Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.09.2024 o 14:41, pawelski_44 napisał(a):

Nie w Polsce. Nie pozwolą na to badania i włodarze radia

Innej lepszej opcji nie ma, no chyba, że nadal chcą być ESKĄ od RMFu... Zresztą trzeba uważnie patrzeć na to co się dzieje w RMFie gdyż mają być zmiany w zarządzie, być może dotkną one obecnego MAXXa.

 

8 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

lepszy format byłby dla mnie w formatcie np. WFLC z Miami

Szkoda, że żaden stream tej stacji nie działa poza USA... Chętnie bym posłuchał... Zdecydowanie MAXX powinien być inny niż ESKA, Melo, RMF FM i Radio ZET, być może rytmiczny format to dobre wyjście, gdyż w Polskim eterze takiej stacji brakuje najbardziej, a MAXXX historycznie właśnie w takim formacie nadawał.

Na kanale YT: Hity Na MAXXa! co miesiąc pojawia się mix playlisty RMF MAXX. Niestety tutaj bardzo mocno widać jak stacja się nie rozwija i stoi w miejscu... Większość utworów to ograne i stare kawałki.

 

https://youtu.be/cootklCdkYI?si=ot0JCpZnDKbvvAfL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Na kanale YT: Hity Na MAXXa! co miesiąc pojawia się mix playlisty RMF MAXX. Niestety tutaj bardzo mocno widać jak stacja się nie rozwija i stoi w miejscu... Większość utworów to ograne i stare kawałki.

Przy tym, niestety tak samo gra Eska. Playlistowo, MAXX to zawsze była wice-Eska, ale mieli jakiś taste w wczesnych latach. Teraz to jeszcze jest wice-RMF w myśli muzycznej

 

17 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Chętnie bym posłuchał... Zdecydowanie MAXX powinien być inny niż ESKA, Melo, RMF FM i Radio ZET, być może rytmiczny format to dobre wyjście, gdyż w Polskim eterze takiej stacji brakuje najbardziej, a MAXXX historycznie właśnie w takim formacie nadawał.

Zawsze był CHR, ale blisko Rhythmic.

W dniu 21.09.2024 o 08:40, NippyToadster napisał(a):

2009:
Tutaj dziwi mnie Use Somebody od Kings Of Leon - nigdy nie było grane na rotacji MAXXa (co prawda było goldem, ale MAXX nigdy tego nie grał, gdy było nowe, najwyżej to pop-rock typu P!nk czy Kelly Clarkson wtedy grał w nowinkach). 

2010: 
Tutaj pierwszy raz MAXX nie kłamał z rotacjami, ale MAXX grał wtedy bardziej klubowo od Eski (pomimo tego, że stacja stała się wtedy bardziej podobna muzycznie do Eski). Ale mogliby dać Young Forever (ESOM, tak samo jak Run This Town, puszczane było w 2009 r.)
A i brakuje (kawałki pogrubione - obecna playlista MAXXa):
Tiesto - Escape Me 
Rihanna - Rude Boy i Te Amo
N-Dubz - I Need You
Lady Gaga & Beyonce - Telephone 
Usher/will.i.am - OMG
Kelly Rowland/David Guetta - Commander
SHM/Pharrell Williams - One (Your Name)
Mike Posner/Big Sean - Cooler Than Me
Kesha - We R Who We R i Tik Tok
Eminem - Not Afraid
David Guetta/Rihanna - Who's That Chick?
Tinie Tempah - Written In The Stars
Yolanda Be Cool - We Not Speak Americano
Denis Ferrer - Hey Hey
Nelly - Just A Dream
Far East Movement - Like A G6
Example - Kickstarts
Sean Kingston/Justin Bieber - Eeenie Meenie
itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 20-lecie stacji Rmf Maxx a play-liście nocnej specjały dla 40 latków:
Brathanki - Czerwone Korale (2000)
Kombii - Pokolenie (2004)
Varius Manx - Maj (2001)
Formacja Nieżywych Schabuff - Lato (1995)
T.Love - Chłopaki Nie Płaczą (1997)
Kayah - Supermenka (1997)
Kayah - Prawy Do Lewego (1999)
Edyta Bartosiewicz - Jenny (1997)

O.N.A. - Znalazłam (1995)

Elektryczne Gitary - Dzieci (1993)

Magma - Aicha (1998)

 

Ja rozumiem że radio ma grać polskie utwory ale to radio młodzieżowe CHR a nie Złote Przeboje. 

