Skocz do zawartości

RMF MAXX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.10.2022 o 22:02, NippyToadster napisał:

https://www.rmfmaxx.pl/hopbec Zaczyna się pewnie koniec MAXXa. Powtarzam, że usunięto dodawanie propozycji do Hop Bęca w komentarzach na stałe, a do tego Gorąca 20 Eski się zaczyna odradzać (w premierach również) tak samo jak sama Eska. https://www.eska.pl/goraca20/ . Moim zdaniem MAXX musi naprawdę PRZEJŚĆ (mówię to dużymi literami) zmianę formatu. MAXX jest strasznie repetywny i mało energiczny od 2016 r. (Eska pomimo iścia coraz bardziej do starszych słuchaczy nadal próbuje być mocno młodzieżowa, często leci np. Unholy Sama Smitha, fmk Gayle, czy Star Walkin' Lil Nasa X obecnie). MAXX w porównaniu z tym idzie niestety w słuchaczy głównej stacji. I w tym jest problem jak 4/5 piosenek z notowania Poplisty słyszysz na MAXXie. Moim zdaniem MAXX, co po raz -etny i etny powtarzam, powinien przejść na format Rhytmic CHR lub Urban Cotemporary. Hip-hop polski i zagraniczny, muzyka dance (bardziej klubowa), do tego z afrobeatami, reggaetonem, latino muzyką, arabską, turecką, r&b i czarnym/rytmicznym popem od np. Beyonce, MAXX mógłby odzyskać energię i byłby zupełnie inny od RMF czy od Eski. Konkurencję bym dał na Czwórkę i Newonce z rapem polskim, do tego właśnie MAXX byłby lepszy. bo po rebrandzie MAXX czuje się jeszcze bardziej repetywny, a Eska coraz lepsza. Po prostu RMF chce dalej ograniczać rolę MAXXa do bycia radiem "do zagłuszania hałasu/ciszy/do pracy", niż do radia dla chcących najświeższej, typowej muzyki z TikToka czy takiej "topowej" z np. UK Big Top 40 czy Billboard Hot 100. To by wystarczyło do słuchania MAXXa.

Oni i tak nic z tych komentarzy nie brali, nawet pewnie tam nie zaglądali to, po co mieli zostawiać ? Przez ostatnie tygodnie było chyba ze sto komentarzy, żeby dodali utwór Steczkowskiej - D.N.A. i nie zauważyłem, żeby go dali do propozycji, poza tym ten kawałek widziałem do tej pory tylko na Music Box Polska, i to jest, myślę dobry kierunek, w którą stronę powinna iść ta radiostacja. A no i szkoda, że zabrali oznaczenia awans, spadek i nowość przy okazji.

Edytowane przez tracker2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tracker2498 napisał:

i to jest, myślę dobry kierunek, w którą stronę powinna iść ta radiostacja.

No prawda. Brakuje radia ogólnopolskiego z hip-hopem, reggaetonem. soulem i r&b, takiego na wzór francuskiego MOUV czy Skyrocka, brytyjskiego BBC Radio 1Xtra, Capital XTRA czy Rinse FM, czy niderlandzkiego NPO FunX w Polsce, i MAXX, biorąc szczególnie jego początki (konkurowało bardziej z Radiostacją od Eurozetu niż z Eską) mógłby odzyskać blask i mógłby się odróżnić od Eski. Wielu by się nie spodobało usuwanie piosenek popowych, ale mają to samo na swojej siostrze, RMF-ie, i tym bardziej na Esce i Zetce, a więc niczego nie tracą. Dance'a (mocniejszego) bym nie usuwał, ale za to zostanie taki Piękny Świat Gibbsa czy Sezon Smolastego, czy Beyonce i jej CUFF IT będzie często grane (z uwagi na trend na TikToku i kontrabandę dla Eski z Unholy Sama Smitha). Dodatkowo część piosenek z obecnej playlisty MAXXa przeniósłbym na RMF. 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu - MAXX idzie w stronę VOX FM i swojej starszej siostry zamiast konkurencji z Eską. Tak samo, to bardziej hybryda Eski, RMFu i VOXa niż jedno radio.

W dniu 20.10.2022 o 19:27, tracker2498 napisał:

Przez ostatnie tygodnie było chyba ze sto komentarzy, żeby dodali utwór Steczkowskiej - D.N.A. i nie zauważyłem, żeby go dali do propozycji, poza tym ten kawałek widziałem do tej pory tylko na Music Box Polska,

Dodatkowo z nowym utworem Krystiana Ochmana - Bittersweet. Był tylko na liście przebojów newonce.radio. Tak samo "Jeden Świat" Pezeta z Szroeder (w nowym formacie "MAXXa" byłby powerplayem), jest też na topce Newonce'a.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmfmaxx.pl/hopbec/propozycje Niezaktualizowane notowanie i tym bardziej propozycje.

