Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro 9 marca 2023 w RMF MAXX - Światowy Dzień DJ w RMF MAXX.
Z tej okazji miksować będą Gromee , Tribbs , C-BooL , Komodo , Audiosuz , Dj Kris , Rafmix , Neevald , Sopran , Fiołas, Dj ADHD.
Informacja z Instagrama RMF MAXX.
RMF MAXX (@radio_rmfmaxx) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

 

 

Rozkład jazdy na jutro.
omg20Xauz-rA83A2a-wgEa30SxQfDQY24M5g2ZyD

 

Rozkład jazdy na jutro.
331278361_525338672854907_88885871390469

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem RMF MAXX właśnie zakpiło z słuchacza. Jak usłyszałem sanah od razu przełączyłem na holenderski SLAM, bo uważam, że Polskie radio za przeproszeniem ss*e na MAXXA. Wielce ogłaszają i reklamują Dzień DJ'a a ramówka nie zmienna. Każdy myślał, że od godziny 10:00 usłyszą sety DJ'skie, ale oczywiście na marzeniach się skończyło. Uważam ta stacja umrze jeżeli będą tak traktować słuchacza. Już jednego stracili, a do mnie dołączy wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zwyczajnie przykro zrobiło.
Wyglądało, że będzie to super dzień na MAXXa - okazał się zwykłym dniem w stacji RMF MAXX.
Miałem nadzieję, że w końcu coś pójdzie dalej, że MAXX zacznie grać klubowo, elektronicznie, tanecznie... że pojawi się więcej dobrych nowych kawałków.
Pomyliłem się... niestety. Czuję się zawiedziony.
W ostatnich tygodniach słucham Radia ESKA, bo moim zdaniem tam przynajmniej jest więcej nowości.
Dzisiaj dałem szansę RMF MAXX. Moim zdaniem nie było warto.

Ale mimo wszystko dzisiaj będę słuchał... może coś pojawi się innego? Nadzieja umiera ostatnia. ^_^

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vampi napisał(a):

Wyglądało, że będzie to super dzień na MAXXa - okazał się zwykłym dniem w stacji RMF MAXX.
Miałem nadzieję, że w końcu coś pójdzie dalej, że MAXX zacznie grać klubowo, elektronicznie, tanecznie... że pojawi się więcej dobrych nowych kawałków.
Pomyliłem się... niestety. Czuję się zawiedziony.
W ostatnich tygodniach słucham Radia ESKA, bo moim zdaniem tam przynajmniej jest więcej nowości.
Dzisiaj dałem szansę RMF MAXX. Moim zdaniem nie było warto.

Niestety, gdyby to by było 15 lat temu, to MAXX na pewno by puszczał dynamiczniejszą playlistę z klubowymi kawałkami/ więcej hip-hopu i r&b na ten dzień, a same "klubowe" piosenki zostały zastąpione "dyskotekowymi". Ale mówiąc, niestety, na razie organiczyli się na rozmów z DJami, i mówią czasami 3 ich ulubione piosenki, ale grają te najbardziej dyskotekowe niż klubowe. W końcu o 10:00 wielu nie chce słyszeć łupanki. Myślę, że po prostu zostawiają do MAXX Party, gdzie może być dzisiaj jak za najlepszych czasów np. Klub FM.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiL napisał(a):

to samo co zwykle.

+DJe coś gadali z puszki+ grano jeden z 3 ich ulubionych, i to najmniej klubowy. Naprawdę. A MAXX Party - znowu mało klubowości. Zwykłe utwory z playlisty jak na głównej antenie. Czemu stacja, która kiedyś grała nieco inaczej od Eski i o wiele inaczej od RMF-u idzie bardziej w stronę słuchaczy RMF-u. Sam RMF zaczyna mocno upodabniać się do MAXXa (zaczęli nawet premierować hip-hop z elementami r&b/pop o wiele częściej niż kiedyś (Creepin' utrzymuje się w notowaniu nieźle, Lottery jest w propozycjach), czy typowo klubowe piosenki)  Szkoda, że mogli by zmienić playlistę na bardziej przypominającą starego MAXXa, choć na jeden dzień, z klubowymi goldami pamiętającymi starego MAXXa. To by mogło zapowiedzieć drugą fazę rebrandu - nową, powracającą do starszych czasów playlistę (ale bez wolniejszego popu i rocka na zawsze), którą mogliby wprowadzić od tegorocznego lata stopniowo, a w wrześniu wyruszyć z nową, rytmiczną energią (Rhytmic CHR/Dance, lub Urban Cotemporary/Dance). 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak, że jak chce słuchać RMF FM to wlaczam RMF FM, a nie że z Maxx sie tak pokrywają. Po prostu porażka. Dlatego o ile kiedyś słuchałem Faktów w RMF FM, to teraz tego w ogóle nie włączam. Jedno i drugie szoruje po dnie przeciętności i tyle.

