Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Zmiana ramówki - to wypełnienie norm 'pseudolokalności', określone w koncesji jest emitowane teraz po 22. A po 23 leci już autopilot aż do rana - a konkurencyjna Eska ma program na żywo do 24.

 

Ogólnie Maxxx bardzo się stoczył - we wrześniowej ramówce zabrakło chociażby audycji: Klub FM, Hop Bęc In Da Mix, a lista Hop Bęc jest tylko w piątki.

Dodano za to pseudolokalny program w godzinach 15-19 (puszka jak nic).

Jest też nowy liner - "Hity na Maxxxa".. Wcale się nie kojarzy z Eską, oj wcale..

Teraz to po prostu popowa szafa grająca.. To efekt tego, że teraz dyrektorem muzycznym jest ktoś z głównej anteny RMF FM..

Bardzo ceniłem sobie Maxxxa, ale teraz chyba jest gorzej niż w Esce..

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zmiana ramówki - to wypełnienie norm 'pseudolokalności'

Jest też nowy liner - "Hity na Maxxxa".

A ja jestem za lokalnością. I bardziej mi się podoba współczesna jak to piszesz (choć nie wiem dlaczego) "pseudolokalność", niż wcześniejsza oficjalna "ogólnopolskość". Miło usłyszeć "tu Rusinek i wasze RMF Maxxx Krosno". :smile:

 

Ponadto bardziej mnie kręci Hity na Maxxx'a niż Hit za Hitem. Teraz jeszcze częściej i dłużej słucham RMF Maxxx.

 

A swoją drogą ciekawe jak oni to robią, że Rusinek nawija swoje bla, bla, bla i mówi tak gramy tylko w RMF Maxxx Krosno i co słuchają tego goście w Częstochowie i Wałbrzychu? :roll:

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo zdanie, co @Szymon9904. Program "pseudolokalny", jak to określiłeś jest nagrywany z Krakowa/Warszawy i puszczany "z puszki". Dla mnie to nic ciekawego i wolałem już tą "ogólnopolskość".

 

Karolina Kowalska która prowadziła to pasmo dla Częstochowy, nawet nie umiała dobrze rozwinąć skrótu "al. NMP" - najważniejszej ulicy w Częstochowie. Natomiast dzisiaj powitał mnie Konrad Bogusz i mówił, że będzie informował co ciekawego się dzieje na Śląsku. :roll: Nie wiem czy to jakaś wpadka czy może częstochowski program zlikwidowali i wcisnęli nas do Śląska. Jeżeli tak to dziękuje bardzo. :)

 

Dodatkowo mogę się pochwalić, że 2 tygodnie temu udzieliłem wywiadu dla RMF Maxxx w sondzie ulicznej na temat e-papierosów; słyszałem już siebie w radiu 3 razy przez te 2 tygodnie. Puszczają kilka materiałów w kółko, wszystko jest robione jak najmniejszym kosztem. Na tym polega właśnie lokalność sieciówki, puszczanie w kółko tego samego o 6 rano i jak się okazuje również we "fleszach". 

 

A co do ramówki zniknął również "House of Bounce", który zdecydowanie się wyróżniał na tle całej ramówki. Hop-Bęc tylko raz w tygodniu to dla mnie automatycznie mniej nowości. I tak właśnie jest, cały czas katują piosenki z wakacji; "Sing me to sleep", "Kill em with kindness", "This girl" itd. 

 

Źle się dzieje w tej stacji, wygląda to tak jakby chcieli ją wkrótce zlikwidować i zrobić rebranding czy coś w tym stylu. Całą pałeczkę oddali Esce. 

Edytowane przez jackie :-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackie: Według ramówki na stronie RMF Maxxx, od wczoraj w Częstochowie w paśmie 15-19 jest Konrad Bogusz. Dzisiaj też tak było, jutro też tak będzie.

