Skocz do zawartości

"Wątpliwe" oferty tunerów CP z abo. na 6 miesięcy


markb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

już pisałem co jest z tymi dekoderami, są to dekodery brane na słupy, po zakończniu 6 miesięcy jak nie zapłacicie kolejnego a znajdą dekoder u was możecie iść siedzieć za paserstwo, chyba że macie czystą kartotekę to będą zawiasy albo macie szczęście to mandat

 

na allegro można kupić dużo kradzionych rzeczy, więc należy uważać, ja kupiłem kiedyś kradziony dysk, znalazłem różne pliki na dysku i zadzwoniłem do poprzedniego właściciela w Niemczech, był w cięzkim szoku bo dysk oddał do naprawy i sądził że tylko naprawa się przedłuża, a naprawdę serwis się zwinął a dyski rozsprzedali z danymi właścicieli, poszukajcie na niemieckich dziennikach o serwisie mediona gdzieś na północy niemiec i w danii, jakie były akcje i większość dysków trafiła do Polski! Bo wiadomo Polak to złodziej i oszust więc na pewno kupi żeby oszczędzić, ale kto nie chce zaoszczędzić paru złotych kosztem gwarancji?

 

Wiem co zrobię, jako że mam pewną wiedzę z zakresu prawa handlowego i karnego, kupię jeden i opiszę jak wygląda sprawa. Będziecie mieć pewność, moim zdaniem karty są już aktywne a cała akcja to zwykłe złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dekodery Sagem ESI-88 nie są dostępne w sprzedaży w CP, tylko dzierżawa i nie ma żadnej opcji przy przedłużeniu żeby jako dodatkowy dostać ten dekoder - co za bzdura! Sagem ESI-88 pochodzą z wyłudzenia, byle menel może wziąc dekoder z dyskiem za 1zł na 6 miesięcy GRATIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dyskiem wartym 150zł nawiasem mówiąc i sprzedaje za 180zł z 6msc - ciekawe no nie? Co najmniej gruby przekręt. Zobaczymy co dostanę, dobrze że niektóre są z wysyłką za pobraniem.

 

Przeczytajcie opis tej aukcji:

http://allegro.pl/art7dekoder-sagemcom- ... 63285.html

 

Zwróćcie uwagę -nie wiadomo czy opłacono abonament oraz WYSTAWIA FAKTURY VAT, to już bezczelność, fakturę na kradziony dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ktora to sprzedaje to taki swego rodzaju lombard. Wiem bo jestem z Bytomia. Swoją drogą to ciekawa sprawa, ale wiecie jak to jest w tego typu "sklepach" oni cos kupują od każdego kto ma cos do sprzedania. Wymagają jedynie podpisania oswiadczenia ze jest sie wlascicielem rzeczy tam oddawanej. A ze płacą zazwyczaj gotowką to chętnych na skorzystanie z ich "usług" nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię ten dekoder to mogę mieć potem jakieś konsekwencje prawne z tego powodu. Przecież mogłem nie wiedzieć że przedmiot pochodzi z kradzieży itp. A po drugie czy ci sprzedający zmieniają jakoś dane klienta tego dekodera na moje, kupującego na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy jak kupię ten dekoder to mogę mieć potem jakieś konsekwencje prawne z tego powodu. Przecież mogłem nie wiedzieć że przedmiot pochodzi z kradzieży itp.

Nie ważne czy wiedziałeś czy nie wiedziałeś i tak poniesiesz określone konsekwencje prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie opis tej aukcji. Zwróćcie uwagę -nie wiadomo czy opłacono abonament oraz WYSTAWIA FAKTURY VAT, to już bezczelność, fakturę na kradziony dekoder?

 

Zawsze zgłaszam do Allegro tego typu aukcje.

Tutaj koś handluje wg. zasady drzem, mydło i powidło.