 

Gdyby ktoś podczas startu stacji w 2004 roku powiedział mi że Maxx będzie grał Czerwone Korale wyśmiał bym to. RMF Maxx kształtuje nowoczesny, aktywny i modny wizerunek tak pisze Wikipedia. Co puszcza w nocy oceńcie sami. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelski_44 napisał(a):

Brathanki - Czerwone Korale (2000)
Kombii - Pokolenie (2004)
Varius Manx - Maj (2001)
Formacja Nieżywych Schabuff - Lato (1995)
T.Love - Chłopaki Nie Płaczą (1997)
Kayah - Supermenka (1997)
Kayah - Prawy Do Lewego (1999)
Edyta Bartosiewicz - Jenny (1997)

O.N.A. - Znalazłam (1995)

Elektryczne Gitary - Dzieci (1993)

Magma - Aicha (1998)

W końcu - RMF MAXX grał część z tych kawałków w 2009 r. Przypominam, że w nocnej playliście w 2009 r. grali np. Tacy Sami od Lady Pank, Kołysanka dla nieznajomej Perfectu, Kroplą Deszczu Gabriela Fleszara, czy Malcziki Yugotonu. A gdzie byłby dzisiaj MAXX, gdy w okolicach 2007-08 r. zmienili by format na Rhythmic CHR, podobny do Kiss z Wielkiej Brytanii (bardziej skupiony na bardziej "wyrafinowanej" muzyce dance/EDM/house i innych podgatunkach z UK/Europy/USA, więcej urbanu z USA/Brytanii, więcej polskiego rapu, zniknięcie z playlisty rocka i wolniejszego popu)
Ps. Dzisiaj dodano do playlisty Połowa Mnie Smolastego z Grzeszczak, ale to "payola" dla promocji Mastercard Music. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelski_44 napisał(a):

Zbliża się 20-lecie stacji Rmf Maxx a play-liście nocnej specjały dla 40 latków:
Brathanki - Czerwone Korale (2000)
Kombii - Pokolenie (2004)
Varius Manx - Maj (2001)
Formacja Nieżywych Schabuff - Lato (1995)
T.Love - Chłopaki Nie Płaczą (1997)
Kayah - Supermenka (1997)
Kayah - Prawy Do Lewego (1999)
Edyta Bartosiewicz - Jenny (1997)

O.N.A. - Znalazłam (1995)

Elektryczne Gitary - Dzieci (1993)

Magma - Aicha (1998)

 

Ja rozumiem że radio ma grać polskie utwory ale to radio młodzieżowe CHR a nie Złote Przeboje. 

 

Gdyby ktoś podczas startu stacji w 2004 roku powiedział mi że Maxx będzie grał Czerwone Korale wyśmiał bym to. RMF Maxx kształtuje nowoczesny, aktywny i modny wizerunek tak pisze Wikipedia. Co puszcza w nocy oceńcie sami. 

Tak też zauważyłem że Melo gra bardziej nowsze polskie piosenki niż RMF Maxx, chociaż Melo się zdarza się grać goldy, podobne jak Eska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAXX nocą zmienia się w RMF FM, taki Adult CHR. W mojej opinii właśnie RMF FM powinno mieć taką playlistę w ciągu dnia, czyli sporo nowości z Popu, Pop-Rocka, Rocka oraz EDMu i R&B, nie zapominając o klasykach z lat 90tych i 2000nych, trochę jak Holenderskie Radio 538 czy Brytyjskie Hits Radio. Sam RMF MAXX powinno stać się bardziej młodzieżową rozgłośnią dla odróżnienia tej stacji od głównej anteny. Przybliżenie formatowe do Rhythmic znanego ze stacji radiowych od iHeartRadio w USA może okazać się dobrym pomysłem, gdyż wtedy byliby silniejszą, bardziej młodzieżową konkurencją dla ESKI, która lubuje się w utworach z POPlisty RMF.