 

@A&G: naprawdę odpowiada Ci lokalność z puszki? Jak powiedział @jackie, wszystkie wejścia prezenterów w tym paśmie są nagrywane (zapewne wcześniej) 'na Kopcu' i potem emitowane w lokalnych ośrodkach.

 

Już Eska jest lepsza, bo co prawda tu lokalna popołudniówka jest tylko w paru większych miastach w Polsce (w wielu niestety jest sieciowe "Wrzuć na Luz" + wiadomości o pełnej + traffici), ale jest w 100% lokalna. Jak ostatnio słuchałem Eski Wrocław (na szczęście odbieram stale), to tam całe pasmo 15-18 jest w pełni lokalne - nawet newsy krajowe są czytane przez lokalną serwisantkę.

 

Mi najbardziej brakuje jednak tych pasm klubowych - w tym Maxxx był lepszy od Eski.

Ciekawe jak to będzie w przyszłym roku z Sunrise Festival? Będzie ciekawie, gdy transmisję podejmie Eska :)

 

A tymczasem zostaje mi słuchać innych stacji stricte popowych (odbieram dużo niemieckich stacji z taką muzyką, a także czeską Evropa2), a także 'najbardziej klubowej stacji w Polsce' - Muzycznego Radia (w wybranych pasmach, chociaż i program ogólny jest wart posłuchania - do tego to w pełni lokalna stacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lokalność z puszki - tak odpowiada mi; ponieważ tak jak napisałem wcześniej:

 

wolę i bardziej mi się podoba współczesna jak to piszesz (choć nie wiem dlaczego) "pseudolokalność", niż wcześniejsza oficjalna "ogólnopolskość".

 

Dlaczego? Ponieważ nie interesuje mnie gdzie i kiedy ktoś coś nagrywa, tylko fakt, iż mogę się czegoś dowiedzieć o moim mieście, regionie (co się dzieje, co ktoś ustalił i jaka, gdzie i kiedy będzie impreza). A czy to nagrali w Krakowie, Londynie, czy Bernie - co mnie to? Mnie interesuje informacja, a nie studio nagrań.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oferta RMF Maxxx na Sylwestra i Nowy Rok wygląda tak:

Sylwester:

08:00 Sylwester na MAXXXa

Justyna Borycka, Karol Kania

13:00 Sylwester na MAXXXa

Joanna Meus

17:00 Sylwester na MAXXXa

Ania Wojtkowiak, Artur "Fiołas" Fiałkowski

20:00 Sylwester na MAXXXa

Przemek Grabowski

 

Nowy rok:

09:00 Hity na MAXXXa

Piotrek Taraszka

14:00 Bieg PoZdrowień

Robert Bojanowski, Mariusz Pucyło

19:00 MAXXX Party

neeVald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak - chodzi o ten utwór. Niemniej jednak, odniósł komercyjny sukces, przyciąga rzeszę młodych fanów i odbiorców - nie dziwota, że Maxxx to gra.

I tak "Miłość w Zakopanem" to gatunek rock polo - lepsze to niż dawne eksperymenty Eski z graniem Czadomena (Ruda Tańczy Jak Szalona) bądź "Ona Tańczy Dla Mnie" zespołu Weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

RMF Maxxx może czuć się dumne. Dobrze znany nam Gromee czyli Andrzej Gromala wraz z Lukasem Meijerem jedzie na Eurowizję. Nie byłoby w tym nic dziwnego że to właśnie dzięki Gromee'mu mamy dzisiaj RMF Maxxx! Gromee bowiem to osoba bardzo znacząca dla krakowskiego eteru - założył Blue FM, potem Radio Region i w końcu RMF Maxxx a teraz wspiera też antenę RMF FM w redakcji muzycznej: http://25lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Andrzej+Gromala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Od dzisiaj lekkie zmiany w ramówce RMF MAXXX.

