Skocz do zawartości

Wasza pierwsza gra komputerowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Spectrum - nazwy nie pamiętam, ale polegało na jeżdżeniu autem po mieście, nie wyścigi, bardziej nauka jazdy. Godzinę pograłem i Spectrum poszedł z dymem :)

Atari - jakiś symulator okrętu podwodnego

Pegasus - Mario

PC - Simom the Sorcerer 2

PS2 - WRC4

N-Gage - nie pamiętam

Xbox360 - NFS Hot Pursuit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z pierwszych gier na Commodore64 którą pamiętam, było International Truck Racing: http://i.imgur.com/fERQeha.png

Był też Stunt Car Racer:

Pamiętam jeszcze parę gier, w tym planszowych, jednak nie jestem ich sobie w stanie dokładnie przypomnieć.

 

Na PC pierwszą grą był chyba słynny Quake, potem także Transport Tycoon Deluxe, w którego do dziś nieraz gram, już w formie otwartoźródłowego OpenTTD, Duke Nukem 3D, Doom, Titus (the Fox), GTA i coś może jeszcze było.

 

Nowsze gry to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moją pierwszą grą była oryginalna "Super Mario Bros" i "Duck Hunt" na jednym kartridżu na oryginalnej konsoli "Nintendo Entertainment System", którą jako małe dziecko dostałem od mojej cioci ze Stanów Zjednoczonych. :D Pamiętam, jakie wtedy były problemy z tą konsolą, bo jak wiadomo, USA to system NTSC, na skutek czego obraz z tej konsoli był na naszym telewizorze czarno biały i nie było dźwięku (tylko syczenie). Mieliśmy wówczas polski telewizor Unitra (kolorowy). Jednak jakiś czas później moi rodzice kupili nowy telewizor Sony 29" i ten obsługiwał już również system NTSC, dzięki czemu mogłem cieszyć się tą grą (i później kolejnymi wysyłanymi mi z USA) na tej konsoli w kolorze i z dźwiękiem. :) Ehh, piękne to były czasy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...