Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.08B4 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób sobie zrzut tego co masz w pamięci tunera i wypróbuj nowe oprogramowanie.Nie pozbawiaj się przyjemności testowania to przy Arivie jest największą atrakcją. :).Zawsze możesz potem wrócić do starego.Stare softy widzę że są tutaj http://chomikuj.pl/dvbxtreme.

 

hehe ;)

 

Chyba tak zrobię :) Wgram najnowsze oprogramowanie a w razie potrzeby wrócę do starego.

Pytanie tylko czy aktualizowac przez sieć, z USB czy też najlepiej od razu przez RS232???

 

Najwięcej z tunera korzysta żona i dlatego nie chciałbym latać co chwilę bo coś nie działa... ;)

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszło bez problemu przez USB :) Oprogramowanie 2.08B4 + lista C+ ze strony Ferguson'a.

 

Co do minusów tego softu to potwierdzam co podali poprzednicy, czasami problemy z EPG ale i na starym nie było idealnie ;)

Największy jednak mankament jaki zauwazyłem to powrót do jęz. angielskiego. Przestawiłem na polski ale po wyłączeniu wraca eng...

 

Poza tym narazie reszta OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy jednak mankament jaki zauwazyłem to powrót do jęz. angielskiego. Przestawiłem na polski ale po wyłączeniu wraca eng...

 

Ja również zaobserwowałem takie zachowanie po zmianie softu. Powtórzyło się to dwukrotnie na samym początku ale potem spokój.

 

Inna sprawa - przypadkiem zaprogramowałem nagrania nakładające się na siebie. Pierwsze nagranie od 40 minuty jest "puste". Nagranie, które rozpoczęło się w trakcie pierwszego jest OK. W jakiejś konkretnej sytuacji dekoder nie pilnuje nakładania się nagrań. Nie udało mi się tego na razie powtórzyć.

 

Można już chyba powiedzieć, że napisy przestały zanikać po kilku dniach. Minęło 10 dni od pierwszego nagrania na nowym sofcie i napisy nadal działają. Wada jest taka, jak to pisałem wcześniej - podczas odtwarzania nagrania zegar w pasku na dole ekranu pokazuję datę i godzinę z nagrania. Dla nagrań z poprzednich softów napisów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można już chyba powiedzieć, że napisy przestały zanikać po kilku dniach. Minęło 10 dni od pierwszego nagrania na nowym sofcie i napisy nadal działają. Wada jest taka, jak to pisałem wcześniej - podczas odtwarzania nagrania zegar w pasku na dole ekranu pokazuję datę i godzinę z nagrania. Dla nagrań z poprzednich softów napisów brak.

 

Napisy nie znikają w nagraniach zrobionych przez dekoder z załadowanym softem z serii 2.X - ja mam nagranie z 26 listopada 2010 i napisy nie znikły, więc można spokojnie uznać, że problem został rozwiązany, co mnie bardzo cieszy, bo nagrywam głównie filmy nadawanie przez C+.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vochomurka

 

Rzeczywiście, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Brak napisów na nagraniach z softów 1.X. Instalowałem jedynie stabilne wydania oprogramowania do Arivy i stąd takie uproszczenie. Podobnie jak Ty nagrywam głównie C+ (i jeszcze Ale Kino!) gdzie są chyba najlepiej zrealizowane napisy.

 

Nie zauważyłem informacji na forum, że problem znikających napisów zlikwidowano już w betach 2.X, bo pewnie bym się zdecydował zmienić soft już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Kiedy zobaczyłem nowy soft do Arivy 200 na stronie Fergusona, postanowiłem je wgrać. Miałem do tej pory 1.06B7.

