Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wizja przyszłości RMF MAXX jest troszkę inna. Owszem również jestem za tym by tą stacje odróżnić od RMF-u i Eski. Oczywiście stacja powinna stawiać na nowości muzyczne, bo aktualnie na MAXX-ie lecą starsze utwory typu "Happysad - Zanim Pójdę" czy "Strachy Na Lachy - Dzień Dobry Kocham Cię" które bardziej pasują do głównego RMF-u. Myślę, że RMF MAXX powinno grać bardziej klubowo, trochę podobnie do holenderskiego SLAM-u lub rosyjskiego Radia Record.

Więcej remixów popularnych utworów, mniej polskich oryginalnych typu Sanah czy Grzegorz Hyży, ich piosenki powinny lecieć tylko na głównym RMF-ie, gdyż zupełnie nie pasują do charakteru tej stacji. Myślę, że Esce będzie bliżej do Rhytmic CHR, zwłaszcza, że mocniej stawiają na rapowe kawałki niż MAXX. Ramówka nie uległa by aż tak drastycznej zmianie, ale zniknęłyby kawałki mniej dynamiczne typu "Nic Dwa Razy od Sanah".

Przykładowa ramówka muzyczna:

1. Metro Boomin ft. The Weeknd & 21 Savage - Creepin' 

2. Tiësto ft. Tate McRae - 10:35

3. Elton John & Britney Spears - Hold Me Closer (Joel Corry Remix)

4. White 2115 & Bedoes - DRESSCODE

5. Nathan Dawe & Ella Henderson - 21 Reasons

6. Sam Smith, Calvin Harris & Jessie Reyez - I'm Not Here To Make Friends

7. Smolasty & Tribbs - Sezon

8. Lady Gaga - Bloody Mary (Trinix Remix)

9. ACRAZE & Goodboys - Believe

10. Beyoncé - CUFF IT

11. Dawid Podsiadło - To Co Masz Ty! (Tom Asz Piano House Remix)

12. Rema & Selena Gomez - Calm Down

13. Lizzo - About Damn Time (Purple Disco Machine Remix)

14. P!NK - Never Gonna Not Dance Again (Sam Feldt Remix)

15. Kuban & Favst - na okrągło 

16. David Guetta & Bebe Rexha - I'm Good

Edytowane przez Mati2oo3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 23:56, Mati2oo3 napisał(a):

Więcej remixów popularnych utworów, mniej polskich oryginalnych typu Sanah czy Grzegorz Hyży, ich piosenki powinny lecieć tylko na głównym RMF-ie, gdyż zupełnie nie pasują do charakteru tej stacji. Myślę, że Esce będzie bliżej do Rhytmic CHR, zwłaszcza, że mocniej stawiają na rapowe kawałki niż MAXX. Ramówka nie uległa by aż tak drastycznej zmianie, ale zniknęłyby kawałki mniej dynamiczne typu "Nic Dwa Razy od Sanah".

Bardzo dobrze, bo chcę z MAXXa zrobić właśnie stację Rhytmic CHR na wzór siostrzanego Kiss FM w Brytanii. Do tego, będąc opozycją do Eski, jest większa promocja na hip-hop i r&b z USA i Brytanii. Mniej jest za to popu i nawet EDM (kawałki najbardziej popowe są omijane). Z polskiego hip-hopu lecą tylko najwięksi i najpopularniejsi, ale jest więcej polskiego R&B czy soulu.
A oto moja playlista:
1. White 2115/Bedoes/Taco Hemingway - DRESSCODE
2. SZA- Kill Bill
3. PinkPanthress - Boy's a liar
4. Coi Leray - Players
5. The Weeknd - Die For You
6. PROBL3M - Molly
7. Lizzo - 2 Be Loved (Am I Ready)
8 RAYE/070 Shake - Escapism.
9. Sam Smith/Kim Petras - Unholy (David Guetta Acid Remix)
10. SB Maffija - A nie pamiętasz jak?
11. Metro Boomin/Future/Chris Brown - Superhero (Heroes & Villains)
12. Kendrick Lamar - DNA.
13. M.I.A. - Paper Planes
14. Mata - MŁODY PANDEREWSKI (MAXX jest partnerem touru Maty)
15. ROSALIA - SAOKO
16. Timbaland/Justin Timberlake - Carry Out

 

To jest playlista z rana. Ale im późniejsza godzina, tym mniej hip-hopu i RnB, ale więcej elektroniki (house, trance, drum & bass, techno itd., oczywiście też ambitniejsze, mniej popowe EDM)

A teraz krótko o playliście nocnej: głównie leci polski hip-hop i r&b, często ambitniejszy i alternatywny, jak i starsze hity z hip-hopu i RnB z USA i Brytanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2023 o 18:00, NippyToadster napisał(a):

Do tego, będąc opozycją do Eski, jest większa promocja na hip-hop i r&b z USA i Brytanii.

