Skocz do zawartości

Co wyniknie z współpracy tp i n?


sebo47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ta cała sytuacja trochę zaskoczyła, bo kto by się spodziewał, że dojdzie de facto do fuzji platformy "TP" z "Nką" !

 

Ja prędzej zakładałem, że "Nka" udostępni swoją pełną ofertę na modułach "nCAM HD" (w wersji na abonament) i to by dało według mnie "Nce" dużo większy i szybszy przyrost liczby abonentów, niż ten zastosowany "fortel", ale widać "Nce" bardziej zależy teraz na możliwości oferowania internetu i to myślę lepszej jakości, niż ten oferowany przez "Cyfrowy Polsat", niż na zwiększaniu liczby abonentów telewizyjnych, a "TP" nie dała nic za darmo i de facto kupiła "Nkę", przynajmniej na pewien czas, więc moim zdaniem dużo lepiej na ten moment na tym układzie wyszła "TP", a "Nka" się sprzedała za stosunkowo niską dla "TP" cenę...

Mi się właśnie wydaje, że obie firmy wyjdą na tym dobrze, bo docelowo z tego co można wyczytać to oferta tp ma być wyparta przez pakiety n, a zyski pewnie fifty-fifty więc o żadnym sprzedawaniu się tp czy n nie ma mowy. Chyba, że się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem więcej na tym interesie zyskuje jednak "TP", bo nie będzie już musiała utrzymywać własnych transponderów dla oferty telewizyjnej, ani podpisywać umów i płacić nadawcom kanałów, bo to wszystko zapewnia "Nka" (właśnie swoją drogą ciekawe czy i kiedy "TP" zwolni swoje transpondery na "Hot Birdzie" i kto je dostanie??? - automatycznie w tej sytuacji nasuwa się wniosek, że będzie to "Nka", ale pewności nie ma), a ona dostaje w zamian coś co dla "TP" jest sztandarową usługą i i tak większość zysków z niej "TP" zostawi dla siebie, zresztą chyba jednak większość posiadaczy "Neostrady" ma tylko ją, tzn. bez telewizji, więc na nich "Nka" i tak nie zyska.

 

Inna sprawa, że "Nka" tym posunięciem wyprzedziła "Cyfrowy Polsat" pod względem jakości i zasięgu oferowanego dostępu do internetu i teraz ludzie raczej będą brać "Nkę" z "Neostradą", niż "Cyfrowy Polsat" z ich internetem w technologii z tego co wiem "komórkowej", a zwłaszcza jeśli celem ma być uzyskanie stabilnego i szybkiego dostępu do sieci w domu (ja mam "Neostradę" bez telewizji i komórkowy internet "IPlus" i mimo, że teoretycznie u mnie prędkość "IPlusa" to ponad 3 mb/s. to jednak kiedy miałem "Neostradę" w wersji 2 mb/s., to w praktyce działała ona szybciej i stabilniej od tego niby szybszego "IPlusa").

 

Przeczuwam, że odpowiedzią "CP" w tej sytuacji może być albo fuzja z "Cyfrą+" i postawienie znów bardziej na telewizję, niż internet, albo współpraca w kwestii internetu (na podobnych zasadach jak "Nka" z "TP", tzn. oferowanie usług partnera nawzajem w swoich salonach) z "Polkomtelem", albo "T-Mobile"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z pozostałymi kanałami polsat? A dojdą też kanały radiowe? :)

 

POLSAT, POLSAT HD, POLSAT 2, i chyba POLSAT CAFE z tego co bylo mowione ma pojawic się w pakiecie podstawym. Co do kanałów radiowych masz na mysli cos takiego jak w Cyfrowym Polsacie ze mozesz sobie MAXXXA albo ZET-ki sluchac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) a jeszcze coś wejdzie prócz tego ?? Jeżeli nie możesz to nie mów ale powiedz chociaż liczbę kanałów które wejdą do pakietu podstawowego oprócz polsatów i tv4.

 

Mam nadzieję że cenniki zostaną jakie są , albo pójdą w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś większego się szykuje :) pewnie dadzą wszystkie kanały z n z pakietu informacja i rozrywka - wtedy było by super :) ale szanse pewnie będą małe ...

 

Pisząc 1 czerwca miałeś na myśli że coś dojdzie tego dnia do pakietu podstawowego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, bo jeżeli jutro nie będzie nowej oferty to dopiero 1 czerwca. Ale z tego co widzę na stronie TP, może być to poniedziałek, ponieważ promocja dysku zewnętrznego jest do 23 maja, a także serwis użytkowników TP jest zablokowany do jutra :> :> hmmm zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na to,że w" n" wkrótce pojawią się takie kanały jak: Mtv dance, Z.reality Z.lub,Z.romantica,Z.europa,Extreme sport channel,Espn Clasic,Tv1000,Disney Playhouse,Travel channel(chyba ,że n postara się o wersje HD)?,nie wiem co z kanałami (Trace i 13 street Universal)czy one też mogą trafić do oferty tv "N"? Pożyjemy zobaczymy,chyba ,że po dodaniu polsatów "n" "po[beep]adła" finansowo. :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...