Skocz do zawartości

Podział sygnału DVB-T na kilka odbiorników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60102.htm

Rozdzielacz który przenosi stałą składową,jak dla mnie prościej sobie tłumaczę-podaje prąd.

takie dwa mam i 3 tv podpięte w tym jeden przez tuner ariva t650.Przy antenie po kolei jest tuner i daje 5v na wtyku antenowym a zasilacz 12V jest pomiedzy drugim i trzecim tv [ściślej pisząc przy drugim] bo jak był przy trzecim to jakość i siła sygnału była nie na 100%.Napięcia zarówno 12 i 5 volt się na siebie nakładają jak pierwszy tv z tunerem chodzi ale nic nie dzieje się.Nawet jak wyłaczę zasilacz 12 volt a chodzi pierwszy tv z tunerem z napięciem 5 volt to drugi i trzeci tv też na tym chodzi,tyle że arivę wyłanczamy jak nie używana listwą,a zasilacz 12volt pomiędzy drugim i trzecim tv chodzi na okrągło.

Ciśnij,ciśnij ja laik już dużo wcześniej szukałem różnych rozwiązań i tak pocisnąłem,że sam po starym kablu z kablówki zrobiłem sobie instalację z naziemnej na 3 tv[w tym dwa tv z wbudowanymi tunerami mpeg-4 ; dvb-t] teraz mam z tego satysfakcje jako zupełny laik.A też metoda prób bo zasilacz 12volt przy trzecim tv był i nie było 100% siły sygnału to dałem przy drugim tv i jest wszystko o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu też borykałem się z problemem podziału sygnału na 2 tv (sony bravia + samsung ue5500) oraz dekoder mobilnej tv. Kupiłem rodzielacz od Televes'a i 0 problemów. Wcześniej miałem stary rodzielacz sygnału, ale pozwalał tylko podzielić na 2 kable. Teraz zrobiłem na 3 bo nie zawsze włączam t-hd1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Moje pytanie brzmi tak: czy według poniższych schematów mogę tak rozdzielić jeden kabel koncentryczny, który idzie z multiswitcha ze strychu do piwnicy? Chodzi tylko o sygnał DVB-T, a sygnał SAT chcę wyciąć. Antena zbiorcza (Multiswitch TERRA).
 

dbcf0cf87441.png

 
czy tak

 

19d1dca2f1c9.png

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sygnał DVB-T możesz rozdzielić, sygnał sat już nie. Nie musisz tak kombinować, wystarczy ci taki rozgałęźnik.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Strona emimaps.emitel.pl pokazuje, że znajduje się od nadajnika Kraków / Chorągwica około 20km na południe.
Antena siatkowa jest na strychu. Dotychczas był do tej anteny podłączony jeden TV kablem bezpośrednio bez symetryzatora (czyli tej zielonej płytki) bo z tego co pamiętam kilka lat temu tv jeszcze analogowe słabo działało ale możliwe, że był uszkodzony, a przy TV jest dekoder Ariva i generalnie działa dobrze, początkowo zdarzały się lekkie przejściowe zakłócenia, a teraz rzadko. A w innym pomieszczeniu drugi TV był podłączony też do dekodera Ariva i następnie do anteny przy oknie, którą chcę zlikwidować bo nie odbiera wszystkich kanałów. W tej chwili chce podłączyć do tej anteny na strychu dodatkowe 2 kable antenowe, w tym na jednym musi być rozgałęzienie na dwa telewizory, najlepiej zamontowane w puszcze podtynkowej. Chcę żeby dobrze rozdzielało sygnał i żeby było trochę zapasu. Jeśli to możliwe najlepiej wszystko podłączone bez dodatkowych zasilaczy. W dekoderze ariva widziałem opcję "zasilanie anteny" na włączoną na "tak". Nie wiem jak jest w innych telewizorach odsługujących od razu DVB-T.

Proszę informację jakie rozdzielacze zastosować i linki do nich. Schemat wygląda tak:
schemat%20TV%20u%20nas.png
 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez marek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję rozdzielacz sygnału, który będzie zamontowany na balkonie, żeby puścić sygnał na piętro. Jaki polecacie rozdzielacz zewnętrzny?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. W każdym wątku poruszamy tylko te kwestie, których się on tyczy. W kwestii doboru anteny DVB-T są oddzielne, odpowiednie wątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuję rozdzielacz sygnału, który będzie zamontowany na balkonie, żeby puścić sygnał na piętro. Jaki polecacie rozdzielacz zewnętrzny?

 http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_rip-2-1f_ekranowany_do_montazu_na_maszcie_C0920.htm

 

 

Witam. smile1.gif

Panowie, potrzebuje pomocy w doborze sprzetu dla instalacji DVB-T na 5 odbiornikow.

Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit DVB-T UHF ze wzmacniaczem LNA-177.

Okolo 10 m kabla do rozgaleznika http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60104.htm, ktory jest na zewnatrz i laczy sie z 4 istniejacymi juz kablami o dlugosci okolo 10 m kazdy (wykorzystanymi poprzednio do SAT).

Na koncu jednego z tych kabli kolejny jest rozgaleznik http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_ ... R60102.htm

 

mux-3jpg_qrpxphe.jpg

 

Odleglosc do nadajnika nie jest duza, ale w tym terenie sa utrudnienia w odbiorze.

 

Czy to dobra koncepcja?