 

Z polskiego hip-hopu lecą tylko najwięksi i najpopularniejsi, ale jest więcej polskiego R&B czy soulu.

@NippyToadster Pomysł dobry, ale niestety część z tych kawałków wymienionych przez ciebie nie mogłaby zostać puszczona na antenie, albo musiałyby być mocno pocięta (tzw. Radio Edit), bo nie są zbyt odpowiednie (wulgaryzmy i wspominanie o używkach w tekście). Uważam, że mocno to psuje odbiór utworu...

W dniu 1.02.2023 o 18:00, NippyToadster napisał(a):

14. Mata - MŁODY PADEREWSKI (MAXX jest partnerem touru Maty)

Również jestem za tym aby Mata częściej pojawiał się w MAXXie. Zwłaszcza, że tak jak wspominasz MAXX jest patronem touru Maty. Chociaż wiem że to będzie trudne bo Mata nie ma zbyt odpowiednich piosenek do radia (nie licząc "Kiss Cam") 

W dniu 1.02.2023 o 18:00, NippyToadster napisał(a):

Mniej jest za to popu i nawet EDM (kawałki najbardziej popowe są omijane).

Ja uważam że MAXX powinien iść bardziej w stronę bardziej CHR Dance niż tj. aktualnie CHR Pop/Mainstream. Nie wiem czy to byłby dobry pomysł zmieniać tak mocno format na bardziej hip-hopowy. Zgadzam się z tym że jest taka stacja potrzebna, bo bardzo brakuje takiej w eterze, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł robienie z MAXXA takiej stacji. Ta stacja bardziej mi się kojarzy z bardziej densowymi brzmieniami, oczywiście również z domieszką r&b i hip-hopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mati2oo3 napisał(a):

Ja uważam że MAXX powinien iść bardziej w stronę bardziej CHR Dance niż tj. aktualnie CHR Pop/Mainstream. Nie wiem czy to byłby dobry pomysł zmieniać tak mocno format na bardziej hip-hopowy. Zgadzam się z tym że jest taka stacja potrzebna, bo bardzo brakuje takiej w eterze, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł robienie z MAXXA takiej stacji. Ta stacja bardziej mi się kojarzy z bardziej densowymi brzmieniami, oczywiście również z domieszką r&b i hip-hopu.

Pomysł też dobry. Bo z MAXXa zrobił się RMF 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest oficjalny artykuł o Filipie Kliberze na WM. ^_^

Spiker Cracovii nowym prezenterem RMF MAXX

Cytat

Filip Kliber od lutego jest prezenterem RMF MAXX. W niedzielę zadebiutuje na antenie ogólnopolskiej. Wcześniej pracował w Radiofonii.

Od lutego nowym prezenterem RMF MAXX jest Filip Kliber. Można go usłyszeć w popołudniowym paśmie "I wszystko gra" nadawanym w dni powszednie w godz. 15-19 w Pile i Opolu. W najbliższą niedzielę, 5 grudnia Kliber zadebiutuje na antenie ogólnopolskiej. Poprowadzi pasmo "Hity na maxxa", nadawane w godz. 9-12.

- Filip Kliber dołącza do RMF MAXX za Justynę Borycką, która obecnie przebywa na dłuższym urlopie, ale wróci na antenę - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Krzysztof Głowiński, rzecznik Grupy RMF, do której należy RMF MAXX.

Filip Kliber jest spikerem piłkarskim. Jego głos można usłyszeć w czasie ekstraklasowych spotkań Cracovii. Z radiem był już wcześniej związany. W latach 2017-2020 prowadził programy w krakowskiej Radiofonii (stacja przestała grać rok temu), której siedziba znajduje się na Kopcu Kościuszki w Krakowie - tam, gdzie swoje studia mają też RMF MAXX i RMF FM.

