Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Parę dni temu jadąc autobusem we Wrocławiu stałem przy desce rozdzielczej i zauważyłem że kierowca miał włączone radio RMF MAXXX (oczywiście przeczytałem z rds-u radia w tym autobusie) ale doznałem szoku jaka nietypowa piosenka jak na to radio leciała akurat gdy ja jechałem.............. Shakira - Underneath Your Clothes :shock:

Szczęka mi opadła..... Kompletnie nie ten repertuar jak na to radio! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Radio młodzieżowe, a młodzież nie tylko słucha "łupanki" albo ostrego grania. ;) Puszczają równiez:

 

PASSENGER - Let Her Go

WHITNEY HOUSTON - My Love Is Your Love

MICHAEL JACKSON - Smooth Criminal

MAROON 5 - Daylight

AEROSMITH - I Don't Wanna Miss A Thing

METALLICA - Nothing Else Matters

NO DOUBT - Don't Speak

i wiele innych, które pewnie wg ciebie by nie pasowały do tego radia. :D Jednak MAXXX chce zatrzymać starszych słuchaczy przy sobie, którzy słuchają to radio od początku i są teraz w okolicach 40-tki. Moim zdaniem dobrze robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipne jest to radio. Dużo szlifierek i łupanek i wkółko to samo. Ostatnio włączałem kilka razy w tygodniu o róznych porach to ciągle leciał ten sam utwór z tą jąkającą się niewiastą i "zaciętą płytą" na początku. Wygląda na to że radio jest biedne bo mają tylko jedną w dodatku denną piosenkę. Na dodatek ta piosenka często gości w RMF, Zet, Esce czy R.Weekend więc jake to radio dla młodzieży ? :-)

 

PASSENGER - Let Her Go

WHITNEY HOUSTON - My Love Is Your Love

MICHAEL JACKSON - Smooth Criminal

MAROON 5 - Daylight

AEROSMITH - I Don't Wanna Miss A Thing

METALLICA - Nothing Else Matters

NO DOUBT - Don't Speak

 

No dobra ale od tych piosenek to już [beep]ć się chce... Czy Whitney Houston nagrała tylko tą jedną piosenkę? To dlaczego w radiu mamy 1-2 utwory danego wykonawcy podczas gdy ten ma na swoim koncie kilka bądz kilkanaście płyt ? W dodatku te utwory lecą kilka razy w ciągu dnia żeby dobić słuchacza tak by się już nie podniósł ... :-)

Problemem dzisiejszych komercyjnych stacji radiowych jest wszechobecna nuda. Wszystkie grają wkółko to samo... Bo uważają że tylko " hity" mogą przyciągnąć jakiegokolwiek słuchacza... I tymi "hitami" skutecznie wypędzają słuchaczy ze skali radiowej. Tego nie da się słuchac dłużej niż godzinę tygodniowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od 9:00 rano, RMF MAXXX puszcza stonowane utwory, w końcu stacja stanęła na wysokości zadania. Ale do 9:00 rano normalnie puszczali "łomot".

Natomiast 1 listopada po prostu nie mieli szacunku dla "Wszystkich świętych" i puszczali playlistę taką jak zwykle. Rozumiem format CHR ale w święta mogliby się ogarnąć i grać tak jak dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja RMF MAXXX słuchałem na 101.1 FM nałogowo w latach 2007-2009. Ulubionymi przeze mnie audycjami były lista Hop Bęc, Słaby Program oraz Tiesto's Club Life, a ulubionymi prezenterami Przemek Grabowski i Robert "Karpiu" Karpowicz. Poźniej stopniowo coraz mniej słuchałem przerzucając się właściwie całkowicie na Eskę. Największym chyba osiągnięciem tej stacji była niezapomniana transmisja na żywo z Sunrise Festival 2008. Obecnie z rozgłośni tego typu wybieram Eskę, a od ogólnego RMF FM wolę Zetkę. Dużą rolę tutaj gra też rola zasięgu. Akurat np. w moim przypadku stacje RMF'u znacznie przegrywają pod tym względem z Eską czy Zetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do Eski, ale z tego co ludzie mowią to jest tam to tam też częstotliwość grania piosenek jest masakryczna i jest więcej powerplayów niż w Maxxxie i jest tam więcej piosenek w stylu "Sexy Papi".

W Hop-Bęc się trochę poprawiło, jest więcej muzyki klubowej, ale nadal grają Grzeszczakową czy Pitbulla, od tego jest RMF FM. I uważam, że jeśli Maxxx chce mieć wizerunek stacji klubowej to powinien przestać grać takie utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakby chcieli być stacją klubową, a jednocześnie nie rozstając się z dawnym profilem stacji, mogliby dać np. dwugodzinne pasmo z muzyką wyłącznie POP. Po Planecie FM i teraz Esce Rock będzie taka dość spora luka. Któraś stacja powinna przejąć chociaż częściowo profil muzyczny jednej z tych stacji. Dla mnie jedna Eska Live RMX w soboty to zdecydowanie za mało.

 

Mogę potwierdzić teorię Boogeymana o zasięgu stacji RMF w ogólnie na Dolnym Śląsku. RMF Maxxx z Wałbrzycha jest tłumiony w pewnym momencie przez Radio Maryja z Wichowa, ten z Wrocławia ma słaby zasięg. A RMF FM - sporą wadą jest emisja z Żórawiny dla Wrocławia a nie z Ślęży. Poza tym jest tylko [beep]ziawka z Legnicy i dość mocne sygnały z Lubania i Jeleniej Góry. Konkurencyjne stacje już na starcie mają lepszy zasięg (Eskę Wrocław i ZET-kę odbieram u siebie w ST+RDS - odległość ok. 200 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec chętnie słucha tej stacji, zwłaszcza w Krakowie, tak więc po tę stację chętnie sięgają też osoby w wieku większym niż 35 lat. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy ojciec złapał falę tej stacji z RTCN Łysa Góra. Wtedy pierwszy raz miałem styczność z ciągłą emisją tego samego utworu, wtedy też było mniej muzyki klubowej, ale teraz muzyka house, czy drum and bass w tej stacji to chleb powszedni, co wpływa na mój gust muzyczny, ale ojciec nadal nie opuszcza grona słuchaczy tej młodzieżowej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...