Skocz do zawartości

Co wyniknie z współpracy tp i n?


sebo47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie istnieje mozliwosc zerwania umowy z tp na neo+tv wtedy zdajesz sprzęt i zostaje Ci naliczona kara, ale jezeli podpiszesz nowa 12/24mies w ciagu 30dni to nie placisz za to i masz i nowy sprzet i "nowa" neostrade

to jeśli mam neo + tv i pakiet L i zerwę umowę na neo+tv a zostawie pakiet L i zamiast neo+tv wezmę samą neostradę to będzie bez płacenia kary i dekoder mi zostanie z samym pakietem L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak

Neo+Tv(L)-to jest Twoja umowa na cała uslugę neostrady z telewizja. Możesz zrezygnować tylko z samej telewizji albo z całego pakietu internet + telewizja włączając w to pakiety telewizyjne. Jak sam wiesz internet jest nieodłącznym filarem działania całej tej konstrukcji, ponieważ teoretycznie musisz mieć podłączony livebox do dekodera, bo ściąga on aktualizacje, chociaż z tego co wiem da rade do obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TP bardzo dobrze na tym wychodzi, dostaje min. Polsaty, nSport itp. Jestem ciekaw co bedzie miec z tego n :> byloby dobrze jakby dolaczyli do oferty TV1000 i MTV Dance ale blado to widze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co n'ka z tego ma? Napewno wzrost liczby punktów obslugi. Liczba odbiorców DTH w pierwszym kwartale 2011 GrupyTP to coś w granicach 500tysiecy, wiec wzrosnie napewno zainteresowanie dodatkowymi pakietami. Nka ma w tym momencie najlepszą jakość odbioru u klientów, wiec napewno TP bedzie mialo duzo lepsza jakosc uslug. No i slyszalem, że n'ka bedzie mogła ruszyć ze sprzedaża CDMA czyli internetu radiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie zasad dotyczących kar. Umowę podpisywałem na 24, a do końca mam jeszcze 8 miesięcy, więc poczekam jeszcze trzy, cztery i umowę wypowiem. No chyba, że mnie czymś miło zaskoczą, ale przy tej polityce jest to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na infolinii dowiedziałem się, że neo+tv i pakiet L to są 2 różne umowy

Bo to są dwie oddzielne umowy ale nie możesz sobie zostawic samego pakietu L. Np masz telefon stacjonarny i neostrade to do funkcjonowania internetu z TP potrzebna jest Ci aktywna linia tak samo jest tutaj dwie oddzielne umowy, ale jedno z drugi musi isc w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje to również możliwość startu do wykupienia praw sportowych za mniejszą kasę, ponieważ dzielą się równomiernie kosztami zakupu licencji na pokazywanie meczy. Może razem wystartują o prawa do LM czy LE albo ligi europejskie czy NBA. LM w nSport, a LE w OrangeSport. nSport wykupuje sublicencje od Orange Sport na LE, a Orange Sport wykopuje sublicencje na LM.

Nie "nakręcałbym się" na zapas. To w jakim stopniu n-ka jest zainteresowana prawami do transmisji sportowych widać doskonale w ramówce nsportu. OS z kolei stracił prawa do transmisji ekstraklasy. Nie jestem przekonany że szwedzkim żużlem i francuską piłką uda się zatrzymać dotychczasowych abonentów tego kanału.

Przewiduję spory spadek ich liczby głównie za sprawą braku w ofercie ekstraklasy. Czegokolwiek by nie pisać o żenującym poziomie naszej ligi to krajowa ekstraklasa była jedynym magnesem który przyciągał klientów do zamawiania OS. Sam z racji piłkarskich zainteresowań kończę jesienią kilkuletnią współpracę z TP i przechodzę do kablowego molocha który w tym samym budynku w którym konsultanci TP zaproponowali mi wczoraj bardzo szybkie 2MB łącze w miejsce 1MB wspomniana duża sieć kablowa oferuje nawet 120 MB i pełną ofertę tv cyfrowej (m.in.ze sportowymi kanałami Polsatu) i pełnym pakietem Canal+ (wraz z kanałami HD) których w tepsianym IPTV przez ostatnie 2 lata się nie doczekałem . Oferta telewizyjna tp w oparciu o kanały n-ki dla miłośników filmu pewnie będzie przyzwoita, ale oferta kanałów sportowych poszerzona o nsport to żadna oferta a przy podwyżce cen pakietów grono zainteresowanych taką a nie inną ofertą sportową znacznie się "skurczy" więc o liczbie abonentów która się marzy Panu Wituckiemu mogą raczej zapomnieć. Spodziewam się jeszcze wycofania pakietu C+ z oferty TP ale to pewnie jesienią lub dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

to co napisałeś to wszystko prawda. Sam wykupiłem OS tylko dla naszej kopanej, ale i tak byłem średnio zadowolony, ponieważ akurat mecze drużyny której kibicuję było na żywo jak na lekarstwo (3-4 na rundę). Wspomniana przez Ciebie duża sieć kablowa nie świadczy u mnie (jeszcze?) usług, ale mam możliwość wzięcia opcji MR od konkurencji. Milion abonentów - ambitnie, ale nie sztuka jest zdobyć klienta. Sztuką jest go zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z operatora kablowego i sadzę, że nie można ich stawiać na równi z operatorami sieci telefonicznej, bo jak wiadomo kablówki są głównie w wiekszych aglomeracjach no i mają możliwosc puszczenia 120mb, gdzie sieci telefoniczne w najblizszych latach nie beda sie mogly tym popisac. Kablówki sa glownie w blokach i w takie targety kierują swoje uslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co.. n-ka dostała 10(?) kanałów Polsatu w zamian za dwa(sory, ale TVN HD+1 nie liczę jako osobny kanał). Teraz to wszystko dostaną abonenci TP, w zamian za .. jak na razie za nic.