7 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

A gdzie byłby dzisiaj MAXX, gdy w okolicach 2007-08 r. zmienili by format na Rhythmic CHR, podobny do Kiss z Wielkiej Brytanii (bardziej skupiony na bardziej "wyrafinowanej" muzyce dance/EDM/house i innych podgatunkach z UK/Europy/USA, więcej urbanu z USA/Brytanii, więcej polskiego rapu, zniknięcie z playlisty rocka i wolniejszego popu)

Myślę, że w tym samym miejscu co teraz. Mogliby uznać, że ten format w Polsce się nie sprawdził i upodabniać MAXXa do ESKI, tak jak ma to miejsce dzisiaj. Niestety zepchnięcie całej odpowiedzialności za playlistę RMF FM i MAXXa na pana Adama Czerwińskiego tylko pogorszyło sytuację, teraz między RMF FM a MAXXem są różnice niewielkie, zwłaszcza jak patrzymy na playlistę nocną MAXXa oraz na POPlistę i Hop-Bęc. Tutaj trzeba zmian, zwłaszcza, że Meloradio może zabrać słuchaczy MAXXa, a jest jeszcze ESKA która ma bardzo podobną bazę muzyczną i jest gigantem jeśli chodzi o "młodzieżowe" stacje radiowe w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Myślę, że w tym samym miejscu co teraz. Mogliby uznać, że ten format w Polsce się nie sprawdził i upodabniać MAXXa do ESKI, tak jak ma to miejsce dzisiaj.

Moim zdaniem na pewno by grali podobnie do obecnego KISSa, jak i by grali częściowo popowe (np. Taste od Sabriny Carpenter) i taneczne kawałki z RMF-u i Eski, ale z większym fokusem na house/elektroniczną lepszego sortu, czy scenę urban (rap, r&b, soul), latino czy dancehallową/ragga..., ale Grupa RMF zrobiłaby za to w ostatnich latach (podobnie jak w Wielkiej Brytanii z Kiss) przeniesienie MAXXa do internetu/DAB+ w takim formacie i zastąpienie go siecią Radio GRA lub nową siecią CHR podobną do Hits Radio - RMF Region/RMF GRA. Sam RMF stałby się połączeniem Hits Radio, Absolute Radio i Magic Radio.

W dniu 22.09.2024 o 11:04, NippyToadster napisał(a):

2010: 
Tutaj pierwszy raz MAXX nie kłamał z rotacjami, ale MAXX grał wtedy bardziej klubowo od Eski (pomimo tego, że stacja stała się wtedy bardziej podobna muzycznie do Eski). Ale mogliby dać Young Forever (ESOM, tak samo jak Run This Town, puszczane było w 2009 r.)
A i brakuje (kawałki pogrubione - obecna playlista MAXXa):
Tiesto - Escape Me 
Rihanna - Rude Boy i Te Amo
N-Dubz - I Need You
Lady Gaga & Beyonce - Telephone 
Usher/will.i.am - OMG
Kelly Rowland/David Guetta - Commander
SHM/Pharrell Williams - One (Your Name)
Mike Posner/Big Sean - Cooler Than Me
Kesha - We R Who We R i Tik Tok
Eminem - Not Afraid
David Guetta/Rihanna - Who's That Chick?
Tinie Tempah - Written In The Stars
Yolanda Be Cool - We Not Speak Americano
Denis Ferrer - Hey Hey
Nelly - Just A Dream
Far East Movement - Like A G6
Example - Kickstarts
Sean Kingston/Justin Bieber - Eeenie Meenie

2011: The Lazy Song i On The Floor były grane tylko przez miesiąc, Levels było grane w 2012 r., tak samo Titanium.
Na pewno brakuje:
Ke$ha - Blow
Nicki Minaj - Super Bass 
Lady Gaga - Born This Way
Avicii vs. Sebastien Drums - My Feelings For You
Dr.Dre feat. Skylar Grey & Eminem - I Need A Doctor
Wiz Khalifa - Black & Yellow
Allure feat. JES - Show Me The Way
David Guetta feat. Usher - Without You
Snoop Dogg - Wet (David Guetta Remix)
Katy Perry - E.T. (oryginał albo remiks z Kanye Westem)
Sak Noel - Loca People (WTF)

5 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

The Lazy Song i On The Floor były grane tylko przez miesiąc

na rotacji

I jeszcze: Good Luck, Babe! na RMF MAXX. Mogliby dać bardziej dynamiczne HOT TO GO!, bo na hitach CHR powinien polegać.