Wszystko przebiegło bezproblemowo. Po podłączeniu dysku (700 GB filmów) Ariva nie odczytała danych z dysku mimo aktywacji PVR (która zresztą nie udała się). Formatowanie odpada, gdyż wszystko bym stracił. Przebolałem, poszedłem dalej. Potworzyłem od nowa "ulubione" i nagle "ZONK". Powiedzmy, że na jednym secie "ulubione" ustawiam jakiś program, potem przełączam na inny zestaw. Wtedy domyślnie jest tam jakiś program - w 1.06B7 był to ostatnio używany - a teraz naciskam i... ginie cały set! Ponownie pojawia się jak włączę ustawienia, tam, gdzie nazywa się poszczególne "ulubione". Na szczęście w sprzęcie można wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania. Ponownie wgrałem stary soft i porobiłem grupy. Na razie poczekam aż wersja 2.x.x będzie prawdziwie stabilna. Fakt, że chyba rzeczywiście kanały SD troszeczkę lepiej odbierały. Było też kilka fajnych nowych funkcji, wg mnie bardzo przydatnych. W każdym bądź razie NIE POLECAM nowego softu póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie niezadowolonych, ja również powróciłem do starej wersji, tyle że 1.05B1 całkiem możliwie pracuje, ani razu się nie zawiesił.

Konfiguracja: karta C+ w czytniku, dysk z 3,5" Toshiba, zegar śpi razem z tunerem w trybie czuwania i equalizer ustawiłem na WYŁ.

Paradoksalnie jak ten soft wyszedł nie przypadł mi do gustu i wróciłem szybko do wersji 1.04B7, ale im więcej tzw."eksperci" fergusona wydają nowości tym stare, odgrzewane softy zyskują na wartości. Faktycznie soft 2.08B4 zadziwił mnie ostrością obrazu kanałów SD na TV kineskopowym, radio z netu powaliło mnie na kolana, ale ewidentna usterka z listami FAV dyskwalifikuje całą zabawę z tą ruiną o nazwie ARIVA.

Pozdrawiam programistów Fergusona i życzę owocnej pracy ku chwale polskiej myśli technicznej :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po raz kolejny test "na żywym organizmie" pokazał, że obsługa timerów w Arivie 200 z tym softem leży i kwiczy.

Działanie timerów "co tydzień" w moim przypadku ograniczyło się jedynie do zmian dat na liście wpisów timerów (z 5.02 na 12.02).

Z 11 zaplanowanych timerów wykonały się 2! Wróciłem do domu wchodzę do menu PVR a tam niemiła niespodzianka, Ariva znów nie nagrała tego co miała! Nagrała 2 pozycje reszty NIE MA!

Ten tuner przy obecnym supporcie jest skazany na "ułomność działania". A to tylko pozwala na odradzenie zakupu produktów marki Ferguson.

 

TIMERY DO POPRAWY W SZCZEGÓLNOŚCI WE WSPÓŁPRACY Z ZEGAREM AUTOMATYCZNYM!

Zegar czasem po uruchomieniu pokazuje godzinę 22:45 (przy czym rzeczywisty czas jest inny np. 9:15), przez dłuższy czas EPG się nie pobiera i czas się nie aktualizuje. Timer często w takim wypadku nie nagrywa!

 

OBSŁUGA EPG DO POPRAWY!

Ja wyżej, do tego EPG znika co pewien czas i czasem się ładuje ponownie a czasem w ogóle. Obsługa EPG w tym tunerze jest poniżej krytyki, czasem ratuje sytuacje tylko telegazeta. EPG źle działa na niektórych kanałach z opcją zegara "ręcznego":

TVP HD

MGM HD

BBC HD

Co innego jest w EPG a co innego na ekranie, po zmianie zegara na "automatyczny" EPG jest zgodne z tym co jest na ekranie więc to nie jest wina nadawcy.

 

CZAS PRZEŁĄCZANIA KANAŁÓW Z nCAM DO SKRÓCENIA! AKTUALIZACJA MODUŁU Z POZIOMU TUNERA DO POPRAWY!

Niezależnie od tego czy kanał jest SD czy HD czas przełączania to ok 4-5 sekund, czasem kanał się zmienia ale jest tylko czarny ekran i nic się nie dzieje. Po aktualizacji softu modułu już nie ma problemów z komunikatami "zakodowany" ale taki komunikat i problem z wyłączeniem się modułu można wystąpić jeśli trafimy na kanał gdzie nCAM nie ma uprawnień powrót na kanał z ofert po pewnym czasie powoduje komunikaty "zakodowany" na wszystkich kanałach. (sytuacja specyficzna potencjalnie uciążliwa przy używaniu modułu nCAM z kartą w czytniku CA).

