moduly CAM CP, więc czemu CP mini miałby być nielegalny? Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,dekoder polsatu z opcjom full ,kupilem w lombardzie w bytomiu, za dekoder z dyskiem hd zaplacilem mozecie wierzyc czy nie 120 zlotych, kupilem go ze wszystkimi papierami i bajerami,mial swiecic do 25 maja-------------- :shock: do dzisiaj wszystko pali :jupi: -vod,hbo,cinemaxy,oczywiscie hd,---------mialo byc 3 miesiace , ogladania tak bylo w umowie, na slupa -----ciekawe do kiedy bedzie odbieral

 

 

To że Ci jeszcze chodzi to Twój zysk, ale wiedząc że ma zgasnąć po 3 miechach i że coś takiego to z góry śmierdzi przekrętem ryzykowałeś zakup :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA - Jeśli się nie znam to pytam u źródła (producenta/usługodawcy) a nie ślepo wierzę co jest napisane na aukcji. Skoro potrafi ktoś znaleźć allegro to potrafi znaleźć stronę Cyfrowego Polsatu. Tym bardziej, że z pewną regularnością media donoszą o oszustach na portalach aukcyjnech. Robienie z siebie tzw. idoty nie zwalnia mnie z konsekwencji swojego czynu. Prawda?

Skoro tutaj przemawiają do wyobraźni porównania to oto przykład motoryzacyjny:

Kupiłem samochód używany. Mogłem na policji sprawdzić, czy samochód nie został zgłoszony jako skradziony. Dopiero wychodzi to podczas kontroli. Zabierają mi samochód, a ja mogę wystąpić z powództwem cywilnym przeciw sprzedawcy w celu odzyskania pieniędzy, bo póki co nie mam samochodu ani pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy sprzedający na portalach aukcyjnych musi być od razu oszustem .

Osobiście posiadam trzy tunery CP i gdybym je sprzedał , to automatycznie staję się oszustem ?.

Zwolnijcie troszkę i nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka . Druga sprawa , każdy sprzedający na portalach aukcyjnych nie jest osobą anonimową i dostęp do jego danych jest możliwy dla policji , czy innego wymiaru sprawiedliwości , więc nie straszcie ludzi . W Szczecinie są w sklepie ,,Neonet,, dostępne w wolnej sprzedaży tunery CP ( z kartami pre-paid ) i te tunery też pochodzą z kradzieży czy innego niewiadomego pochodzenia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o konkretnych przypadkach wyłudzonych dekoderów i sprzedawanych na allegro. Zauważ, że kiedy pojawiały się pre-paidy w pytaniach ludzi to nie mówimy, że to lipa. My tutaj raczej mamy cel "załączenia" myślenia w wyadku sporej rzeszy amatorów allegro. Zauważ, że wyłudzone dekodery sprzedają na allegro osoby fizyczne, a pre-paidy firmy.

Na niektórych aukcjach wyłudzonych dekoderów w opisie widać: "nie przyjmuję zwrotów", "w razie problemów kontaktuj się tylko ze mną", itp. I wiesz co jest najgorsze? Ludzie kupują czy też licytują na takich aukcjach. Potem lament i winny jest Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ostatnio pewien allegrowicz sprzedaje dekodery HD5000 z pakietem premium na 6 miesięcy w cenie 200zł. Jak tak patrzę to ma on sporo sprzedanych takich dekoderów. Na którejś z poprzednich stron tego wątku wyczytałem, że takie oferty są dostępne tylko na 3 miesiące. Ma ktoś z obecnych na tym forum doświadczenie z takimi ofertami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się załamać, dekodery są brane na słupy w umowach, widać chęć zysku przeważa nad bezpieczeństwem odbioru, z drugiej strony coś takiego jak bezpieczny i bezproblemowy odbiór w CP nie istnieje, nawet jak płacisz mogą Ci wyłączyć. Ale żeby od razu kradziony dekoder od pasera kupować.

 

w skrócie odpowiem na twoje pytanie: Tak jest to kradziony dekoder z umową na pakiet familijny+2 na 36msc, w tym 6 gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostał dekoder od Cyfrowego Polsatu. I tutaj prawda się kończy. W umowie ma zapis o przekazaniu dekodera udostępnionego na czas trwania umowy. Umowy nie podpisał na 6 mieięcy tylko na 36 miesięcy i pierwsze 6 miesiecy jest gratis, kolejne 30 miesięcy obowiązek minimalnej platności 59,90zł za pakiet Familijny HD oraz jeden pakiet dodatkowy lub 79,90zł za Familijny HD i dwa pakiety dodatkowe o ile nie zostały włączone na 1 miesiąc HBO HD, Cinemax HD oraz Katalog VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nie można mu zarzucić nieuczciwości, może po prostu wyjeżdża do pracy na 6 miesięcy, podpisał umowę z CP i nie będzie korzystał przez ten okres, więc chce odsprzedać swoje darmowe miesiące innemu użytkownikowi, który po okresie 6msc zwróci mu sprzęt, by dalej z niego korzystał i opłacał abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...