 

Prosze o porady :) i wyjasnienie jakie splittery powinno stosować się do anten ze wzmacniaczem http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-60_tri_digit_dvb-t_uhf_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2675.htm, a jakie do anten z symetryzatorem http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_44-21-60_tri_digit_dvb-t_uhf_A2670.htm

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy stosować jednolitą, domyślną czcionkę na forum i jeden jej kolor, bez tła. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
46 minut temu, Darek23 napisał:

Planuję podłączyć 3 TV do DVB-T.

Budujesz instalację, czy już ją masz i planujesz podłączyć do niej trzeci odbiornik?

 

46 minut temu, Darek23 napisał:

2, 3 TV - 20m od anteny.
Czy do TV 2 i 3 ciągnąć 2 osobne niezależne kable? 

Jaka odległość między nimi? Oddzielny przewód przyda się gdybyś kiedyś podłączał TV-SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję. Antena na balkonie. Na chwilę  podłączyłem Opticum AX1000. Działa, tylko brak programów HD (HD jest tylko TVP 1 i TVP 2).

Odległość między nimi to tylko ściana żelbeton.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach multipleksów ogólnopolskich w HD, jak ogólnie wiadomo, jest tylko TVP1, TVP2 i TVP Info. Pozostałe programy są w SD i prędko się to raczej nie zmieni. Niektórzy odbierają także multipleksy lokalne i wówczas mają np. Polsat, czy TVN dodatkowo w HD. Co do instalacji to najlepiej do każdego z TV osobny kabel antenowy. W ogóle proponuję rozeznać, jakie teoretycznie multipleksy powinieneś odbierać w Twojej lokalizacji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adrian1981 napisał:

 W ogóle proponuję rozeznać, jakie teoretycznie multipleksy powinieneś odbierać w Twojej lokalizacji.

Dokładnie ta lokalizacja:

 http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MWNjdDYmNTNjZDY=

To zostaje mi tylko satelita żeby resztę w HD mieć. Na 65 calach słabo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie bo w sumie nie wiem co jest grane a więc

Posiadam antenę Dipol 28/5-12/21-69 H/V  w niej chyba tylko symetryzator jest  (nie podłączał żadnego zasilacza) 

i od anteny kabel do rozgałęźnika następnie dwa kable piętro w dół i na dole jeszcze jeden z tych kabli dzieli na 2tv :)  może i to jest nie prawidłowa konfiguracja ale z ciekawości kiedyś tak podłączył i co najmniej pół roku 3tv bez problemu AŻ do wczoraj :)  jeden tv zaprzestał odbioru mux 3 jeden z tych dzielonych na dole ale  drugi działał bez problemu . Więc podłączyłem bez rozdzielacza ten który nie działał i zaświecił mux 3 to myślę co jest  podłączam tak jak było pyk nie ma nigdzie :shock: nawet bez tego rozdzielacza na dole zero odbioru  jak to możliwe ? Rozłączyłem u góry i dałem bezpośrednio jeden kabel do jednego tv i sygnał jest a więc antena daje , aktualnie u góry prosto w dół i na dole rozdzielam jednym rozgałęźnikiem i działają dwa tv z czego jeden lepiej drugi szarpie a trzeci ominąłem bo jak znów ma mi nigdzie nie iść. 

Może ktoś to przeczyta i poradzi w jaki sposób to zrobić porządnie ? Czy inny kabel lepszy jakiś bo mam zwykły nie znam się (2x po 10m + - ) a może inny rozdzielacz lepszy ? a może przy którymś tv wzmacniacz ale to by do anteny trzeba było dać a tam chyba symetryzator . Z góry dzięki jeśli ktoś coś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MERIHATHOR napisał:

Dipol 28/5-12/21-69 H/V

Lokalizacja miejsca odbioru?

3 godziny temu, MERIHATHOR napisał:

od anteny kabel do rozgałęźnika następnie dwa kable piętro w dół i na dole jeszcze jeden z tych kabli dzieli na 2tv

Jakie to rozgałęźniki?

3 godziny temu, MERIHATHOR napisał:

a tam chyba symetryzator

Gdybanie nic nie da. Musisz mieć pewmość co jest w puszce antenowej. Czy przy zakupionej antenie w komplecie był zasilacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Chorągwica jakieś 20km ale nie mam pewności czy nie mam z odbicia bo antenę skierowaną mam w stronę Rabki bo lepszy odbiór miałem niż centralnie w Chorągwice .

Jeden taki Rozgałęźnik1 a drugi  rozgałęźnik2  tylko ten drugi na 2 wyjścia ale na 100% telmor .

Z anteną na pewno nie było zasilacza , jutro sprawdzę w antenie ale na 99% bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MERIHATHOR napisał:

antenę skierowaną mam w stronę Rabki

No to może też odbierasz sygnał z Rabki - tylko na innych kanałach.

Telewizory skanuj RĘCZNIE - Chorągwica (k.7, 23, 25, 50), Rabka (k.7, 34, 36, 43).

Problematyczny mux-3 z Chorągwicy, to wysoki kanał 50, zatem większe tłumienie na instalacji. Ty dodatkowo masz dwa rozgałęźniki, które tłumią Ci sygnał ok. 7 dB.

 

56 minut temu, MERIHATHOR napisał:

Z anteną na pewno nie było zasilacza

Zatem wygląda na to, że z symetryzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...