9 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

Mogliby dać bardziej dynamiczne HOT TO GO!, bo na hitach CHR powinien polegać.

A nie z dużym opóźnieniem Good Luck, Babe! (ale chciałem tą piosenkę na MAXXie jako pierwszy)

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

przeniesienie MAXXa do internetu/DAB+ w takim formacie i zastąpienie go siecią Radio GRA lub nową siecią CHR podobną do Hits Radio - RMF Region/RMF GRA. Sam RMF stałby się połączeniem Hits Radio, Absolute Radio i Magic Radio

Według mnie MAXX powinien zostać pod obecną nazwą, przenoszenie do internetu jest ryzykowne gdyż niewiele ludzi słucha radia w internecie, w większości przypadków w samochodzie lub w pracy. Budowanie nowej marki pod nazwą RMF Region jest ryzykowne, gdyż MAXXa większość osób kojarzy, budowanie nowej marki radiowej w tych czasach może nie przynieść sukcesu. MAXX powinien zostać MAXXem, ale przejść na nowy format, ale nie mocno odróżniający się od obecnego, gdyż obecny to hybryda ESKI i MELO oraz nawet RMF FM, de facto nie wiadomo dla jakiej grupy wiekowej ta stacja gra. Format Rhythmic CHR najlepiej do mnie przemawia gdyż niekanibalizowałby się z ESKĄ, MELO oraz tym bardziej z RMF FM. Taki lżejszy Rhythmic jak na Berlińskim KISS FM do MAXXa by pasował i nie spowodowałby dużego spadku słuchalności. Dodanie goldów i nowości ze gatunków Hip-Hop, R&B czy Latino na pewno ucieszyłby słuchaczy starego MAXXXa z lat 2004-2011 i przywrócił by świeżość tej rozgłośni.

RMF FM w mojej opinii powinien stać się Adult CHRem (w stylu Niemieckiego MDR Jump lub Brytyjskiego Hits Radio) bardziej dla konkurencji z ESKĄ która stała się stacją dla młodych dorosłych niż dla młodzieży, MAXX wtedy tworzyłby swoją własną niszę wśród młodzieży i być może to jest sposób na uratowanie tej stacji. Aktualnie MAXX jest prześmiewczo nazywany "ESKĄ od RMFu", trudno się dziwić gdyż często podbierają nowości z ESKI oraz ostatnio również z MELO, chociaż ostatnie nowości na Hop-Bęc dają nadzieję, że dojdzie do zmian w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Budowanie nowej marki pod nazwą RMF Region jest ryzykowne, gdyż MAXXa większość osób kojarzy, budowanie nowej marki radiowej w tych czasach może nie przynieść sukcesu.

W Wielkiej Brytanii zastępili Kissa Greatest Hits Radio lub Hits Radio, i od niedawna Kiss FM jest tylko cyfrowe, a więc jeśli MAXX by przeszedł na Rhythmic, to samo by czekało MAXXa niestety. Niestety, właśnie z czasem format by zaczął odnosić suckes w latach 2008-14, ale z czasem RMF Region - podobny odpowiednik Novy/Hits Radio mógłby być bardziej odpowiedni na eter (z powodu reklamodawców), a MAXX byłby odpowiednikiem Kiss/The Voice na internecie/DAB+ (to samo jak RMF24)
 

 

6 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Aktualnie MAXX jest prześmiewczo nazywany "ESKĄ od RMFu", trudno się dziwić gdyż często podbierają nowości z ESKI oraz ostatnio również z MELO, chociaż ostatnie nowości na Hop-Bęc dają nadzieję, że dojdzie do zmian w tym kierunku.

W rotacji masz "Połowa mnie" od Smolastego i Grzeszczak oraz "Si Antes...." od Karol G, które to od tygodnia gra Eska (pierwsza to payola do promocji Mastercard Music), a w nadchodzących propozycjach to masz "Good Luck, Babe" Chappell Roan, które to nadal pasuje do MAXXa w stylu Hits Radio, ale nie do twojej wizji MAXXa w stylu Kissa. I dodali to z opóźnieniem do reszty (nawet VOX FM gra ten kawałek). Może jeszcze wejść na 100% Die With A Smile Lady Gagi po tym, jak Gaga wyda nowy album. Po trzecie: grają w większości to samo, co na 4FUN TV.
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

ryzykowne gdyż niewiele ludzi słucha radia w internecie, w większości przypadków w samochodzie lub w pracy.

