Skocz do zawartości

"Wątpliwe" oferty tunerów CP z abo. na 6 miesięcy


markb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiednie służby Solorza monitorują to forum i już do Ciebie jada po dekoder. :lol2: Jedynym plusem jest to ze kupiłeś sobie dysk 320 Gb. Dekoderem się pobawisz a potem wyrzucisz na śmietnik? Ja bym zapakował chociaż do kartonu i odesłał do cp, bo szkoda by mi go było ot tak po prostu go wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy nie rozumiecie ;). Przecież oni biorą normalne umowy, deko sprzedają a za 6 miesięcy CP je blokuje, już nie obejrzysz nawet radia ;). Patrzcie na komorki tam to samo ludzie kupuja abonament z HTC, HTC sprzedaja a za kase piją.

 

Dokładnie. Abonament jest podpisywany na jakiegoś "żula". Przez 6 miesięcy oglądasz a potem wyrzucasz dekoder, gdyż jest on już bezużyteczny. A CP zaczyna wtedy "ścigać" tego żula że nie płaci a i tak Mu nic nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Abonament jest podpisywany na jakiegoś "żula". Przez 6 miesięcy oglądasz a potem wyrzucasz dekoder, gdyż jest on już bezużyteczny. A CP zaczyna wtedy "ścigać" tego żula że nie płaci a i tak Mu nic nie zrobią.

Dziwne to jest. :D Zakładając, że "full opcja" CP kosztuje 150zł miesięcznie, to na takim "interesie" spółka żul-zleceniodawca zyskuje 900zł. IMO to tandeciarstwo najwyższej próby. :D OK, dla żula to może być bez znaczenia, ale zleceniodawca to musi być kompletnym de8ilem aby dla kilkuset złotych narażać się na potencjalnie poważne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawości napisałem do jednego sprzedającego takie dekodery i oto co otrzymałem w odpowiedzi:

 

WITAM.

 

DO CZĘŚCI DEKODERÓW MAMY UMOWY KLIENTÓW KTÓRZY WZIĘLI JE Z POLSATU. NIE ZNAMY SIĘ NA TYM DOKŁADNIE WIĘC PISZEMY , ŻE MOGĄ BYĆ ZABLOKOWANE.

 

POZDRAWIAM

 

 

FACEPALM!

 

Przecież to nadaje się tylko do prokuratury!!!

Jak można kupić od kogoś przedmiot z umową bez cesji na nową osobę ?

 

"NIE ZNAMY SIĘ NA TYM DOKŁADNIE"

 

Dlatego ten [beep] za kilka miesięcy będzie siedział w kryminale.

Nie jego klienci, ale właśnie On za sprzedawanie przedmiotów pochodzących z wyłudzenia.

Nie znajomość prawa szkodzi.

Nie znasz się, nie sprzedajesz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Per Panie a gdybyś poszedł do spożywczaka i kupił kilogram jabłek, dostał paragon. Okazałoby się właściciel sklepu te jabłka ukradł z sadu to byś się poddał karze za paserkę? :D

 

Akurat z CSA może być problem, bo on poniekąd jest świadomy bo my mu o tym powiedzieliśmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wiedziec że cos było kradzione, ale możesz miec problemy jak cos takiego u ciebie znajdą.

 

Ja miałem podobna sytuacje za czasów jak szczenaikiem byłem , psy mnie zatrzymali wraz z kumplem jak szliśmy po mieście. Po rewizji wziął mój telefon i gdzieś zadzwonił, podał nr IMEI i jak sie okazało tel był kradziony. Normalnie by nas srawdzili i puścili a tak spędziłem wiele godzin na komendzie wraz z matką, wypytywali skąd go mam, gdzie kupiłem, a może ukradłem sam itd... Ale że byłem nieletni to żadnych konsekwencji nie poniosłem

 

Poza tym jak coś kupujesz to w twoim interesie jest sprawdzic to czy jest cos kradzione czy nie.

Kupisz kradzione auto, policja cię zatrzyma, to zabiorą ci auto a kasy nie zobaczysz.

Teraz inny przykład. Kupisz dom może nie kradziony ale z zadłużeniem, potem przyjdzie ci nagle to spłacić a samo tłumaczenie nie wiedziałem nie pomoże, tak jest i tu co ci że powiesz nie wiedziałem ale masz kradziony przedmiot

 

PS Jabłek nie kupuje bo mam ich prawie 10ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na infolinie Polsatu bo sam chcialem kupic tego Sagema (cena kuszaca )i na infolini jedna z pań powiedziala ze tunerki te sa tylko na uzyczenie w abonamecie itd.,co z tego wynika ze tunerki na allegro sa sprzedawane bez prawnie a szkoda bo za 200 stowki byla by naprawde okazja (sam dysk to okolo 150 zl.) ale zawsze warto sie przekonac przed taka okazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisał mi ten facet od dekodera jeszcze. Dekoder odeślę do Cyfrowego Polsatu a kasę odzyskam lub nie z Programu Ochrony Kupujących.