Źródło -> RMF MAXX Filip Kliber nowy prezenter spiker Cracovia Comarch ile zarabia (wirtualnemedia_pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Zgadzam się z tym że jest taka stacja potrzebna, bo bardzo brakuje takiej w eterze, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł robienie z MAXXA takiej stacji. Ta stacja bardziej mi się kojarzy z bardziej densowymi brzmieniami, oczywiście również z domieszką r&b i hip-hopu

Mówiłem, że MAXX będzie puszczał klubowe brzmienia bardziej wieczorem i w "Wstawaj, nie udawaj". Dance'owe brzmienia mogą być. Przecież stacja Rhytmic CHR może puszczać wesoły, rytmiczny pop (nie rezygnuję mocno z popu). I stacja ma format Rhytmic CHR/Dance. I mam dość ciekawy koncept: w "Byle do Obiadu" leci sporo hip-hopu i R&B (oraz dancehallu, funku i afrobeatów), z domieszką EDM i rytmicznego popu oraz latynoskiej muzyki (nie takiej pokroju Iglesias czy Soler, a takiej typu Bad Bunny czy Rosalia). Nie ma w ogóle rocka, który i tak w MAXXie rzadko leci. Od początku "I Wszystko Gra" wszystko w nudnej stacji Rhytmic CHR/Dance zaczyna się zmieniać: co godzinę coraz więcej elektroniki i typowo klubowej muzyki, a w "MAXXParty" więcej klubowych remiksów znanych hitów z RMF-u, jak i też zero wolnych piosenek. Twój format mógłbym zamienić w następcę MAXXa na eterze - RMF Region. Mógłby dobrze zastąpić obecny RMF MAXX, a do tego konkurować z Eską przy premierach (jeszcze, żeby dawali więcej premier samodzielnie, bez zrzynania z Eski, bo ostatnio dali Players od Coi Leray i Diamond Sky Lizota). Nowy MAXX, z uwagi na naturę obecnego rapu i R&B, przeszedłby do internetu. Z popem - zamierzam go ograniczyć na nowym MAXXie, ale nie zamierzam go usuwać.

I -stacja Rhytmic CHR może puszczać rapowe piosenki o wszystkim, tylko są w wersji clean. Zarówno polskie (tu trudniej), jak i zagraniczne. I te clean edity polegają jedynie na cenzurze mocniejszych słów.

A na internecie - wolny wybór piosenek rapowych i r&b w wersjach explicit.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady piosenek do wyrzucenia z playlisty RMF MAXX i przeniesienie całkowicie do RMF-u lub zastępcy MAXXA na falach FM (w przykładzie piosenki które słyszałem na MAXXIE w ostatnim czasie):

 

Bryska - Kraksa
Grzegorz Hyży - Sztos
Sanah - Nic Dwa Razy (W. Szymborska)
Strachy Na Lachy - Dzień Dobry, Kocham Cię
Cleo - Dom
Jamal - Policeman
Danzel - You Spin Me Round
Shanguy - Desolee (Paris, Paname)
Baranovski - Czułe Miejsce 

 

Oraz:
• starszy polski pop typu "Happysad - Zanim pójdę"
• mało dynamiczny polski pop "Sanah - Najlepszy dzień w moim życiu"
• pościelówy typu "Agnieszka Chylińska - Kiedyś Do Ciebie Wrócę")
• rumuński pop typu "Olivia Addams - Never Say Never"

 

Pewnie jeszcze więcej bym tego znalazł, ale już nie chciało mi się szukać...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 16:12, Mati2oo3 napisał(a):

Przykłady piosenek do wyrzucenia z playlisty RMF MAXX i przeniesienie całkowicie do RMF-u lub zastępcy MAXXA na falach FM (w przykładzie piosenki które słyszałem na MAXXIE w ostatnim czasie):

 

Bryska - Kraksa
Grzegorz Hyży - Sztos
Sanah - Nic Dwa Razy (W. Szymborska)
Strachy Na Lachy - Dzień Dobry, Kocham Cię
Cleo - Dom
Jamal - Policeman
Danzel - You Spin Me Round
Shanguy - Desolee (Paris, Paname)
Baranovski - Czułe Miejsce 