Słuchalność mają bo maja zasięgi i z braku laku.... to ludzie włączają coś co po prostu odbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadchodzi koniec MAXXa z mocno popowym zacięciem. Zmiana formatu nadchodzi, i widać to w propozycjach na Hop Bęc. Tylko 2 kawałki popowe, a pewnie wkrótce czas końca pewnej epoki. Ale niestety, nowości często zabiera albo daje pierwsza Eska. Jednocześnie MAXX powinien - w mojej opinii przestać ściągać od Eski czy RMF-u i dawać to samo, co u ich. 

W dniu 10.03.2023 o 21:33, DanielK napisał(a):

Powinno być tak, że jak chce słuchać RMF FM to wlaczam RMF FM, a nie że z Maxx sie tak pokrywają. Po prostu porażka. Dlatego o ile kiedyś słuchałem Faktów w RMF FM, to teraz tego w ogóle nie włączam. Jedno i drugie szoruje po dnie przeciętności i tyle.

W ogóle - to również widać w nowośćiach, np. Latto i Lu Kala z "Lottery" jest już powerplayem na głównej antenie, a na HB i G20 jest wciąż w propozycjach, a takie "About Damn Time" Lizzo, "CUFF IT" Beyonce, czy "Say So" i "Kiss Me More" Dojy Cat nigdy nie były powerplayami na obu stacjach, a pamiętajmy, że RMF dawniej traktował rap i R&B jako rzecz bardziej dla MAXXa i pomijał większość kawałków wulgarniejszych i bardziej ofensywnych (np. Breathe od Fabolousa, Goodies od Ciary,  Drop It Like It's Hot Snoop Dogga czy Get Back Ludacrisa) leciały tylko na MAXXie. Tak samo trafiały kawałki z Billboard Hot R&B and Hip-Hop Songs w latach 2006-08.  i niektóre radziły sobie dobrze jak Laffy Taffy, Ridin' oraz Grown And Sexy Chamillionaire'a, Stronger (Kanye'ego Westa), czy piosenki 50 Centa (np. Straight To The Bank), niektóre były na niskich pozycjach (np. Show Me What You Got JAYa-Z, Runaway Love i chyba Money Maker Ludacrisa, czy Hip Hop Is Dead Nasa z will.i.am), czy wogóle nie trafiały do notowania HB (np. Mr.Jones Mike'a Jonesa czy It's Okay (One Blood) The Game'a.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg mnie RMF MAXX jest zwykłym zapychaczem reklam regionalnych dla RMF-u (zwłaszcza, że mam wrażenie, że jest ich więcej niż muzyki). Stacja nie spełnia już swojej misji czyli bycie stacją dla młodych. Niby są patronami Sunrise Festival, ale zupełnie nie widać tego w ramówce muzycznej która z każdym rokiem coraz bardziej upodabnia się do jej starszej siostry. Nawet RMF szybciej premierował Libianca - People, które bardziej pasuje do MAXX-a niż RMF-u głównego. Jest coraz mniej muzyki klubowej, za to coraz więcej polskiej muzyki typu Dawid Podsiadło, Sanah czy Ignacy którzy powinni być grani tylko na RMF-ie. Bardzo mocno widać, że MAXX przez grupę RMF jest traktowany po macoszemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michael112 napisał(a):

RMF Maxxx został zastąpiony na częstotliwościach FM przez RMF24?