I - obliczałem, ile MAXX puszcza kawałków samodzielnie (co najmniej z Eską), a ile z starszą siostrą. I wyszło, że około 65-70% kawałków ma wspólnych z głównym RMF-em, a 30% z nich puszcza samodzielnie. MAXX moim zdaniem powinien być Urban Cotemporary, ale mam też 2 inne plany:
Plan nr 2: stacja typowo skupiona na popie, rocku, rapie i popularnych piosenkarzach, raperach i DJach z całego świata (typowy CHR). Mówię, żeby to był miks popu, rocka, hh, r&b, alternatywy i dance. W tej wizji MAXX puszcza tylko kawałki od co najmniej 2017 r., no i ma sporo powerplayów, często popularnych na świecie, i - nieemitowanych na Esce. Hity - głównie z Billboard Top 100 czy topek Spotify. Takie typowe radio dla młodych, z plotkami o swoich idolach z Polski i zagranicy. Playlista stanowi tylko 20% hitów z RMF-u, ale za to lecą hity z wszystkich gatunków, kiedy są popularne z bardzo, bardzo dynamiczną wymianą piosenek i Billboardem i innymi listami przebojów. MAXX byłby skupiony na światowych hitach, a RMF na hitach w polskich listach przebojów.
Plan nr 3: radio z formatem Dance Top 40: czyli głównie puszcza muzykę klubową/dance od DJ-ów, z wokalami i bez wokalów. Dance ma być głównie własny, a do tego więcej klubowych remiksów piosenek z RMF-u/oficjalnych remiksów. Główne gwiazdy to np. Gromee, C-BooL, Pelican, Tribbs, David Guetta, Sofi Tukker, Kungs, Above & Beyond, i głównie właśnie DJ-e z zachodniej Europy i Stanów. Playlista - ogromna, od klasyków z lat 90. do teraz, z 40% piosenek z RMF-u.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumując 2022 r. (a jeszcze 2 miesiące) - RMF MAXX ma jeden z najgorszych w historii. Nowe logo i nazwa, playlista jeszcze bardziej przypominająca RMF FM/Grę, które samo się upodobniły bardziej do MAXXa, i do tego łapią więcej nowości niż MAXX, który w większości daje je na listę Hop-Bęc.  To samo jest z playlistą - czym ma być? RMF FM, Eską, czy obiema radiami jednocześnie? Dla mnie co roku MAXX traci swą duszę i charakter, i no, myślę, że w przyszłym roku RMF MAXX zmieni się na Radio Gra w całej Polsce. Albo, żeby zmienili format. Nigdy nie dogonią już Eski.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Hop-Bęc i zero nowości - jedynie te z głównego RMF (poza nowym BEP). Powtarzam - potrzeba nowego szefa muzycznego w MAXXie. I podsumując - Siwek w Hop-Bęc to gruuuba pomyłka. Jeśli playlista powinna być typowo bardziej klubowa znowu, to powinni usunąć pop i rock z stacji NA STAŁE (ale electropop, czy synthpop pozostaną). Już Eska dodaje o wiele szybciej nowości. Po prostu się zastanawiam, w jaką stronę idzie MAXX... w stronę młodych (mają MAXX Reels, ale nie dodają z tego niczego do Hop-Bęc)... czy idzie w stronę starszej siostry i ZET? Sam obliczałem, ile tych samych piosenek było na Hop Bęc i Popliście z tego samego dnia w 2005 r. a teraz.... Różnica jest, OGROMNA. Zupełnie inaczej teraz wygląda MAXX, kiedyś to miała być "progresywna stacja dła młodych pomiędzy Radiostacją/Planetą a Eską, nadająca jak najmniej piosenek z głównego RMF FM", a teraz to niemalże klon RMF z niemalże tą samą playlistą, do tego stacja zaczęła chyba stagnować. Powiedzcie, co dalej z MAXXem? 

13 minut temu, NippyToadster napisał:

Sam obliczałem, ile tych samych piosenek było na Hop Bęc i Popliście z tego samego dnia w 2005 r. a teraz.... Różnica jest, OGROMNA.