Kolejna aukcja tego człowieka, która narusza zasady.

http://allegro.pl/art7-router-livebox-w ... 22172.html

 

Swoją drogą ktoś już kupił ESI88 od tej osoby:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=430 ... eg&p=1&p=0

sob 15 sty 2011 12:21:05 CET

Wpłata za Dekoder w dniu zakupu 11.01 2011 do dzisiaj 15.01.2011 nie otrzymałem przesyłki pomimo adnotacji w email - pilne ! Dla mnie firma mało wiarygodna. Będę domagał się zwrotu wpłaty za zakup 213 PLN.
[Odpowiedź z:sob 15 sty 2011 15:50:32 CET] KLIENT BARDZO NARWANY - ZAMIAST ZAPYTAĆ NA POCZCIE CZY NIE MA DO NIEGO PRZESYŁKI TO DZWONI I WYPOWIADA UMOWĘ JUŻ PO REALIZACJI Z NASZEJ STRONY- A POCZTA MA DWA TYGODNIE CZASU NA ZŁOŻENIE REKLAMACJI

http://allegro.pl/art7-dekoder-cyfrowy- ... 27314.html

 

 

Mam wątpliwości do tej aukcji. Wydaje mi się, że na udostępnienie jest ten dekoder w przypadku Mini Extra HD.

http://allegro.pl/cyfrowy-polsat-mini-e ... 80228.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tego typu aukcji i innych tego uzytkownika: http://allegro.pl/nowy-polsat-m-100-kup ... 84793.html. Nawet jeżeli ktoś podpisuje umowę na abonament a potem nie płaci to co się dzieje: czy dostaje karę umowną zapisaną w umowie, czy operator go nie ściga?

scigają ścigają a na koniec przekazują sprawę firmie windykacyjnej,zaś na dekoderze wyskakują komunikaty o zaleganiu z zapłatą ,a na końcu go zablokują :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest dekoder zostaje zablokowany góra miesiąc po niezapłaceniu rachunku, ale to dopiero początek, operator wymawia umowę ze względu na nie wypełnianie warunków umowy przez klienta i żąda zapłaty zaległych należności i kary za przerwanie umowy, sprawa jest przekazywana firmie windykacyjnej, gdy ona nie odzyska należności kieruje sprawę do sądu, w sądzie klient wyznaje gdzie jest dekoder, choć rzadko o to pytają, raczej każą płacić za dekoder jako za niezwrócony sprzęt

 

chyba że nie wiadomo gdzie jest klient i dekoder to sprawa jest przekazywana policji i można odetchnąć :) oni wpisują klienta na listę poszukiwanych za oszustwo i niby szukają dekodera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawości napisałem do jednego sprzedającego takie dekodery i oto co otrzymałem w odpowiedzi:

 

WITAM.

 

DO CZĘŚCI DEKODERÓW MAMY UMOWY KLIENTÓW KTÓRZY WZIĘLI JE Z POLSATU. NIE ZNAMY SIĘ NA TYM DOKŁADNIE WIĘC PISZEMY , ŻE MOGĄ BYĆ ZABLOKOWANE.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już mój otrzymałem kurierem! Po kolei:

 

- Do gościa napisałem że ma być kurierem, wysłał wczoraj po południu po pracy, doszło dzisiaj - nieźle!

- W pudełku nie ma umowy, nie ma instrukcji prepaid, jest niepodbita karta gwarancyjna i książeczka, widać że dekoder był włączany.

Wchodząc przez ICOK, widzę że dekoder został wzięty na: Zenona P**** (nie podam nazwiska ale jest zabawne!), Pan Zenon urodził się w 68 roku ale ma dowód osobisty AAD (pierwsza seria dla osób z lat 82-83). Podany telefon kontaktowy ma 10 cyfr!

- Za dekoder trzeba uiszczać opłatę 5zł miesięcznie.

- Dekoder ma nie 6 a 5 miesięcy gratis, ktoś już coś na nim oglądał jak widać.

 

Jutro napiszę do gościa jak mi to wszystko wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...