Może na takiej zasadzie wymieni się Polsat z TP, wtedy wszyscy(poza C+) będą mieli wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, poprostu zapytam tu na naszym forum. Mieszkam za granica i nie moge sie dodzwonic na nr 801, czy wiecie jaki jest numer na stacjonarny z komorki. Nie moge nigdzie znalesc... Chodzi mi oczywiscie o nowe pakiety tv, chcialbym popytac ale nie ma jak zadzwonic... Dzieki!!!

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dowiemy sie kiedy nowa oferta juz bedzie w nabyciu. Mowie do czerwca bo roznie bywa z TP jak sami wiecie, wiec moze sie przedluzyc ten 23 maja to jest taki naciagniety troche termin. Z tego co wczoraj slyszalem konferencja ma byc w poniedzialek, a czy wejdzie nowa oferta teraz czy w czerwcu sie zobaczy - miejmy nadzieje ze teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co.. n-ka dostała 10(?) kanałów Polsatu w zamian za dwa(sory, ale TVN HD+1 nie liczę jako osobny kanał). Teraz to wszystko dostaną abonenci TP, w zamian za .. jak na razie za nic.

Może na takiej zasadzie wymieni się Polsat z TP, wtedy wszyscy(poza C+) będą mieli wszystko :D

Jak to co dostała? Nowych abonentów którzy będą płacić abonament, bo przecież nie daje tego za darmo, tylko że rozliczać się będzie zapewne z TePsą, zamiast z klientem indywidualnym. W druga stronę dostanie Neostradę, a w przyszłości może również telefon do własnych salonów, czyli elementy do własnej oferty Triple Play. Tym razem to eNka będzie wystawiać fakturę i lwią część dochodu za internet przekazywać telekomunikacji? Proste?

To oczywiście tylko moje rozważania, bo na dobrą sprawę nie wiemy jak będzie wyglądał faktyczny model biznesowy.

Sam bym się skusił. Na razie mam DSLa 2000down/512up oraz Multiroom N przez najbliższe dwa lata, ale jak będzie można Neo dokupić do tej oferty to czemu nie? W każdym razie dekoder wolałbym eNkowy, dobrze by było żeby TePsa też z czasem przeszła na takie, ale zawsze umowę mogę w punktach N zawierać umowy.

Mnie ciekawi czy w N pokaże się kiedyś "kablowe" VOD z TPSA.

 

Aktualizacja: http://www.rp.pl/artykul/550098.html

Spośród usług telekomunikacyjnych dostępnych na rynku TVN dystrybuować będzie tylko usługi TP. Z kolei TP w swojej telewizji satelitarnej udostępniać będzie tylko pakiety „n”. Przychody uzyskiwane ze sprzedaży usług przez jednego z partnerów będą dzielone między obu. Witucki tłumaczy, że rozliczać się oni będą na zasadach hurtowych. Według niego dla końcowego klienta efekt współpracy TP i TVN będzie oznaczał niższą cenę za usługę wchodzącą w skład pakietu. TP zapowiedziała, że stopniowo będzie wygaszać współpracę przy dystrybucji płatnej telewizji z Cyfrą+, z którą łączyło ją podobne porozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vix mam takie drobne pytanko.

Mam aktualnie stary pakiet podstawowy, bez tych tvn-ów oraz orange sport. Czy w takim układzie coś mi dojdzie, czy znowu będą chcieli abym podpisał nową umowę? Odrazu mówie nie mam zamiaru, bo skoro oni nie potrafią szanować klienta, to ja ich też nie będe szanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta cała sytuacja trochę zaskoczyła, bo kto by się spodziewał, że dojdzie de facto do fuzji platformy "TP" z "Nką" !

 

Ja prędzej zakładałem, że "Nka" udostępni swoją pełną ofertę na modułach "nCAM HD" (w wersji na abonament) i to by dało według mnie "Nce" dużo większy i szybszy przyrost liczby abonentów, niż ten zastosowany "fortel", ale widać "Nce" bardziej zależy teraz na możliwości oferowania internetu i to myślę lepszej jakości, niż ten oferowany przez "Cyfrowy Polsat", niż na zwiększaniu liczby abonentów telewizyjnych, a "TP" nie dała nic za darmo i de facto kupiła "Nkę", przynajmniej na pewien czas, więc moim zdaniem dużo lepiej na ten moment na tym układzie wyszła "TP", a "Nka" się sprzedała za stosunkowo niską dla "TP" cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bedziesz musial podpisac nowa umowe, tak jak powiedzial kolega,

2. bedzie TV4 bankowo,

3. Tez sie nie spodziewalem ze bedzie to akurat n'ka, chociaż znająć polityke ITI sa nastawieni na kase, a laczac sie z TPSA napewno lykna pare miliardow. Przeciez niedawno sprzedawali akcje TVN'u. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...