W mojej opinii tylko Policeman mógłby zostać na nowym MAXXie/Regionie. 17 lat temu był pierwszy na liście Hop-Bęc i był często grany na MAXXie swego czasu. Resztę poza Shanguyem bym wykasował. Do tego, biorąc nowy RMF Region, ma być starsze hiphopolo. Cleo bym nie kasował z MAXXa, tylko zmieniłbym tą piosenkę "Dom" na Żywioły z nowszego albumu "Vinylowa"

 

W dniu 13.02.2023 o 16:12, Mati2oo3 napisał(a):

• starszy polski pop typu "Happysad - Zanim pójdę"
• mało dynamiczny polski pop "Sanah - Najlepszy dzień w moim życiu"
• pościelówy typu "Agnieszka Chylińska - Kiedyś Do Ciebie Wrócę")

I prawda, tak samo rock z MAXXa. Prawie 17-19 lat temu to miało sens puszczać rock i punk oraz ich popowe mutacje, ale teraz....
 

 

W dniu 13.02.2023 o 16:12, Mati2oo3 napisał(a):

• rumuński pop typu "Olivia Addams - Never Say Never"

Raczej tak z niektórymi, ale kiedyś (do 2008 r. i grania Morandi) MAXX nie grał rumuńskiego dance (raz była rumuńska piosenka w 2007 r., ale wypadła). Pozostawiłbym Innę i Holly Molly, bo to jeszcze obecnie ma poziom jakiś (poza "Shot a friend". Ale Addams zostawić głównemu RMF-owi. Mogliby np. zagrać Boy's A Liar Pt.II PinkPantheress z Ice Spice w propozycjach do HB dla odróżnienia się od Eski.

W mojej wizji Region/MAXX odróżnia się jako "AntyEska" - gra dość dużo mainstreamowego rapu z USA i Brytanii (Future, Drake, Travis Scott, Kendrick Lamar, Juice WRLD, Lil Uzi Vert, 21 Savage, Swae Lee i Rae Sremmurd itd.) i r&b, ale gra najwięcej muzyki z gatunków muzyki dance i elektronicznej(co najmniej 50% piosenek elektronicznych (EDM, techno, trance, D&B itd.) w playliście ma być z zerowym/małym/małym, ale powtarzającym się wokalem, reszta to remiksy albo mająca więcej wokali) oraz na dokładkę jest trochę rytmicznego i wesołego popu, polskiego hip-hopu i szczególnie promocji polskiego r&b typu Smolasty czy Rosalie. Oczywiście nie gra za dużo rapu i RnB z USA i UK jak nowy MAXX, ale również nie gra tego samego w większości, co na RMF-ie i Esce.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Hop-Bęc i kolejny brak pomysłów:

Nowości to w 99% pop i dancepop. Gdzie czasy, kiedy były grane wszystkie gatunki?

90% listy pokrywa się z POPlistą na głównym RMFie.

90% propozycji pokrywa się z propozycjami do listy na głównym RMFie.

 

A teraz spójrzmy na G20 Eski:

Ponad połowa listy i propozycji do listy pokrywa się z RMFem i MAXXem.

Jedynie Eska dodaje ciekawsze nowości do propozycji (np. Coi Relay - Players).

 

Moim zdaniem jest to zmarnowanie potencjału formatu CHR. Maneskin nie pasuje do MAXXa i Eski, ale muszą grać, bo Eurowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BiL napisał(a):

Nowy Hop-Bęc i kolejny brak pomysłów:

Nowości to w 99% pop i dancepop. Gdzie czasy, kiedy były grane wszystkie gatunki?

90% listy pokrywa się z POPlistą na głównym RMFie.

90% propozycji pokrywa się z propozycjami do listy na głównym RMFie.

 

A teraz spójrzmy na G20 Eski:

Ponad połowa listy i propozycji do listy pokrywa się z RMFem i MAXXem.

Jedynie Eska dodaje ciekawsze nowości do propozycji (np. Coi Relay - Players)

Nie ma zmarnowanego potencjału. Players jest grane też na MAXXie i było ono pierwsze. I na razie, masz 77% piosenek pokrytych z Poplistą (64% licząc propozycje), 3/4 piosenek są pokryte z G20 oraz Poplista ma pokryte 3/4 piosenek z Hop Bęc.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiL napisał(a):

 że krakowski CHR jest najniższych lotów.

