Skocz do zawartości

Podział sygnału DVB-T na kilka odbiorników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że nie uwierzysz,aż sam się nie przekonasz.

Więc proponuję spróbować.

Z podobnym efektem można podłączyć telewizory np.do wanny lub rury wydechowej samochodu.

Oba cztery kolejno...

Ogarnij się,pomyśl,poczytaj i dalej musisz sobie sam radzić. :smile:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zamiast rozgałęźników po prostu podłączyć kabel pod wyjście TV z tunera, tam pewnie jest jakieś wzmocnienie też? I tak po kolei od TV01 do TV04.

Zdecydowanie nie. Wyjście w tunerze nie zapewnia dobrej jakości sygnału i może się okazać że na TV02 to jeszcze coś widać ale na TV04 jest juz brak sygnału. Takie rozwiązanie to prowizorka wbrew pozorom wcale nie tania.

Najlepsze rozwiązanie jest takie jak zaproponował Ojciec Satelitnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zamiast rozgałęźników po prostu podłączyć kabel pod wyjście TV z tunera, tam pewnie jest jakieś wzmocnienie też? I tak po kolei od TV01 do TV04.

Takie połączenie da większe straty, a w niektórych STB loop nie działa, gdy nie jest włączony. Ojciec dał najlepsze rozwiązanie (najbardziej równomierny sygnał we wszystkich odbiornikach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No instalacje przeprowadziłem na próbę i już wszystko działa.Pytanko mam czy do kabla antenowego naziemnej tv mogę wpuścić sygnał internetowy z klatki schodowej?Ale chyba puszczę osobno bo dosłownie 3 metry mam do modemu z przedpokoju a kablówka z netem wchodzi właśnie w przedpokoju.

No i pytanie zasadnicze jaką powinienem mieć jakość sygnału i siłę na kierunkowej antenie?

Kupiłem antenę Dipol 19/21-69 DVB-T i 3 tv odbierają ale jakoś obraz szału nie robi [pierwsze wrażenie] Może słaba ta antena jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem antenę Dipol 19/21-69 DVB-T i 3 tv odbierają ale jakoś obraz szału nie robi [pierwsze wrażenie] Może słaba ta antena jest.

Antena, jak antena, a powiedz czy w puszce anteny masz symetryzator, czy jakiś wzmacniacz?

Być może trzeba będzie trochę pomóc tej antenie, szczególnie że po drodze pagórki, a i mux drugi nie jest tytanem mocy.

 

Spróbuj ze wzmacniaczami dopuszkowymi, np. takim: http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4010.htm , albo słabszymi, są wersje 30, 24, 15dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w antenie symetryzator: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm i wzmacniacz antenowy AWS 141 ST.

Może wybrzydzam,jutro przyjdzie fahura to się dowiem coś więcej.

Może faktycznie miałem wcześniej na próbę chyba za mocną antenę bo na jednym kanale wokół obwódki logo stacji pojawiła się "gorączka"stąd pewnie teraz na mojej antenie moje słabsze odczucia.

Może lepiej ciut słabszy sygnał[nieprzesycony] lepszy pod względem funkcjonalności/parametrów/ewentualnych późniejszych usterek.

Tamta na próbe poprzednia antena miała chyba wzmacniacz w puszce anteny i to na zasilaczu chodziło.

Tak jak piszę jutro już zmontuje to z gościem to się dowiem a na testach leżała na parapecie [na kocu co by nie kopało]-docelowo będzie wyżej w rogu okna na maszcie bocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie ma najlepszej opinii i jest horrendalnie drogi, jeśli masz możliwość, to go zwróć i zastosuj wzmacniacz dopuszkowy, który jest moim zdaniem najlepszy i w najlepszym miejscu.

 

Przemyśl to na spokojnie. ;)

 

ps. Wzmacniacze dopuszkowe zasilane są przez kabel antenowy, wprost z dekodera (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zdecydowałem się wymienić wzmacniacz aws 141 st na przedwzmaczniacz antenowy dopuszkowy. Czy muszę dokupić zasilacz 12Volt czy może włączyć w arivie t650i LNA[daje 5V] i dalej po linii na drugim i trzecim telewizorze też włączyć LNA? Czy posiadane odgałęźniki typu : http://www.dipol.com.pl/odgaleznik_tv_s ... 602111.htm

czyli 11/8/6 dB

będą podawać wzmocniony sygnał;wzmacniany za pośrednictwem LNA w drugim i trzecim telewizorze?Czy muszę wymienić na inne?Czy może pozostać przy opcji obecnych odgałęźnikaków i kupić zasilacz 12V i usadowić go przed pierwszym odgałęźnikiem[bliżej anteny]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszkowe zasilane są przez kabel antenowy wprost z dekodera, natomiast jakbyś miał na którymś dekoderze wyraźny spadek mocy sygnału w co bardzo wątpię, to można dołożyć wzmacniacz liniowy (też zasilany przez kabel antenowy - bez zasilacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TV naziemna podpięta ale czasami pojawiają się artefakty na ekranie i ułamkowe zaniki fonii.Zauważyłem ,że mux 2 pochodzi z przeciwnego nadajnika,czyli zza anteny kierunkowej. Muxu drugiego nie mogę odebrać z obranego kierunku [zachód] i łapie ze wschodu.Czy można coś w tej kwestii poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieszkaniu tez były problemy z podziałem sygnału. Od kiedy mam porządny kabel oraz rodzielacz Telves problem zanikł. Ogólnie sygnał mam rozdzielony na 2 telewizory oraz na dekoder tv mobilnej t-hd 1000. W sumie mam jakieś 15 m. kabla antenowego. Wszędzie sygnał jest już poprawny i nie obserwuje skoków. Problemem było jeszcze jakiś czas temu ustawienie anteny. Mieszkam w Bielsku-Białej i teoretycznie powinienem mieć antenę skierowaną w stronę Skrzycznego. Wówczas także łapałem czeskie mux'y na kanałach 36 / 37 / 48 / 54 / 51. Jednak okresowo pojawiały się zacięcia obrazu. Obróciłem antenę w stronę Katowic - Czechy znikły zupełnie ale polskie mux'y chodzą idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Może ktoś podpowie? Chciałbym podzielić sygnał na 2 TV z anteny. W antenie jet LNA 177, zasilany z gniazda antenowego 5V. Jest super,tuner włączony-antena zasilana. Jak zrobić aby drugi tunerek tak samo zasilał tą antenę też z gniazda 5V. Jaki rozdzielacz zastosować i czy jak oba tunery będą włączone , czy to zadziała? Instalacja bez gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykonalne... ale w zasadzie możesz sobie zrobić eksperyment. W momencie pojawienia się dwóch źródeł zasilania całość może nie pracować poprawnie, a w szczególnych przypadkach może coś się przypalić. Podobna sytuacja jak w przypadku dwóch tunerów satelitarnych które ktoś chce podłączyć pod konwerter single, tylko że przy naziemnej jest to trochę bardziej "elastyczne", brak sterowania przełączania pasm i polaryzacji.

Albo jeden z tunerów będzie ciągle zasilał przedwzmacniacz, albo musisz przerobić instalację w której zasilanie będzie niezależne od tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...