Zaraz zaraz Mati. Kto chciał cyfryzacji radia tylko w formie internetowej?  RMF FM.

To oni chcą moim zdaniem strzelić sobie w kolano.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Zaraz zaraz Mati. Kto chciał cyfryzacji radia tylko w formie internetowej?  RMF FM.

To oni chcą moim zdaniem strzelić sobie w kolano.

Cyfryzacja w formie internetowej ma więcej sensu niż DAB+. Więcej osób korzysta ze strumieni internetowych niż z DAB+

Edytowane przez JokerX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JokerX napisał(a):

Więcej osób korzysta ze strumieni internetowych niż z DAB+

Tak szczerze powiedziawszy nie znam nikogo w mojej grupie wiekowej (21), który słuchał by radia w internecie, w internecie rządzi streaming...

 

11 godzin temu, NippyToadster napisał(a):

W Wielkiej Brytanii zastępili Kissa Greatest Hits Radio lub Hits Radio, i od niedawna Kiss FM jest tylko cyfrowe, a więc jeśli MAXX by przeszedł na Rhythmic, to samo by czekało MAXXa niestety. Niestety, właśnie z czasem format by zaczął odnosić suckes w latach 2008-14, ale z czasem RMF Region - podobny odpowiednik Novy/Hits

RMF FM stało się konkurencją dla ESKI, więc nie widzę powodu dla którego MAXX ma nadawać w obecnym formacie. Jeżeli chodzi o twój pomysł zastąpienia MAXXa – Regionem, jestem sceptyczny co do nazwy, może nie odnieść sukcesu, a budowanie nowej marki radiowej w tych czasach jest bardzo niepewne, gdyż z radia korzysta się głównie tylko jako tło do zagłuszania ciszy.

 

Moja wizja:

 

RMF FM - Adult CHR (w stylu MDR Jump z Niemiec)

 

RMF MAXX - CHR z elementami Rhythmic (w stylu Z100 New York)

 

Internet/DAB+:

 

RMF 24 - Adult Contemporary (w stylu SWR1 z Niemiec)

 

MAXXstory - Rhythmic Adult CHR/Dance (w stylu KISSTORY z UK)

 

MAXX Sunrise - CHR Dance (w stylu One World Radio z Belgii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mati2oo3 napisał(a):

MAXX ma nadawać w obecnym formacie. Jeżeli chodzi o twój pomysł zastąpienia MAXXa – Regionem, jestem sceptyczny co do nazwy, może nie odnieść sukcesu, a budowanie nowej marki radiowej w tych czasach jest bardzo niepewne, gdyż z radia korzysta się głównie tylko jako tło do zagłuszania ciszy.

Mój koncept, gdyby RMF MAXX byłby Rhythmic CHR:
Stacje na FM (nie licząc RMF Classic):
RMF FM - Hot AC (połączenie formatu Magic, Hits i Absolute Radio, lub np. RTL2 z Francji)
RMF Region/GRA - zastąpiłby w latach 2016-20 RMF MAXX na eterze, format CHR jako sieć stacji lokalnych, nadaje na sieci obecnego MAXXa (+ Wrocław, Lublin, Elbąg, Płock i Olsztyn przejęte z RMF Classic, a z Łodzi nadaje na 90,8 MhZ). Formatowo podobny do BigFM (Niemcy), Hits Radio (Wielka Brytania), KIIS-FM z Los Angeles czy Pride 93,5 z Orlando i Y100 z Miami (+muzyka EDM/dance/dancepop/elektroniczna)
Stacje internetowe na RMFon:
RMF MAXX - format Rhythmic CHR, dostępny do 2020 r. na FM, gra głównie urban i dance (z dance'a bardziej klubowe kawałki, dominuje house/EDM z UK i USA, tak samo hip-hop i r&b, rzadko leci optymistyczny pop (formatowo podobny do KISS)
RMF MAXXstory - format Rhythmic Adult Hits, grający hity urban i dance od lat 80. do pierwszej połowy lat 2010. 
RMF24 - format Adult Alternative+informacje
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zmienił i złagodniał Maxx widać że stacja całkowicie olewa nowy singiel (powrót z nową wokalistką) Linkin Park - The Emptiness Machine. Nr 10 w streamingu w Polsce. Grupa ma masę fanów w Polsce a niestety jesteśmy tylko katowani Numb/Encore z 2004 roku bo ESKA to gra to i Maxxx musi to skopiować. Wiem że użytkownik NippyToadster uważa że nie powinno być rocka w Maxxxie ale ja uważam inaczej. Nie tylko popem i elektronicznymi brzmieniami młodzież żyje. Jest masa fanów gitarowych brzmień w Polsce co widać że Antyradio, ESKA Rock czy Rock Radio mają dobre wyniki słuchalności. Te stacje nie są dostępne na falach FM w wielu miastach w naszym kraju więc Maxx powinien grać rocka tak jak było na początku działalności stacji. Przypomnę że pierwszym utworem zagranym w tej stacji był rockowy utwór Hero - Chada Kroegera. Teraz mamy bezpieczne, cukierkowe granie i kopiowanie ESKI i RMF Fm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelski_44 napisał(a):

