Jump to content
Bartezz

Wasza pierwsza gra komputerowa

Recommended Posts

Moja pierwsza PCtowa gra to bangbang- oczywiście żadnych podtekstów w tym nie ma i chodziło tylko o to, żeby jedną armatą trafić w drugą, ewentualnie omijając górkę między armatami. Celowanie sprowadzało się do zmniejszania wartości plusem i minusem:) Była to jedna z kilku-może kilkunastu gier jakie pożyczyłem na dyskietce od kolegi, jak dostałem pierwszego kompa. Piękne czasy.

Moja pierwsza gra na PC to "Adaś i pirat Barnaba" hehe :lol2: kiedy to było. Wcześniej to Mario na "Amidze"

Wiem! Pierwszą w ogóle: The Blues Brothers, lub Commander Keen 4, a na swoim komputerze w swoim domu: Chicken Invaders 1! :P

Guest Anonymous

River-Raid na Atari 800XL ze stacją dysków 1050XL. 1986 rok....

Witam.

Nie pamiętam nazwy,gra polegała na zrzucaniu bomb na kwadraciki udające domki /wieżowce o różnej ilości pięter/przez latający tam i z powrotem symbol samolotu.

Liczba lotów była ograniczona w zależności od stopnia trudności.Należało mieszcząc się w tym limicie zburzyć wszystkie domki,piętro po piętrze.

Commodore VC-20. :oops:

Pozdrawiam .

Przypomniała mi się jeszcze wesoła gra o ciekawej grafice-ludzie pierwotni porywali sobie baby. Trzymając je za włosy rozkręcali je jak przy rzucie młotem i rzucali,kto dalej.

Nagrana b.sympatycznie i bez cienia brutalności,najczęściej budziła wesołość.Nazywaliśmy ją roboczo "rzut babą",można było grać godzinami.

Jesli dobrze pamietam to te gry znajdowaly sie na "kartridzu" (naprwno napisalem z bledem)

Flimbo quest z listami byl super.

Cyrk smieszny, szcegolnie wystrzal z armaty albo skok z wierzy do wodu (umieszczonej chyba w naparstku)

Tak były na nim łącznie cztery gry:

1. Fiendish Freddy (wspomniany cyrk)

2. International Soccer (piłka nożna ze słabiutką grafiką, ale ta gra była bodajże z 1983r.)

3. Flimbo's Quest (platformówka, jedna z najlepszych gier na C64)

4. Klax (taka dziwna układanka klocków)

Moją pierwszą grą na PC było Heroes of Might and Magic II. Z czasem zacząłem też grać w 3. i 4. część i tak już zostało do dziś :D.

River Raid, później Boulder Dash, Karateka i nieśmiertelny Montezuma's, przed tym był jeszcze jakiś ping pong konsola za 50$. :wink:

Nie wiem, czy to gra. nazywała się Kiss i przebierało się tam mangowe bohaterki w różne ubrania :)

A z bratem grałam w Lotusa na podzielonym ekranie. Joystickiem. Teraz zupełnie inaczej na ten Joystick patrzę ;)

zx spectrum gra popeye z Nitendo Mario 1,2,3 a potem to juz lecialy gierki :lol2:

Dzisiaj synowi pokazywałem swoją 1 grę na komputer Atari „Misja” - na YT można obejrzeć.

Jak mu powiedziałem, że aby zagrać musiałem czekać blisko ponad pół godziny, aż się gra wgra to mnie wyśmiał patrząc na to jak dzisiaj gra się na konsolach.

Dizzy na Commodore C64 :wink:

Najpierw trzeba było pokręcić śrubokrętem głowicę aby się gra wgrała po 5min z kasety magnetofonowej...

Witam. Z pierwszych moich gier była gra WOLF 3D na Macu :D Potem jak dostałem swój nowy komputer grałem w m.in. Max Payne 1, Return to Castle Wolfenstein oraz Mortyr 2093 - 1944 :wink:

Edited by CzarnyKruko