 

Obecnie odradzam zakup Arivy200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie odradzam zakup Arivy200.

 

A ja polecam zakup Arivy do niezbyt rozbudowanych konfiguracji. Mam dwie sztuki i jestem z nich całkiem zadowolony. Przystępna cena, dobra jakość obrazu. Model 200 mam od początku jego produkcji, więc po 1,5 roku mogę już coś konkretnego o nim powiedzieć. Nagrywam dużo filmów z C+ i Ale Kino i na jakieś 200 nagrań może z raz tuner nie nagrał.

Z racji tego, że są to głównie filmy, korzystam z zegarów jednorazowych wyłącznie i automatycznego zegara.

Ja mam podejrzenie, że dysk kolegi xxl_mercosa ma jakieś problemy lub akurat Arivie nie podpasował - tak już jest, że tunery mają swoje mniej i bardziej "ulubione" dyski, Opticumy 9500/9600 są pod tym względem jeszcze bardziej wybredne.

 

No więc subiektywnie podsumuję, jak widzę Arivę na tym najnowszym sofcie.

 

Ariva 200: karta Cyfry w czytniku + moduł Matrix Reborn z TNK, antena 80 cm tylko Hotbird

 

+ Dobra stabilność

+ Dobra jakość obrazu

+ Szybkie przełączanie kanałów

+ Bardzo dobrze współpracuje ze spliterem Small III

+ Nagrywa od razu pliki TS (nie trzeba konwertować)

+ Napisy w filmach już nie znikają po kilku dniach

 

+/- Timery - u mnie nie sprawiają problemów, ale nagrywam tylko jednorazowo, mam listę kanałów Cyfry z Hotbirda + nsport z TNK - nie przełączam na "dziwne" kanały, stąd zegar zapewne nie głupieje - tego tematu nie zgłębiałem, na moje potrzeby nagrywa się wszystko, co zaprogramuję

+/- Radio internetowe - jak dla mnie zbędny bajer, ale działa (o ile podłączymy pamieć z FAT32)

 

- EPG - nie dość, że mało przejrzyste, to znika losowo po jakimś czasie i trzeba je przywracać (np. wciśnięciem klawisza EPG).

- Nie działa semi-twin tuner (chyba na żadnym sofcie nie działało).

 

Tuner spełni potrzeby użytkownika, który ma popularną konfigurację. Na bardziej wymyślne kombinacje tuner, z tego co piszecie, nie jest przystosowany. Na moje potrzeby starcza, chodzi stabilnie, ma time-shift i nagrywa. Za tę cenę nie oczekiwałem więcej. Zamiast tych wszystkich niepotrzebnych bajerów (shoutcast itp.) wolałbym, aby dopracowano podstawy. Wtedy byłby to super sprzęt - za podstawową cenę podstawowe możliwości, ale za to stabilne i dobrze dopracowane. Zdaję sobie jednak sprawę, że praktycznie taki tuner nie istnieje, w czym utwierdza mnie ponad dwuletnia lektura tego forum. Ale może któryś z producentów taki produkt zaproponuje. Na Fergusona bym nie liczył.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten tuner dla osób które nie nagrywają i oglądają tylko jedną ofertę (np. tylko cyfrę plus). Wówczas sprzęt się sprawdzi.

 

Z nagrywaniem kanałów i obsługą EPG jest kupa nerwów. Jednak straciłem już nadzieję na poprawę tego softu. Działa jak działa. Być może za miesiąc lub dwa kupię sobie coś innego.

 

Współpraca modułu CP i karty C+ działa nie najgorzej. Irytuje strasznie zawiła konfiguracja sprzętu (wszystko trzeba robić dookoła).

 

Obecnie używam oprogramowania 2.08B4. Chyba najlepsze z dotychczasowych. Przestałem już zwracać uwagę na niedoróbki. Szkoda nerwów. Więcej tego błędu nie popełnię i nie kupię żadnego sprzętu Ferguson choć nie mniej jednak doceniam starania programistów które niestety jedno poprawiają a drugie psują.