Tak samo Eska. I Capital. Decydują o tym badania słuchalności i muzyczny. W mojej opinii RMF FM to jest znowu niemalże taki sam jak w latach 90. Dodali Creepin' ostatnio do propozycji w Popliście. A dopóki muzycznym jest Czerwiński, raczej się wiele nie zmieni. Teraz trochę grają i za podobnie do RMF, i do Eski. A dawniej to MAXX grał nieco inaczej od Eski i o wiele inaczej od RMF-u. Oto stare dżingle MAXXa dla przypomnienia, jak stacja grała dobrze:

 

 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sporo dance'a i elektroniki z tamtego czasu, od czasu do czasu było r&b/hip-hop. I slogany "Przełącz się na MAXXa" oraz "Gramy na MAXXa". Nie to co dzisiaj. I to wyróżniało niegdyś MAXXa na tle innych (był mniej czy bardziej podobny do Eski, ale nigdy za mocno).

4 minuty temu, BiL napisał(a):

A teraz spróbuj włączyć coś innego niż Eska, RMF, ZET, MAXX i VOX.

Kolor gra r&b, i soul częściowo.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym chciał żeby coś się zmieniło w tej kwestii, ale po przejściu młodych osób do platform streamingowych typu Spotify,

MAXX gra dla starzejącej się grupy odbiorców. Tak naprawdę limit wieku słuchaczy radia w formacie CHR od 15-35 lat jest tylko umowny w tym momencie. Wiek grupy docelowej Eski jak i MAXXA urósł, więc nie starają się grać tego co jest faktycznie na czasie, bo tak naprawdę wystarczy sprawdzić top 50 piosenek na Spotify i większość z nich na tych obu nie usłyszymy. Częściej będziemy słyszeć utwory sprzed 12 lat niż te najnowsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

Wiek grupy docelowej Eski jak i MAXXA urósł, więc nie starają się grać tego co jest faktycznie na czasie, bo tak naprawdę wystarczy sprawdzić top 50 piosenek na Spotify i większość z nich na tych obu nie usłyszymy

A pamiętaj, że właśnie RMF-u głównego słucha też często młodzież, co wpływa na to, co puszcza Eska i MAXX. 
https://www.rmf.fm/muzyka/nowosci.html I poza Dydułą, 10 na 11 nowości leci na Esce i MAXXie również, co pokazuje, jak duży wpływ ma RMF na swoją młodszą siostrę i jej rywalkę obecnie.

Do tego, tak przy ostatnich dzinglach zaczęło się robić odrobinkę Eskowo. Wtedy od 2008 r. zaczęła się ciągła walka z Eską o to samo, szczególnie od 2009 r.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra Wojciechowska przeszła z RMF FM do RMF MAXX

Cytat

Prezenterka "Faktów" RMF FM Aleksandra Wojciechowska zmieniła stanowisko. Teraz jest wydawcą i czyta serwisy informacyjne w siostrzanej stacji - RMF MAXX.

Aleksandra Wojciechowska, dziennikarka, która jeszcze do niedawna prezentowała "Fakty" na antenie RMF FM, została wydawcą w RMF MAXX. Teraz przygotowuje i czyta "Flesze" dla regionu kujawsko-pomorskiego. Można ją usłyszeć m.in. w serwisach informacyjnych RMF MAXX w Bydgoszczy i Inowrocławiu. "Flesze" nadawane są od poniedziałku do piątku w godz. 6-19 o pełnej godzinie.

Dziennikarka prowadzi również program na platformie subskrypcyjnej RMF Classic+ z najpiękniejszymi balladami. Można tam słuchać radia bez bloków reklamowych, a w czasie emisji spotów nadawane są zapowiedzi audycji i muzyka. W formie podcastów na platformie dostępne są zapisy audycji z anteny, a także nowe cykle przygotowywane przez dziennikarzy i autorów związanych z Grupą RMF.

Aleksandra Wojciechowska dołączyła do redakcji "Faktów" RMF FM w czerwcu 2019 r. Dwa miesiące wcześniej odeszła z Radia Gdańsk. Pracowała tam jako korespondentka, reporterka i prezenterka. Prowadziła również autorską audycję o savoir-vivre. Z Radiem Gdańsk była związana od lipca 2010 r.

Źródło i pełny artykuł -> Aleksandra Wojciechowska RMF Maxx (wirtualnemedia_pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...