Wiem że użytkownik NippyToadster uważa że nie powinno być rocka w Maxxxie ale ja uważam inaczej. Nie tylko popem i elektronicznymi brzmieniami młodzież żyje. Jest masa fanów gitarowych brzmień w Polsce co widać że Antyradio, ESKA Rock czy Rock Radio mają dobre wyniki słuchalności. Te stacje nie są dostępne na falach FM w wielu miastach w naszym kraju więc Maxx powinien grać rocka tak jak było na początku działalności stacji. Przypomnę że pierwszym utworem zagranym w tej stacji był rockowy utwór Hero - Chada Kroegera.

Nie wykluczam, że MAXX powinien grać od początku rockowe utwory, ale nie utwory prosto z RMF-u/Eski, co dlatego moim zdaniem MAXX nie miał polotu z rockiem. I pytanie, czy za twoich czasów na MAXXie leciały takie kawałki, jak:
Alien Ant Farm - Smooth Criminal (cover Michaela Jacksona)
Blink-182 - All The Small Things, I Miss You czy What's My Age Again?
Bowling For Soup - 1985
Good Charlotte - The Anthem
Green Day - American Idiot, Basket Case
Incubus - Drive
Jimmy Eat World - The Middle

Korn - Freak On A Leash lub Falling Away From Me
Linkin Park - Breaking The Habit

Linkin Park - Faint

Linkin Park - Somewhere I Belong
Limp Bizkit - Rollin' (Air Raid Vehicle)
Hinder - Lips Of An Angel
My Chemical Romance - Teenagers, Helena, It's Not OK (I Promise), Welcome To The Black Parade (pierwszy i ostatni utwór dominowały na MTV MAXXX Hits, ale nie grane na Hop-Bęc)
No Doubt - Hella Good
Queens Of The Stone Age - No One Knows

Papa Roach - Last Resort lub Scars lub Getting Away With Murder

P.O.D. - Boom i Alive
Puddle Of Mudd - Blurry lub She Hates Me
Slipknot - Wait And Bleed
System Of A Down - B.Y.O.B., Chop Suey, Hypnotize
Sum 41 - In Too Deep i Fat Lip
The Killers - Mr. Brightside i Somebody Told Me (Human leciało na MAXXie)
The Offspring - Self Esteem
The White Stripes - Seven Nation Army
Three Days Grace - I Hate Everything About You
Trapt - Headstrong
Weezer - Beverly Hills
Yellowcard - Ocean Avenue
itd.
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, NippyToadster napisał(a):

Nie wykluczam, że MAXX powinien grać od początku rockowe utwory, ale nie utwory prosto z RMF-u/Eski, co dlatego moim zdaniem MAXX nie miał polotu z rockiem. I pytanie, czy za twoich czasów na MAXXie leciały takie kawałki, jak:
Alien Ant Farm - Smooth Criminal (cover Michaela Jacksona)
Blink-182 - All The Small Things, I Miss You czy What's My Age Again?
Bowling For Soup - 1985
Good Charlotte - The Anthem
Green Day - American Idiot, Basket Case
Incubus - Drive
Jimmy Eat World - The Middle

Korn - Freak On A Leash lub Falling Away From Me
Linkin Park - Breaking The Habit