 

-------------------------------

UPDATE:

 

Dzisiaj wspaniały sprzęt marki fergów.... zamiast nagrać dokument z Discovery włączył się na TVP1 i skasował wszystkie timery :brawo:

 

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! :jupi: Gorąco Polecam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejrzenie, że dysk kolegi xxl_mercosa ma jakieś problemy lub akurat Arivie nie podpasował

 

To nie do końca tak jest, dysk mam ok. roku i z softem 1.06B7 problemów nie było, dopiero z wejściem platform2 pojawiły się problemy i notoryczne zawodzenie timerów "co tydzień". TimeShift też działa bez problemów, więc to chyba nie jest kwestia dysku (ale pewności 100% nie mogę mieć). Wychodzę z założenia, że skoro konkurencja, która ma w ofercie tunery na tych samych podzespołach i sofcie - który jest odpowiednikiem Fergusonowskiej serii 2.xx (sercem jest przecież procesor ALi), ale bez tych problemów to wina leży po stronie Fergusona, który nie umie porządnie zaimplementować nowego oprogramowania. Do poprawy są dwa moduły tego oprogramowania EPG i PVR, dopiero po dopracowaniu tych dwóch elementów można się bawić w takie [beep]ółki jak WebRadio czy odtwarzacz filmów.

Używam tunera od softu w wersji 1.04XX i jakoś diametralnej zmiany na plus od tamtego czasu nie widzę, dlatego taka moja rekomendacja. Chciałbym ją zmienić ale niech support Fergusona da mi powód do tego wydając za miesiąc dopracowany soft, jak sami nie potrafią tego zrobić to niech to zlecą supportowi Globo/Opticum bo tam np. EPG zostało poprawione :lol2:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnią betę. Rzeczywiście losowa zdarzało się zawieszenie się tunera raz na kilkanaście prób nagrywania. Dysk WD Elements 2,5' działa bez zarzutu na 1.x. Nie sprawdzałem nagran cyklicznych, ale biorę za sprawdzony fakt opinie przedmówcy. Obecnie mam duzo nagrywania i nie mogę ryzykować z nowym softem. Jak będę mógł, to go oczywiście wezmę na tapetę i przetestuję z uwzględnieniem timerów cyklicznych.

 

Stabilność jednorazowych nagrań przy ręcznym zegarze oceniam wysoko. Jednak zdarzały się totalne zwiechy, więc nie chcę ryzykować.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "przyjemność testowania" :lol2: w ARIVIE 200 jest naprawdę godna polecenia. Wczoraj wgrałem sobie powyższy soft i niestety już widzę istotny błąd, mianowicie znikające listy ULUBIONE KANAŁY. W poprzednim sofcie 1.06B7 miałem je posegregowane tematyczne tzn. HD, EDUKACJA, FILM, DZIECI, SPORT. To samo zrobiłem po wgraniu nowego. Oczywiście przywróciłem ustawienia fabryczne, nawet dwukrotnie aby wyczyścić pamięć i cóż listy te u mnie po prostu znikają :( Dzieje się tak wówczas gdy wciskam przycisk SAT w pilocie i chce wrócić do listy wszystkich kanałów. Po naciśnięciu FAV nie mam już listy ulubionych. Czy u Was drodzy użytkownicy dzieje się tak samo czy też mój przypadek jest odosobniony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak wam ale u mnie nie funkcjonuje przycisk "subtitle' pod czas odtwarzania nagrań.Mogę jedynie zmieniać ścieżkę audio.Nagrywałem ostatnio coś z BBC HD/C+ i podczas odtwarzania pojawiły się napisy tureckie których nie mogę wyłączyć.Podczas normalnego oglądania przycisk działa i mogę ustawić "off'.Sprawdziłem inne nagrania z C+ (Canal+ film) tam zaś nie mogę ustawić napisów polskich.Sprawdziłem przy pomocy VLC player i ścieżki są widoczne ale nie dają się przestawić.Czy ktoś ma podobne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...