 

Dekoder rozebrałem na części :D Zdjęcia wkrótce polecą na forum. Dysk też sprawdziłem i tu dla właścicieli Sagemcomów ESI-88 wiadomość niespodzianka - dysk to Hitachi ostatnia seria! Dysk bardzo podatny na przegrzanie, prawie pewny Click of Death, dodatkowo zabezpieczony permanentnym hasłem ATA - nie do usunięcia. Może być użyty tylko w dekoderze, lub po programowaniu układowym w komputerze. Znam kogoś kto jest w stanie to zrobić ale wymaga elektroniki z innego dysku z tej serii do przelutowania paru układów (przynajmniej na chwilę). To na razie wstępna prognoza wynikająca z braku sprzętu do Hitachi. Powtórzę jeszcze raz to nie jest dysk do komputerów to jest dysk przemysłowy. To jest też ważna wiadomość dla tych którzy kupili dysk na własność z dekoderem - nic z nim nie zrobicie po zakończonej umowie.

 

Natomiast inna sprawa, nie wiem czy dobrze rozumiem i mam nadzieję że ktoś mi pomoże kto ma ESI-88 wynajęty z czynszem. Muszę płacić co miesiąc w okresie darmowych kanałów 5zł za użyczenie? Jeśli tak to za niedługo z pwoodu braku wpłaty dekoder zostanie zablkowany :D A zrobienie wpłaty z własnego konta z wiadomoego powodu nie wchodzi w grę. Ale jazda :) Robi się ciekawie Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!ale mam mieszane odczucia.W pierwszej chwili pomyślałem to nie dla mnie...ale teraz po przeczytaniu kilku ciekawych postów wydaje mi sie interesujące..No więc tak:kupuję na allegro dekoder polsatu w rewelacyjnej cenie,już aktywowany, pół roku nie płacę,wchodzę na ICOK sprawdzam nr.konta wpłacam pieniądze na konto nie podając swego adresu i oglądam. a jak zabraknie mi kasy na abonament to trudno niech sobie tego żula ścigają ,mnie i tak nic nie zrobią.Pozatym mogę też wystawić na aukcji z jeszcze opłaconym abonamentem.A jak sprzedam komuś innemu to policja bedzie biegać jak pies po całej Polsce tropiąc dekoder :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :) Nie dostaniesz umowy do dekodera. Nie masz PESELU nie zarejestrujesz się w ICOK, nie masz dostępu do płatności, musisz opłacić 5zł za dekoder więc po miesiącu masz zablokowany, dysk jest bezużyteczny. Załóżmy że jednak zadzwonisz po numer konta do COKu i opłacisz, żul stwierdzi że cesja jest w trakcie i już użytkujesz dekoder. Wiadomo kto wpłaca na konto :) Jeśli żul nie będzie miał z czego zapłacić, zapłacisz karę ty, ta kara to chyba 2500zł.

 

A może być gorzej, załóżmy że oglądasz 6msc, po tym czasie aukcja z allegro znika, CP łapie żula a on pisze że zawarł z Tobą umowę sprzedaży z przeniesieniem praw do użytkowania i podpiera się listem o sprzedaży z ALLEGRO. Twierdzi że w warunkach aukcji było napisane że nie jest właścicielem dekodera a tylko przenosi prawo do użytkowania na kogoś innego i trzeba wykonać cesję, dekodery na umowę z opłaconym abonamentem wprzód są na allegro i są całkowicie legalne. Infomacja o koniecznej cesji jest zawarta w opisie. W tym momencie nawet żula nie będą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka nazwa na sprzedawców ;) Są też fiolety ;). Serwis teraz za byle co banuje a co dopiero za lewy handel, to bez pytań out z towarzystwa.

 

Te dyski można sformatować komputer będzie je widział, opłat jednak nie ma przez 6 miesięcy, to wszystko co pisze CSA staje się mało wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to piszesz czy tak zgadujesz ;) Bo ja już mam dekoder i bawiłem się tym dyskiem i wiem co to jest, jak znasz sposób na łatwe sformatowanie dysku to się pochwal. Nie jestem pewny tylko tych opłat bo nie mam umowy, na razie w ICOKu nic nie trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...