Linkin Park - Faint

Linkin Park - Somewhere I Belong
Limp Bizkit - Rollin' (Air Raid Vehicle)
Hinder - Lips Of An Angel
My Chemical Romance - Teenagers, Helena, It's Not OK (I Promise), Welcome To The Black Parade (pierwszy i ostatni utwór dominowały na MTV MAXXX Hits, ale nie grane na Hop-Bęc)
No Doubt - Hella Good
Queens Of The Stone Age - No One Knows

Papa Roach - Last Resort lub Scars lub Getting Away With Murder

P.O.D. - Boom i Alive
Puddle Of Mudd - Blurry lub She Hates Me
Slipknot - Wait And Bleed
System Of A Down - B.Y.O.B., Chop Suey, Hypnotize
Sum 41 - In Too Deep i Fat Lip
The Killers - Mr. Brightside i Somebody Told Me (Human leciało na MAXXie)
The Offspring - Self Esteem
The White Stripes - Seven Nation Army
Three Days Grace - I Hate Everything About You
Trapt - Headstrong
Weezer - Beverly Hills
Yellowcard - Ocean Avenue
itd.
 

 

Grall The Offspring, System Of A Down, P.O.D., Linkin Park, Good Charlotte, Green Day ale nie utwory o których piszesz a raczej nowe single. 
 

Mam wyciąg z play-listy RMF Maxxx z 2005 roku:

NIRVANA - SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
GWEN STEFANI - HOLLABACK GIRL
ABRADAB - RAPOWE ZIARNO
GLOBAL DEEJAYS - SOUND OF SAN FRANCISCO
ERIKA - I DON'T KNOW
JEDEN OSIEM L - JAK ZAPOMNIEC
BENASSI BROS - ILLUSION
2 PAC - CALIFORNIA LOVE
3 DOORS DOWN - WHEN I'M GONE
TRZECI WYMIAR - SKAMIENIALI
LINKIN PARK - NUMB
NELLY - N DEY SAY
BLACK EYED PEAS - WHERE IS THE LOVE
MEZO - WAZNE
P.O.D. - YOUTH OF THE NATION
MARIO - HERE I GO AGAIN

 

4 rockowe utwory w godzinie. Inne czasy, inna muzyka. Niestety to już nie wróci.  Ludzie i muzyczny RMF-u wolą Olivie Addams, The Kolors czy Teka Teka od DJ Snake-a.

 

Wyrzucano na szczęście z play-listy RMF Maxx Julia Wieniawa - Sobą Tak i Modelki / Vłodarski - Ile Dać Mam. Brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pawelski_44 napisał(a):

Grall The Offspring, System Of A Down, P.O.D., Linkin Park, Good Charlotte, Green Day ale nie utwory o których piszesz a raczej nowe single.

Akurat tak, ale... patrząc na ten fragment - to raczej w 2005 r. były stare przeboje (szczególne Nirvana). A te piosenki, które pisałem, są sporo bardziej dynamiczne i pasujące pod MAXXa, niektóre idące w alternatywę/hip-hop (Hella Good wyprodukowane przez Neptunes). Ale playlistowo - częściowo to była druga Eska (Radiostacja stawiała na porządniejszy rap i r&b, jak widzę z ich listy przebojów w tamtym czasie). Jeszcze daj Here I Go Again Mario do hybrydy gatunkowej (r&b/rock). Taki MAXX miał szansę na granie szerszej ilości kawałków od tych artystów, i dynamiczniejszych/niegranych na RMF-ie/Esce, a bardziej na Antyradiu i Esce Rock. Oraz 3 z tych kawałków leci do dzisiaj na RMF-ie, i od niedawna na MAXXie. Przy tym, na oryginalnym wpisie z RadioPolski pisano, że to były w większości stare przeboje, a najstarszy pochodził wtedy sprzed 13 lat. Obecnie to chyba częściej grają kawałki sprzed 5 lat i dalej niż nowsze przeboje od 2020 r. do teraz, a wtedy to grali tylko 2 kawałki z lat 90., a reszta to świeżynki z ostatnich trzech lat (2002-05). Ale samego MAXXa - niestety - ludzie pamiętają głównie z powodu elektroniki i urbanu, oraz popowych hitów współgranych z Eską niestety.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...