 Dawniej ilość tych samych piosenek lecących na Popliście RMF FM i Hop Bęc na MAXXie była od minimum 20% do najwyżej 30% (w latach 2004-06). Obecnie - ilość tych samych piosenek będących na Popliście i HB jest na poziomie aż 70% (z notowania nr 7741 HB) 

13 godzin temu, NippyToadster napisał:

Popliście i HB jest na poziomie aż 70%

70% z liczenia propozycji i numerów na Popliście (również, które były często w MAXXie), a pomiędzy Poplistą a MAXXem jest nawet 80% tych samych piosenek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, minęly czasy, kiedy to dance/house/trance kompletnie dominowały MAXXa. Obecnie dance nadal dominuje, ale muzyka house i trance zniknęła w większości, a sam MAXX poszedł za mocno na pop z RMF-u. Sam rock (taki bardziej metalowy/typowo punkowy) od 2006 r. był nieco ograniczony (poza Linkin Parkiem czy Nickelback z Chadem Kroegerem), a R&B i hip-hop (od pop rapu do dobrego amerykańskiego rapu) niemalże zniknęły. Do tego powtarzam, że ponownie, MAXX mógłby wprowadzić New Music Friday jak Eska. 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nieco lepsze notowanie Hop Bęc (szczególnie 2 własne nowości i jedna z Eski), ale MAXX powoli zaczyna się upodabniać do Gry/RMF-u (3 piosenki, które premierował RMF leciały). Obliczałem ostatnio ilość tych samych piosenek na notowaniu Hop Bęc i Poplisty - i przypomnę - 80% tego samego. MAXX potrzebuje jakiś zmian, albo chociaż nowego muzycznego. Czerwiński pasuje dobrze do RMF/Gry, ale nie do MAXXa.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, same problemy z Hop Bęcem. Nowa Grzeszczak czy Chylińska nie pasują do obecnego loga MAXXa, a są, bo Eska czy główny RMF je gra. Pewnie widać, że RMF chce, żeby 2/3 piosenek lecących na RMF-ie było na MAXXie. Po prostu słuchacze chcą słyszeć to samo jak na RMF-ie. Mogliby usunąć pop i dance z RMF-u, bo czuję, że MAXX mocno trzyma za rączkę RMF. Chociaż, żeby MAXX nadawał mainstreamową amerykańską muzykę (z Billboarda).

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam się, ale MAXX powinien się zmienić. To samo nadaje Piekary, Express, czy taka Fama czy Wielkopolska. Nie każdy lubi słuchać piosenek od europejskich/brytyjskich wykonawców. Czemu nie ma tak dużo amerykańskiej muzyki? Mogło by to chociaż wyróżnić MAXXa. Nie mówię o radiu z hip-hopem i r&b, mówię o radiu z normalną mainstreamową amerykańską muzyką i brytyjską, ale nie z RMF-u. MAXX przegrywa z Eską w 14 województwach z powodu zasięgu i oferty muzycznej. Albo zmienić tylko styl muzyczny, albo format radia.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NippyToadster chyba zapominasz, że Rmf Maxx to stacja lokalna. Gdyby grali w formacie takim jak chcesz muzyki amerykańskiej to Maxx na takim rynku jak Krosno, Nowy Sącz, Konin, Gorzów Wlk, Oleśnica nie utrzymałby się - bo tam nikt takiej muzyki nie słucha i stacja zaczęła by przynosić straty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, słuchacz napisał(a):

Gdyby grali w formacie takim jak chcesz muzyki amerykańskiej to Maxx na takim rynku jak Krosno, Nowy Sącz, Konin, Gorzów Wlk, Oleśnica nie utrzymałby się

No cóż... tu mówiłem o miksie muzyki z obu Ameryk i Brytanii (dance, elektronika, reggae i reggaeton, pop, hip-hop i r&b), oraz EDM-u i polskiej muzyki zbudowanej w większości z hip-hopu. Bo moim zdaniem MAXX trochę za dużo puszcza polskiego, mainstreamowego popu. Bez Olivii Addams i Minelli na przykład. Może pora na zmianę nazwy na RMF Region i dołączyć Radio Grę, 90, Jurę i Alexa? Po prostu MAXX już przegrywa z Eską w większości województw, nawet w Krakowie Eska powoli dogania MAXXa.

I mają jeszcze RMF FM, który puszcza to samo w większości, co na MAXXie.

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiany w ramówce na ten tydzień. Ja akurat spisałem z oddziału krakowskiego. Nie wiem jak w innych. 
Poniżej zmiany. Wpisałem tylko pozycje ze zmianami.

Poniedziałek
06:30-9:15 Wstawaj, nie udawaj - Maciek Rock i Dawid Miązek
15:00-19:00 I wszystko gra - Robert Bojanowski

Wtorek
06:30-9:15 Wstawaj, nie udawaj - Irek Jakubek, Joanna Meus, Mateusz Marek
15:00-19:00 I wszystko gra - Robert Bojanowski

Środa
15:00-19:00 I wszystko gra - Joanna Meus
19:00 Hity na MAXXa - Dawid Miązek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ramówka na Sylwestra w RMF MAXX. Według strony internetowej radia.

09:00 Sylwester na MAXXa - Dawid Miązek
12:00 Sylwester na MAXXa - Karolina Kowalska i Mateusz Marek
15:00 HOP BĘC Podsumowanie Roku - Karolina Kowalska i Mateusz Marek
18:00 Sylwester na MAXXa - Michał Szymański, Przemek Grabowski, Rafał Witkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...