Bez zmian:

6:45 - 9:15 Wstawaj, nie udawaj - Rock i Jakubek
9:15 - 15:00 Byle do obiadu - Fiołas i Ania

Zmiany:

15:00-19:00 I wszystko gra - Karolina Kowalska
19:00 Hity na maxxxa - Konrad Bogusz

Prawdopodobnie wszystkie oddziały stacji RMF MAXXX nadają audycję - I Wszystko Gra - z Karoliną Kowalską, czyli na razie nie ma lokalnych audycji.

Nie wiem ile taka sytuacja potrwa i nie wiem czy to czasowe rozwiązanie, czy zmiana na stałe.

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Niektóre oddziały jednak mają lokalny popołudniowy program I wszystko gra.

Dzisiaj przeglądnąłem stronę internetową stacji i zauważyłem, że lokalne programy popołudniowe I wszystko gra mają

m.in Białystok - tutaj prowadzi audycję Piotrek Taraszka, Zielona Góra - tutaj Rafał Witkowski, Rewal - Robert Bojanowski, Krosno - z kolei tu jak w Białymstoku, czyli Piotrek Taraszka.
Miasta, które mają od tego tygodnia sieciowe popołudniówki z Karoliną Kowalską, to m.in. Kraków, Warszawa, Poznań i pewnie jeszcze inne, ale się nie zgłębiałem aż tak.

Przynajmniej tak jest w ramówkach na stronie radia.
Cały czas się zastanawiam, czy te zmiany w I wszystko gra, są na stałe czy są tylko tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku 7 kwietnia radio RMF Maxxx nadaje specjalną, nocną audycję. Można jej słuchać w dni powszednie po godzinie 23:00.
 

Cytat

Nocne wydanie „Hitów na Maxxxa” prowadzi Piotr Niwald (Dj neeVald). Audycja jest nadawana w związku z epidemią COVID-19, a jej hasłem przewodnim jest „gramy dla wszystkich, którzy czuwają w nocy”. W ramach pasma pojawiają się między innymi informacje o konkursach i fragmenty porannego programu „Wstawaj, nie udawaj”. Audycja trwa do godziny 6:00.


Mniej tematyki lokalnej

W związku z epidemią choroby COVID-19 wywoływanej koronawirusem, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na czasowe zawieszenie realizacji niektórych zapisów programowych, w tym tych dotyczących lokalności. Nadawca RMF Maxxx ograniczył liczbę regionalnych wydań popołudniowej audycji „I wszystko gra”. Ogólnopolskie pasmo prowadzi Karolina Kowalska.


Źródło -> https://www.omediach.info/rmf-maxxx-z-nocnym-programem-specjalnym/

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawdopodobnie dzisiaj od 15:00 program I wszystko gra w RMF MAXXX Kraków poprowadzi neeVald. Nie wiem jak z innymi miastami.
Jeśli ramówka mówi prawdę, to najpewniej tak właśnie będzie.
Prawdopodobnie w tym tygodniu będzie cały czas prowadził ten program. Uważam, że to dobrze. neeVald według mnie to świetny prezenter. :)
Z kolei wieczorny program od 19:00 Hity na MAXXXa będzie prowadził Konrad Bogusz.

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 19:00 majówkowa lista Hop Bęc.
W opisie programu na stronie RMF MAXXX napisali, że w czwartek wyjątkowo są online i on air.
Więc jest możliwość, że może czwartkowa lista Hop Bęc będzie na żywo i możliwe, że nawet będzie transmisja video na stronie radia.
Listę poprowadzi Konrad Bogusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według ramówki na stronie RMF MAXXX od poniedziałku program Byle do obiadu będą prowadzić Ania Wojtkowiak i neeVald.
Nie powiem... ciekawa zmiana. Chyba neeVald nigdy nie prowadził tej audycji. Nie jestem pewien, ale nie przypominam sobie takiej sytuacji. :)
Wydaje mi się, że ta zmiana nie jest na stałe. Mimo wszystko ciekawe jak będzie się im współpracowało na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...