Raczej byłbym za tym, aby zostawić MAXX-a, jednak jest to jakiś sentyment. Moim zdaniem trzeba tą stacje odróżnić trochę od Eski i RMF-u, bo aktualnie to tylko szafa grająca z prowadzącymi. Trzeba przede wszystkim zmienić dyrektora muzycznego MAXX-a i zmienić playlistę na bardziej pasującą do tych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie już w ogóle nie włączam RMF MAXX.
Słucham albo Radia ESKA. Jak również bardzo często odpalam Muzyczne Radio - na szczęście Muzyczne Radio jest dostępne w Krakowie w DAB+.
Liczyłem, że z czasem playlista MAXXa zmieni się..., że zaczną w końcu grać utwory nowe, taneczne, klubowe.
Ale nie... oni wolą puszczać prawie to samo co główna antena, czyli RMF FM.
Podziękuję. Może kiedyś coś się zmieni. ;)

Edytowane przez Vampi
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

Jest coraz mniej muzyki klubowej, za to coraz więcej polskiej muzyki typu Dawid Podsiadło, Sanah czy Ignacy którzy powinni być grani tylko na RMF-ie. Bardzo mocno widać, że MAXX przez grupę RMF jest traktowany po macoszemu. 

Jest klubowa, ale niestety, w większości z Eski albo remiksy starych przebojów.  Mi brakuje przebojów z USA. Nawet pop z USA prawie w ogóle nie leci na MAXXie - a dawniej kawałki z Hot R&B and Hip-Hop Songs na Billboardzie oraz kawałki popowe z USA i Brytanii były na porządku dziennym na MAXXie. Wystarczy powiedzieć coś o Radio 105 - grają wszystkiego po trochu, są audycje, są radia online, grają wszystkie hity z Ameryki, Latynoameryki i Włochów. Jeśli chodzi o podobność,wystarczy porównać siostry z Danii (należą do Bauera). Radio 100 gra częściowo podobnie do Novy i The Voice, ale stawia na pop i rock (i starsze kawałki). Nova gra nowsze kawałki, ale dzielą playlistę i z Radiem 100, i z The Voice. The Voice gra część kawałków wspólnych z Novą. I tylko na The Voice w Danii leci Creepin'. Radio Nova to bardziej obecny MAXX, a The Voice to z playlisty przypomina MAXXa z lat 2005-08.

A tak w ogólem - wielu wini Czerwińskiego za zniszczenie MAXXa, ale to jest poprowadzone BADANIAMI. Powtarzam, że Polacy chcą hity z zagranicy, ale nie chcą na siłę amerykańskich hitów, a wolą europejskie i brytyjskie. Tak samo wg nich nie chcą muzyki klubowej, a bardziej dyskotekowej. I spowodowało to radio bardziej przyjazne słuchaczom RMF FM, ale za to utraciło charakter. W mojej opinii MAXX ma się dobrze ze coraz starzejącymi się słuchaczami i raczej robi się podobne do RMF-u - słuchacze nie chcą zmian, podobnie jak na RMF-ie. Muzycznie i programowo. Sama Poplista to bardziej HB RMF-u z końcówki lat 90., a HB MAXXa to HB RMFu z początku lat 2000-nych.

 

Oczywiście można powiedzieć, że obecny MAXX to raczej miks hitów z RMF-u i Eski, choć idzie bardziej w stronę RMF-u niż w Eskę, pomimo puszczania tego samego w HB razem z Eską.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej to MAXX był głównie taki: dance - hip-hop - r&b, ale z większym naciskiem na dance i elektronikę, szczególnie tą z czuciem klubowym, jakbyś ją chciał puścić na Energy 2000 czy Manieczkach. Oczywiście też były wtedy kawałki z Eski, jak i też pop i rock z RMF-u, ale to głównie stanowiło doczepkę do MAXXa i miał jeszcze wtedy konkurecję, czyli Radiostację (tu bardziej Rhytmic CHR do pewnego czasu, choć później stało się CHR) i Planetę (bardziej klubową stację). Od 2008 r. MAXX stopniowo się upodabniał do Eski (podobnie do MAXXa się upodobniła Planeta), a teraz też do RMF-u głównego. A samo People nie jest tak klubowe. To po prostu afrobeat z dodatkiem tropical house. A jeśli chodzi o własne nowości, to szybko Eska je dodaje albo na odwrót, co pokazuje, że MAXX to stacja z zagubioną tożsamością od 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się więcej programów z muzyką klubową. Kiedyś MAXX wiódł prym jeżeli chodzi o ten typ muzyki razem z Planetą, a teraz idzie razem z Eską i nie robią zupełnie nic. Jestem ciekawy czy Eurozet wyjdzie z inicjatywą i wystartuje z jakąś stacją młodzieżową taką jak Radiostacja czy Planeta. Może jakby pojawiła się większa konkurencja dla MAXX-a to wtedy zmieniliby nastawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...