Skocz do zawartości

Ruski Canal+?


Haello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych userów forum. :) Nie wiedziałem gdzie umieścić swój pierwszy temat, więc jeśli popełniłem błąd, proszę o przeniesienie wątku.

 

Przeglądając autorską stronę Etienne Robiala (autora czołówek, czcionek i innych [beep]ułek dla Canal+ od samego początku stacji), oglądałem sobie jego prace. Oglądając czołówki z lat 1984-1994 znalazłem takie coś:

 

ruskicanal.png

 

To mnie bardzo zdziwiło, bo nigdy do tej pory nie słyszałem aby francuska stacja byli w jakimkolwiek kraju używającej cyrylicy. Szukałem informacji na ten temat i do tej pory nie odszukałem... Może to było przygotowane z myślą o Polakach? :P

 

Więc mam mam małe pytanie. Czy stacja Canal+ działała lub próbowała działać na terytorium b. Związku Radzieckiego czy Bałkanów?

 

PS: Jakby ktoś chciał wiedzieć- na dole, po lewej pisze "Żurnal" czyli "Dziennik" a po prawej "Reklama". A zap z prawej strony, u góry, to kawałek animacji z jingla reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 9 lat później...

Odkopuję, gdyż ostatnio na YT pojawiło się takie oto nagranie:

Filmik z blokiem reklamowym, w którym co ciekawe - są francuskie reklamy przetłumaczone na język rosyjski.

Zresztą komentarze pod filmem wskazują, że radziecka telewizja centralna chyba zakupiła od Canal+ jakiś blok programowy (możliwe że z jakimiś filmami, serialami), i sobie na własną rękę to wszystko przetłumaczyli, oczywiście dzięki lektorowi oraz dżinglom z napisami po rosyjsku. Szybko z jakiegoś powodu ten blok zniknął, może licencja wygasła.

W każdym razie wygląda na to, że zagadka wreszcie została rozwiązana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...